موضوعاتی که در رسانه های اجتماعی با آنها سروکار دارید..

 

رسانه های اجتماعی

 

رسانه های اجتماعی

منابع انسانی کسب و کاری ست با هدفِ تعامل با کارمندان، مدیران، جوامع خارجی و فروشنده ها. منابع انسانی باید از رسانه های اجتماعی جهت ترویج خدمات، محصولات و دستاوردهای خود استفاده کند.

منابع انسانی مدرن، عملکردی باز دارند و بطور مداوم برای توسعه داخلی تلاش می کنند. منابع انسانی مدرن با مشتریان داخلی و سایر جوامع، ارتباطات سرگشاده و واضح دارند. همینطور، تا حد توان به ارتباطات خارجی آنلاین هم رسیدگی می کنند.

سازمانی که با عملکرد مترقی منابع انسانی همراه باشد مزیت رقابتی بدست می آورد. جوامع آنلاین خارجی، کلیه ی عملکردهای منابع انسانی مختلف را با هم مقایسه می کنند و گروهی از منابع انسانی که صادقانه تر بوده و فعالیت های گشاده تری داشته باشند توجه جوامع آنلاین خارجی را بیشتر به خود جلب کرده و به نمونه مثبت و موفق تبدیل خواهند شد.

منابع انسانی موضوعات مختلف زیادی برای جوامع خارجی و داخلی دارد. بطور مثال، می تواند درباره ی پروژه ی وسیع تغییر مدیریت، مسئولیت اجتماعی شرکت، چالش های شغلی و مشاغل روزانه منابع انسانی گفتگو کند.

 

پروژه ی تغییر مدیریت همیشه یک چالش عمومی بوده است. این پروژه ی تغییر مدیریت یک مانع محکم می سازد. رسانه های اجتماعی می توانند به ارتباطات سازنده و پیام های متعادلی که روند تغییر شرکتها را بیان می کند کمک شایانی داشته باشند.

پروژه های تغییر مدیریت یکی از فرصت های عالی برای رسانه های اجتماعی هستند. این پروژه ها جمعیت زیادی را در سازمان تحت تأثیر قرار می دهد. کارمندان راجع به آن صحبت خواهند کرد.. جامعه ی اجتماعی درونی می تواند بسیار بزرگتر شود و منابع انسانی ارتباطات مثبت را رهبری کنند.

هر یک از پروژه های تغییر مدیریتی، برنامه ریزی ارتباطی دارند. ایجاد و زنده نگاه داشتن جوامع آنلاین باید یک بخش واضح و مشخص از برنامه های یک ارتباط مدرن باشد.

منابع انسانی خود را مسئول برقراری ارتباط با کارکنان نیز می داند. او عامل تغییر در سازمان است! ارتباط ضروری ترین بخش از این نقش می باشد.

موضوع رسانه های اجتماعی باید اولین اولویت شما باشد! زیرا رسانه های اجتماعی بهترین ابزار برای درگیر کردن و تأثیرگذاشتن بر روی کارکنان می باشد.

یکی دیگر از موضوعات فوق العاده برای رسانه های اجتماعی، مسئولیت اجتماعی شرکت هاست.

مسئولیت اجتماعی موضوعی ست که همیشه بین منابع انسانی، بازاریابی و ارتباط مطرح است. منابع انسانی، نقش قابل توجهی را در پروژه های مربوط به مسئولیت اجتماعی دارد. کارمندان و جوامع آنلاین در حال مشاهده ی فعالیت های شما هستند. پس نباید همانند شرکت های خودخواه رفتار کنید!

هر سازمانی باید جامعه ی هدفی را برای خود انتخاب کند که با کسب و کار و استراتژی منابع انسانی آن در یک راستا باشد. همه ی بخش های سازمان باید کمک کنند. منابع انسانی، باید سرپرستی پروژه ها را به عهده بگیرد تا مهارت ها و شایستگی های سازمان را بهبود بخشد.

منابع انسانی، باید موضوعات آموزشی مفیدی برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی یافته و مقالات متعددی در مورد آن موضوع ارائه دهد. همه ی اعضای آنلاین، از یادگیری لذت می برند. برای مثال، یک دانشگاه آنلاین می تواند علاقه مندان زیادی را جذب کند. آنها دوست دارند مطالب جدیدی درباره ی مدیریت منابع انسانی یاد بگیرند. شما از طریق این جامعه ی آنلاین، می توانید استعدادها را هم شناسایی کنید.

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar