موفقیت استارتاپ با ۳ عامل ضروری!تفکر، ایمان، اجرا !

موفقیت استارتاپ

موفقیت استارتاپ

راه اندازی یک کسب و کار نیاز به دارایی های متنوعی دارد. در ابتدا اغلب کارآفرینان به تمام عوامل فکر می کنند و احساس اضطراب دارند، که نکند ایده آنها به زمین بخورد. در ذهن آنان، موفقیت استارتاپ و شکست کسب و کارشان گره خورده به جیب عمیق سرمایه گذاران، مربیان متخصص، افراد حاضر و دیگر قهرمانان !!!

اما حقیقت این است شما در حال حاضر برخی از عوامل اساسی برای رسیدن به موفقیت را در اختیار دارید. منبع و محرک اصلی خود شما هستید، قدرت ذهن شما، قدرت احساس شما و قدرت دستان شما برای انجام امور از اساسی ترین فاکتورهای مورد نیاز است.

به عبارت دیگر، بسیاری از پتانسیل های شما برای دستیابی به موفقیت عبارتند از:

  • کیفیت ایده شما
  • قدرت ایمان و خلوص قلبی شما برای رسیدن به آن
  • تلاش و پشتکار شما برای عملی کردن آن

با تفکر خود موفق شوید: تاثیر ایده های جدید

بزرگ یا کوچک فرقی نمی کند، هر کسب و کار موفقی با ایده های نوآورانه آغاز می شود.

نایک وقتی متولد شد که Phil Knight پتانسیل های پنهان در آهن وفل را برای بهبود کیفیت کفش ها کشف کرد. هاوارد شولتز (Howard Schultz) مفهوم بار اسپرسو را به ایالات متحده برد و استارباکس به عنوان پدیده ای جهانی رشد کرد. و هنگامی جف بزوس آمازون را در سال ۱۹۹۴ راه اندازی کرد، بسیار از مردم حتی اسمی از اینترنت نشنیده بودند.

ممکن است آرمان های کسب و کار شما بیش از متوسط دنیای برند های معروف باشد، ولی با این وجود اولین گام برای موفقیت داشتن ایده و طرح نوآورانه است.اما از کجا شروع کنیم؟

تیم بری، رئیس و بنیان گذار شرکت نرم افزاری Palo Alto می گوید: “هیچ نقطه شروعی بهتر از نگاه کردن در آینه وجود ندارد.”
هر یک از ما فرد منحصر بفردی هستیم، و در درون خود بذر کارآفرینی داریم: مفاهیم مورد علاقه ما، پرسش های کنجکاوانه ما، چیز هایی که ما می دانیم میتوانیم بهتر از سایرین انجام دهیم، چیز هایی که می بایست بصورت متفاوتی انجام دهیم، همه و همه دلیلی بر این واقعیت است.

خیلی خوب است که مدل نقش کسب و کار داشته باشید. اما شما نباید به دنیال تقلید نقش موفقیت دیگری بروید. کسب و کار موفق همیشه از استعداد خاص و بینش منحصر بفرد افرادی است که آنرا ساخته اند. ایده واقعا نوآورانه شما می تواند یکی از راهکار های شما باشد.

موفقیت با ایمان خود: قدرت باور مثبت

برای به ثمر رساندن ایده های نوآورانه خود، شما می بایست واقعا به آن ایمان داشته باشید. اگر با اعتقاد و پرشور نباشید نمی توانید دیگران را برای سرمایه گذاری در طرح خود متقاعد کنید. یک ایده برای کسب و کار ممکن است عالی باشد، اما اگر نتواند باعث شور و اعتقاد قبلی شما شود پس در نتیجه راه مناسبی برای شروع نیست. به عقب برگردید و ایده ایی را شروع کنید که به آن ایمان دارید و می توانید پر شور در مورد آن صحبت کنید.

روحیه پایدار و با ثبات در قبال طرح می تواند ضامن موفقیت شما باشد. باور داشته باشید که می توانید با تغییرات همراه شوید. یاد بگیرید که چگونه از پس ترس و عدم اطمینان برآیید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. به شدت به درستی اهداف خود متعهد شوید.

با یک تلاش آگاهانه خود را از منفی گرایی رهایی دهید. توجه داشته باشید که اهدافی که به آن تمایل دارید و فعالیت هایی که تولید می کنید از عادات شما اجتناب کنند. از خود بپرسید چرا. وقتی شما قادر باشید که افکار منفی ایی که مانع پیشرفت هستند را شناسایی کنید، با قدرت بیشتری برای تغییر و حرکت به سمت موفقیت ادامه خواهید داد.

موفقیت با اجرا: اثر بخشی تلاش

یک ایده درخشان و ایمان قلبی به آن هیچ ارزشی ندارند اگر اجرا نشوند. شما می بایست اقدام کنید و طرح درخشنده خود را با ایمان قلبی به اجرا برسانید. گاهی اوقات ممکن است به افرادی گوش دهید که با تشریح یک رهبر کسب و کار به موفقیت اعتبار می بخشند. کسانی که اینگونه صحبت می کنند یا دانش کمی دارند و یا تجربه عملی اندک در کسب و کار.

اگر شما تلاش و پشتکار را مستلزم رسیدن به موفقیت می دانید، شما در مسیر درستی از کارآفرینی قرار دارید. آنهایی که برای رسیدن به موفقیت به شانس اعتقاد دارند، بهتر است بلیط لاتاری خریداری کنند. در کسب و کار چیزی به عنوان شانس وجود ندارد. شما به موفقیت دست پیدا می کنید اگر تلاش و پشتکار داشته باشید.

کسانی که به سختکوشی عادت کرده اند به ندرت توسط چالش ها غرق می شوند. آنها مشتاق یادگیری مهارت های جدید هستند چراکه می توانند به خوبی آنها را در مسیر درست مورد استفاده قرار دهند. تفکرات الهام بخش و رویایی زمانی تحقق می یابند که شما مشغول به تولید رفتار مناسب هستید. تحقیقات نشان داده افراد سخت کوش میل به عمر طولانی تری نسبت به افراد راحت طلب دارند.


 

توماس ادیسون می گوید: “نوابغ ۱ % الهام می گیرند و ۹۹ % تلاش می کنند.”

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar