موفقیت در رقابت با رقبا برای پایین آوردن قیمت ها چگونه پدید می آید

موفقیت در رقابت با رقبا کار راحتی نیست. اگر حتی یک راهنمایی برای کارآفرینان در رابطه با رقبا دارید. باید بگویبد که “شروع کنید رقابت نکنید.

موفقیت در رقابت با رقبا برای پایین آوردن قیمت ها چگونه پدید می آید

موفقیت در رقابت با رقبا

بیشتر تاجران و کارآفرینان از رقبا به عنوان ابزاری برای پیشبرد کارهای تجاری استفاده می کنند. در واقع تاجران به هزینه هایی که در این راه از دست می دهند توجهی نکرده و قیمت محصولات را روز به روز کاهش می دهند. همچنین این افراد به داستان موفقیت کارآفرینان فکر کرده و از رقبای خود گله مند هستند. اما چه چیزی باعث می شود در میدان رقابت پا بگذارید. و قیمت محصولات را کاهش دهید چیست؟

برند تجاری خود را با قیمت های پایین رشد بخشیدید. و اینک در حال کاهش قیمت محصولات هستید. تا رقبای کوچک تر را نابود کنید. به یاد داشته باشید بیشتر صاحبان کسب و کار به علت بی تجربگی قادر به شناسایی قیمت ها نیستند. رقابت و موفقیت در برابر رقبا گاهی سبب نابودی خود ما می شود.

اگر از عملکرد هزینه ها و سود خود اطلاعاتی ندارید، تخفیفاتی که ارائه می دهید یادآوری خوبی برای اطلاع از هزینه هاست. عملکرد شما فقط مربوط به محدوده مالی نمی شود. بلکه کارکنان شرکت را تحت فشار قرار می دهید. تا بیشتر کار کنند در نتیجه سود کمتری به دست می آورید.

مثالی برای اجرای عملکرد سود، رقابت موفقیت در برابر رقبا

فرض می کنیم شما محصولی را در قبال ۱۰ دلار می فروشید. هزینه شما ۷ دلار بوده و سود حاصل از هر محصول ۳ دلار است. اگر ۱۰ محصول را با قیمت کامل به فروش برسانید سود شما ۳۰ دلار خواهد بود. اینک فرض می کنیم تصمیم دارید ۱۰ درصد در فروش محصولات تخفیف بدهید. محصولات فروشی ۹۰ دلار بوده و سود ۷۰ دلار می باشد. اینک سود خالص شما ۲۰ درصد به علت تخفیف کاهش می یابد.

به دست آوردن اطلاعات از میزان سود و ضررها در قبال تخفیفات بد نیست. اما باید درک کنید چگونه قیمت گذاری نمایید تا در صورت ارائه تخفیفات ضرر به عمل نیاورد. الان می توانید متوجه شوید چرا میزان شکست شرکت هایی که بدون وقفه تخفیف می دهند چیست.

راه حل برای رقابت و موفقیت در برابر رقبا چیست؟

 

کسب اطلاعات قیمت ها و حاشیه های تخفیف برای حفاظت از تولید

به سادگی باید اطلاعات تمام قیمت محصولات، هزینه های فعلی محصولات و سطح کیفیت آن ها در شرکت را مورد بررسی قرار دهید. سپس اگر تصمیم به ارائه تخفیفات شدید، مانند کسی عمل نکنید که حاضر است تمام محصولات خود را از دست بدهد.

اضافه کردن قیمت محصولات در هر مناسبتی

در مواقعی که تخفیف دادن لازم نیست باید به افزایش قیمت محصولات فکر کنید. این جمله به معنای جمع آوری تمام گزینه های تخفیف است. با این کار باعث می شوید مشتری بهتر قیمت ها را تجزیه کند. مردم در روزهای خاص در قبال خدمات یا محصولات با کیفیت هزینه های خوبی پرداخت خواهند کرد.

 

توسعه رشد به جای تخفیفات مضر

واقعیت هر کسب و کاری این است که نمی توانیم راه رسیدن به موفقیت را کوتاه کنیم. فقط می توانیم قبل از مشکلات پیش آمده در پروژه های خود تخفیفاتی ارائه دهیم. توسعه تنها راه موفقیت در رقابت با رقبا شماست. برای همین به فکر توسعه کار با استفاده از طرح های متفاوت باشید.

هر طرح و ایده ای که دارید در صورت ارائه تخفیف ۱۰ درصدی در فروش دو بار بیشتر فکر کنید. سپس تخفیف ارائه شود. اما اگر انباری پر از جنس دارید و از اتلاف آن در بازار واهمه دارید آن را با تخفیفات عاقلانه به فروش برسانید. به یاد داشته باشید ۱۰ درصد تخفیف یعنی کارمند شرکت باید ۵۰ درصد بیشتر کار کند. تا شما سود خوب به دست آورید. در ابتدای کار کسی که باید ۵۰ درصد بیشتر کار کنید خوده شما هستید.

در این فکر فرو نروید که اگر تخفیفاتی ارائه ندهیم فروش خود را از دست خواهم داد. در جستجوی قیمت عاقلانه و ارائه تجربه موفق به مشتریان باشید. راه های جدیدی برای افزایش فروش کشف کنید. موفقیت در رقابت با رقبا با پایین آوردن قیمت ها و تخفیفات امکان پذیر نیست.

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
علی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان
علی

سلام باید نیاز بازار را در آن محدوده با تحقیق بیشتر پیدا کرد وبفکر حل نیازها و رفع مشکلات بود و سوژهای خوبی پیدا میشه باید از بسیار مشتریان تحقیق و بررسی کرد و نیازهای حل نشده آنها را پیدا کرد و حل کرد