موفقیت در کسب و کار و راه هایی برای شور و شوق داشتن به آن

موفقیت در کسب و کار

 

موفقیت در کسب و کار

بعضی اوقات فرزند ما در یکی از درس های خود نمره خیلی خوبی نسبت به بقیه درس ها می گیرد، و با سوال کردن متوجه می شویم که معلم آن درس را خیلی دوست دارد، چون با او به خوبی رفتار می کند، به او بی احترامی نمی کند و به او شخصیت می دهد. در هر درسی مشکل داشته باشد برای او مشکلاتش را واضح توضیح می دهد، و نتیجه این کار دانش آموزی موفق خواهد بود. اگر این نظریه را برای مدیران و کارمندان مطابقت ندهیم نتیجه عکس آن خواهد شد!

راهنمایی هایی برای شور و شوق داشتن برای کار

احتمالاً مانند بسیاری، کسب و کار خود را خیلی دوست دارید، یا شاید شرکت خاص خود را مدیریت می کنید.. اما گاهی جایگاهی را که با تلاش فراوان کسب کردید درخشش خود را از دست می دهد! علت آن چیست؟
مدیر اجرایی شرکت هنت انک، خانم کارا گولدن درباره شور و شوق داشتن در محل کار برای شما صحبت می کند.
هر کسب و کاری شرایط خود را دارد و صاحب کسب و کار نباید شور و شوق خود را از دست دهد، راهنمایی هایی درباره این موضوع برای شما آماده کردیم.

تهیه یک لیست از کارهای اصلی

قرار دادن لیستی که اهداف خود را به شکل روزانه در آن می نویسید و عملی می کنید، این کار کمک بیشتری از یک تمرکز و نظم به شما می دهد، برخی از کسب و کارها بسیار سخت هستند و پیچیده و در پایان روز شما نمی دانید کدام کار را انجام دادید و کدام کار باقی مانده است. با این لیست شما هر روز صبح اهداف خود را عملی می کنید.

خود را از اطرافیانتان جدا کنید

زمانی را برای آرامش و عدم تمرکز برای خود قرار دهید این راه یکی از راه های حفظ شور و نشاط شما خواهد بود، وقتی کاری که دوست دارید را انجام دهید می توانید ارتباط بهتری با کار خود برقرار کنید. این کار اشتباه نیست انسان گاهی باید منطقه بین تفریح و کار را مشخص کند، هر چقد کارتان برای شما مهم باشد پس استراحت هم باید برایتان مهم باشد.


مدیر عامل بد و کمی بیشتر از بد

برایان دی هاف، مدیر اجرایی شرکت “AHA”  برنامه های نرم افزار نظر متفاوتی درباره این موضوع دارد، او می گوید: مدیر بد وجود دارد اما کمی بد تر از بد هم وجود دارد، این افراد خود را از دسته خاصی می دانند به طوری که فکر می کنند در سیاره ی دیگری متولد شده اند، برایان می گوید: شاید گاهی قادر به فرار کردن از دست این نوع مدیران نباشید، اما می توانید رئیس خود را از زاویه دیگری ببینید! به این صورت او را شخصی می بینید که هر کاری می کند تا به شما انگیزه بدهد!

مدیری که سنگ جمع می کند

این یکی از کارهای برخی از مدیران است. دقیقاً نمی دانند به دنبال چه چیزی هستند، به جای حرکت به سمت جلو هر روز راه خود را تغییر می دهند، گاهی شما را دنبال کاری می فرستد که مشخص نمی کند هدف او از این کار چیست و نتیجه ای که شما با آن باز گردید هر چه باشد چیزی نیست که او می خواهد! یعنی دقیقاً سنگی نیست که او می خواهد! این کار برای شما سخت خواهد بود.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar