موفقیت رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۱۶ چگونه ایجاد می شود؟

موفقیت رسانه های اجتماعی کسب وکارتان با رعایت و بهبود برخی فعالیت ها و نکات امکان پذیر است.

به ۲۰۱۶ قدم نهادیم.. اوایل سال جدید میلادی ست و فرصتی نوین برای کسب و کار شما! اکنون فرصتی مناسب برای ایجاد تغییر و تحول در برند و کسب و کارتان است. شما باید در زمینه تخصصی خودتان به یک لیدر بدل شوید تا همه شما را بشناسند! اما سوپراستار رسانه های اجتماعی شدن نیازمند آگاهی از نکاتی است که در زیر بیان می کنیم.

به خاطر داشته باشید که راهها و تمارینی که در چند سال اخیر برای موفقیت رسانه های اجتماعی کسب وکارتان به کار می بردید لزوماً برای امسال هم کارآمد نیست! اکنون زمان تغییر است. نترسید! روش ها و استراتژی خود را تغییر دهید.

اگر برای رونق دادن به کسب و کارتان از شبکه ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کنید در اینجا راههایی آسان که شما را در حافظه ی مردم زنده خواهند داشت بیان می کنیم. امید که مورداستقبال قرار گیرد. شما هم اگر راه های دیگری ابداع کرده و یا ایده ی نوینی دارید می توانید با ما در میان بگذارید.

 

موفقیت رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۱۶ چگونه ایجاد می شود؟

 

موفقیت رسانه های اجتماعی

تمام چیزی که در این مسیر نیاز دارید محاسبه و علم آمار است. از اهمیت آنها غافل نشوید!

مطالب خود را در ساعات معین به اشتراک بگذارید

شما باید زمان بندی، ترتیب و برنامه ی خاصی را برای ارائه ی مطالب خود در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید. برای انجام این کار هم، شخص دقیقی را تعیین کنید تا با بابرنامه پیش ببرد. مطالعه ای بر روی سایت های برتر در این زمینه انجام شده که برای درک اهمیت این موضوع (با استفاده از اعداد ساده)  در ادامه ذکر می گردد:

 • سایت Pinterest در سطر اول وب سایت ها قرار دارد. بطور روزانه ۵ پست (و یا بیشتر) در این وب سایت قرار می گیرد.
 • Google + هم بطور روزانه حداکثر ۳ پست آپلود می کند.
 • Twitter هم قادر است در هر روز  ۳ پست با ضمانت آمار بازدید بسیار زیاد، آپلود کند. مطالب چهارم به بعد هم اگر آپلود شوند مفید خواهند بود.
 • اگر از FaceBook برای رونق کسب و کارتان استفاده می کنید بهتر است مطالب صفحه ی فیسبوکتان را با گذاشتن روزی ۲ مطلب ثابت نگه دارید. (این در حالی ست که امکان نمایش پست های شما در صفحه ی Home اعضای صفحه تان ۱۸ الی ۲۰ درصد است)
 • Instagram بسیار مؤثرتر است اگر شما بطور متوسط روزی ۱٫۵ پست یا بیشتر بگذارید.
 • برای Blog خود باید بطور هفتگی حداقل ۲ مطلب بسیار مفید تهیه کنید که مقدار بازدید را بطور قابل توجهی افزایش دهد.

از اصلی ترین مواردی که باید همواره به خاطر داشته باشید این است که محتوای صحیح برای مشتریان درست ارائه دهید. مورد بعدی که باید درنظر داشته باشید این است که رسانه و یا شبکه ی اجتماعی ای که برایتان بهتر عمل می کند را شناسایی کنید.

 

میزان به اشتراک گذاری مطالب خود را به حداکثر برسانید

بر پایه ی موضوع “اشتراک گذاری مطالب” مطالعاتی انجام شده که نتایج بدست آمده برخی ویژگی های کلیدی متونی که بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند را نشان می دهد.

اگر می خواهید آمار به اشتراک گذاری پست تان افزایش یابد، باید برخی معیارها را در متون خود رعایت کنید از جمله:

 1. مقاله/خبر شما، باید یک منبع بسیار موثق و معتبر داشته باشد.
 2. مطلب موردنظر هرچه کوتاه تر و ساده تر باشد بیشتر به اشتراک گذاشته می شود.
 3. هرچه جنبه ی سرگرم کننده، مثبت و فان مطالب تان بیشتر باشد بیشتر به اشتراک گذاشته خواهد شد.

از یاد نبرید که بسیاری از مردم، مطالب را به اشتراک می گذارند تا با کسی ارتباط برقرار کنند!

استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب و چشمگیر هم از مواردی هستند که در میزان اشتراک گذاری مطالب تأثیر مستقیم می گذارند.

هم برای کسب و کار خودتان فعالیت کنید هم دیگران!

بسیاری از مردم، بسیاری از کسب و کارها و برندها در انجام فعالیت هایشان در شبکه های اجتماعی شکست می خورند. می دانید علت این امر چیست؟

متأسفانه آنها فقط درباره ی خودشان صحبت می کنند!

این موضوع دقیقاً مثل این است که در یک مهمانی شما فقط درباره ی خودتان صحبت کنید.. از موفقیت ها، فعالیتها و … خودتان. فقط خودتان!!! مطمئن باشید که از چنین شخصی در مهمانی فاصله خواهند گرفت. پس تنها از خودتان صحبت نکنید. چرا که مؤثر نیست!

موفق ترین کاربرانی که در رسانه های اجتماعی فعالیت می کنند کسانی هستند که دقیقاً می دانند چگونه مطلبی تلفیقی، از فعالیت های خود و دیگران بسازند. آنها فرمول موفقیت در شبکه ی اجتماعی را یافته اند.

کسانی برنده هستند که مردم را درگیر کنند

به احتمال زیاد، پراهمیت ترین بخشی که در مبحث “موفقیت در رسانه های اجتماعی” وجود دارد تلاش و جهاد شما برای درگیر کردن مخاطب می باشد. بازاریابانی که همیشه موضوعات مختلفی برای حرف زدن در اختیار مردم قرار داده و آنها را درگیر می کنند در همه ی دوره ها، از بازاریابان موفق خواهند بود.

برای موفقیت رسانه های اجتماعی شما باید ارتباط دو طرفه با مردم برقرار کنید. فعالیت شما در رسانه اجتماعی نباید همانند سخنرانی کردن در سالن باشد. باید با مردم صحبت کنید.. پاسخ شان را بدهید..  راه های زیادی برای درگیر کردن افراد وجود دارد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • رقابت ایجاد کنید. این رقابت می تواند در قالب مسابقه انجام شود. لازمه ی ورود به این رقابت هم لایک، به اشتراک گذاری و … است.
 • سؤال بپرسید. انسان ذاتاً تمایل زیادی به پاسخ دادن دارد. شما با استفاده از این احساس ذاتی می توانید پست های خود را در قالب سؤال درآورید. پس با طرح سؤال مناسب، مطمئن باشید که بازخورد خوبی به دست می آورید.
 • تعامل داشتن در رسانه اجتماعی! اطمینان حاصل کنید از اینکه در سال های اخیر؛ از ویژگی های چشمگیر هر شرکت/برندی ارتباط داشتن با افراد است.

 

اگر فکر می کنید رسانه اجتماعی باعث رونق کسب و کارتان نشده، باید استراتژی تان را تغییر دهید!

 

اگر فعالیت هایتان در رسانه اجتماعی، شما را کسل کرده و نتیجه ی موردانتظار را بدست نیاورده اید بدانید که هیچ وقت برای تغییر استراتژی دیر نیست! به زمانی که از دست داده اید نیندیشید! به تغییر استراتژی و راه های جدیدی فکر کنید که قرار است بدون ترس امتحان کنید.

از استراتژی های جدیدی که تعیین می کنید هم ممکن است برخی ناکارآمد باشند اما مشکلی نیست! چون امری طبیعی ست.

همواره این نکته را به خاطر بسپارید:

اگر قرار بود فقط یک معیار برای فعالیت در رسانه اجتماعی وجود داشته باشد چیزی نخواهد بود جز” کسل کننده و تکراری نبودن”!! همیشه سعی کنید هیجان انگیز، درگیرکننده و جدال برانگیز باشید.

همواره مردم را علاقه مند و مجذوب نگه دارید تا برنده ی کسب و کار موفق در رسانه اجتماعی ۲۰۱۶ شوید!

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریحسابداری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسابداری
مهمان
حسابداری

خیلی خیلی جالب بود و نکات ریزی داشت