• بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

موفقیت :‌ ۳ نشانه ای که می گوید در حال موفق شدن هستید

موفقیت

موفقیت

برای دستیابی به موفقیت در زندگی هر یک از ما راه های مختلف و گوناگونی وجود دارد. نکته ی مهم؛ توانایی ما در یافتن مسیر ویژه ی خودمان با آگاهی خودمان است. یکی از مباحث گسترده ای که به یافتن آن کمک می کند و در همه ی مراحل زندگی با آن مواجهیم توانایی تغییر است. بله؛ تغییر در هر بخش از زندگی ما !

من کسی هستم که دوره ای از زندگیم را کارآگاه پلیس بودم. در زندگی شخصیم پدر شدم.. و شرایطی بود که دوست نداشتم به پلیس بودنم ادامه دهم. من تصمیم گرفتم مسیر خودم را پیش بگیرم و کار خودم را بیافرینم. من باید یک کارآفرین می شدم!

به دنبال اندرز یکی از دوستان که درباره ی راه اندازی کسب و کار بود به راه افتادم. کتاب Greatest Salesman In The World را در عرض سه روز خواندم و حتی بلعیدم! امروز پس از ۱۴ سال من بیش از هزار کتاب درباره ی کسب و کارهای غیرداستانی؛ رهبری و توسعه شخصی خوانده ام که شامل بیوگرافی نیز بود.

این کتاب ها و نصایح و تجربه های درون شان دلایل موفقیت من در زندگی شخصی و کاری ام هستند. کتاب هایی که توسط خود رهبران و صاحبان کسب و کارهای موفق یا درباره ی آنها نوشته شده اند جزو اولویت های من به هنگام مطالعه می باشند. این کتاب ها از تجربه ها و دانش هایی سرشارند که در نقش مربی های مجازی من جای گرفته اند.

اخیراً کتاب Behind The Cloud (پشت ابرها) را خوانده ام و به محض اینکه به پایان رساندم دریافتم که سه چیز مشترک بین تمامی کسانی که من درباره ی آنها مطالعه کرده ام وجود دارد و این سه چیز دقیقاً نشانه های موفقیت آنها بوده اند. من مطمئنم که شما هم به محض خواندن این نشانه ها وقتی که یک یا چند مورد از آنها را در خود مشاهده می کنید لذت عجیبی را احساس خواهید کرد. با ما همراه باشید.

نفرت کنندگان

هرچه ما به اهداف مان نزدیک تر می شویم اعتماد به نفس و اعتقادات و باورهای ما نیز بهبود می یابند و تمایل بیش تری برای جداشدن از گله مندی ها نشان می دهیم. انسان های معمولی با هر کسی که به مخالفت با آنها بپردازد جنگ می کنند. بنابراین یک امر طبیعی ست که هرچه به اهداف تان نزدیک تر می شوید نفرت کنندگان نیز بیش تر شوند. حسادت و ضعف در کنترل شخصی فردی از نشانه های فردی ست که نفرت را در خودش ایجاد کرده است.

پیشنهاد دهندگان

هرچه به هدف نزدیک تر می شویم پیشنهادات بیش تری به سمت ما جاری می شود. مردم متوجه رشد ما می شوند و فرآیند صعودی ما را درک می کنند. بنابراین ما را به عنوان یک منبع و قدرت خواهند شناخت. به تعداد مردمی که به سمت ما (به جهت سرمایه گذاری؛ موقعیت تبلیغاتی و سایر فرصت های جدید که با موفقیت ما افزایش می یابد) روانه می شوند را دقت کنید. همه ی ما به دنبال کسی هستیم که با کمک او ما به سطح بالاتری برسیم و آسان ترین مکان برای دیدن؛ کسانی هستند که قبلاً تجربه ی موفقیت را داشته اند.

شریکان

آیا اخیراً دریافته اید که کسانی که به شما نزدیک می شوند دارای ویژگی ها و ارزش های مشابه در شراکت کسب و کار؛ بشردوستی و بخشش هستند؟ در این صورت باید به شما بگویم که این هم یک نشانه ی بدیهی دیگر است که نزدیک شدن شما را به اهداف تان بیان می کند. یک گفته ی قدیمی وجود دارد که می گوید: شما حاصل ۵ نفری هستید که با آنها بیش ترین زمان را می گذرانید.

زمانی که شریک و پیشنهاد دهنده به سمت شما می آیند نقطه ی آغاز خود را به یاد آورید. فراموش نکنید که با چه سختی آغاز کردید. مهم ترین چیزی که باید به خاطر بیاورید تمرکز داشتن است. امیدوارم این نشانه ها را هرچه زودتر در خود ببینید.

نویسنده: Ken Dunn

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar