موفق ترین بازاریاب محتوای سال، از نحوه پیدا کردن محتوا می گوید

پای صحبت های موفق ترین بازاریاب محتوای سال

نویسنده: Vishal Khanna

برخی روزها پیدا کردن موضوع مورد نیاز آسان است. من یک بازاریاب رسمی هستم و یک جست و جوی سریع در pubmed.gov درباره ی مقالات منتشر و کارشناسی شده ی استادان مشهور موسسه ی من در ماه گذشته ، ۲۰ موضوع جدید را برای شروع به من می دهد.

آن ها روزهای خوبی هستند. من موضوع را پیدا می کنم، چار چوب را شکل می دهم، نویسنده را تعیین می کنم و سپس به نزد دوستم لوچیانو که کامیون مواد غذایی دارد می روم تا یک سفارش سه گانه از بهترین chorizo taco ها را در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا داشته باشم.
اما همه ی روزها به این خوبی نیست و در روزهای سخت، تنها چیزی که غول چراغ جادوی pubmed.gov من به من می گوید درباره ی پیغام پیچیده ی است که با پیچیده ترین و سخت ترین شکل زبان علمی دنیا – Glycobiology – نوشته شده است. آیا تاکنون سعی کرده اید چیزی را در مورد رابطه ی بین حروف G، A، T، و C منتشر کنید؟ این کار یک شکنجه است.

همکار من در بازاریابی محتوا! ما همانند معتادان هستیم، درست است؟ ما برای موضوعات جدید، چارچوب ها، زوایای جدید، و فرصت های جدید برای معرفی شرکت خودمان، از جانمان نیز می گذریم. زمانی که غول های چراغ جادویی مورد اعتماد ما همانند سابق برای ما کار نمی کنند، چگونه باید این اشتها و این عادت محتوایی خود را سیر کنیم؟
با پرسیدن سؤالات درست از افراد مناسب شروع می کنیم (نکته: در داخل سازمان خود به دنبال این افراد باشید)

بازاریابی محتوا

۱٫ یک غول چراغ جادوی جدید پیدا کنید

افرادی را که در صف شما همیشه در ردیف اول قرار می گیرند را بشناسید. چه کسی با مشتریان شما بیشترین گفت و گو را دارد؟ این افراد احتمالاً فروشنده ها، افراد ارائه ی دهنده ی خدمات به مشتریان و کارشناسان فنی هستند. آیا شما بازاریابی قاچاقی دارید؟ من نیز ندارم، اما اگر داشتم، این افراد را به ناهار دعوت می کردم و از آنها دو سوال ساده می پرسیدم:
• آخرین درخواست یک مشتری از شما چه بوده است؟
• پاسخ شما چه بوده است؟

اگر شما رابطه ی قابل اعتمادی با افراد در “صف اول” دارید از آنها بپرسید که آیا ایمیل های ارسالی را که پاسخ های طولانی دارند، به اشتراک می گذارند. این ایمیل ها می توانند سرشار از اطلاعات ارزشمندی باشند که می توانید در محتوای اصلی خودتان با شکلی دیگر استفاده کنید.

۲٫ به دنبال موارد توانمند باشید

در LinkedIn به دنبال همکاران تان باشید تا بدانید که چه کسی به طور منظم محتوای اصلی را در سیستم عامل هایی مانند LinkedIn Pulse or Medium پست می کند. آنها را به کانال های شرکت خود و همچنین برای نوشتن محتوا دعوا کنید. این امر نه تنها به شما یک جریان جدید برای محتوا می دهد، بلکه کمک می کند تا بین بازاریابی و بخش های دیگر حسن نیت ایجاد شود (همانطور که شما نیز کمک می کنید تا کارمندان شان تا حد رهبران فکری پیشرفت کنند).

۳٫ به دنبال سِروِر های خود باشید

گوشه های پنهان سرورهای اشتراکی شرکت خود را بررسی کنید. به دنبال اسناد، تصاویر، و یا حتی فیلم هایی باشید که می تواند برای اهداف بازاریابی خارجی شما تغییر کاربری داده شود. اما قبل از استفاده از آن و برای اطمینان دادن از اینکه اطلاعات محرمانه یا خصوصی کسی را افشا نمی کنید، از صاحب آن مطلب اجازه بگیرید. اگر مشخص نیست که مالک محتوا چه کسی است، فراداده های سند را برای پیدا کردن سوابق سردبیران آن بررسی کنید.

۴٫ به دنبال موارد قدیمی باشید

اگر شما در یک شرکت ثابت و مشهور کار می کنید، احتمالا گنجینه ای از محتوای بسته بندی شده را در بخش ذخیره دارید که فقط چند صد فوت از دفتر کار شما فاصله دارد. پرونده های آرشیوی شرکت خود، مقاله های سفید و اسناد فنی را که هرگز به شکل آنلاین منتشر نشده اند بررسی کنید و کاری را انجام دهید که با موارد همیشگی و پایدار انجام می دهید. همچنین می توانید از محتوای قدیمی برای پیدا کردن ایده هایی درباره ی فرصت های به روز رسانی بالقوه استفاده کنید.

cstland-hidden-talent

۵٫ به دنبال افرادی باشید که همه جا حضور دارند

جراحان درباره ی grand rounds صحبت می کنند، معماران در نقشه های CAD همکاری می کنند، و افراد C-suite فایل های پاورپوینت را می سازند. بفهمید که رهبران سازمان شما چگونه اطلاعات را شکل داده و به اشتراک می گذارند، خود را در میانه ی آن جریان محتوا قرار دهید و سپس بهترین چیزی را که پیدا کرده اید به شکلی دیگر استفاده کنید.
گاهی اوقات بزرگترین چالش در ایجاد یک عامل محتوایی، ساخت پلت فرم های دیجیتال و یا توسعه ی مدل های اختصاصی نیست، بلکه یافتن درست ترین موضوعات برای ارائه است.
گاهی اوقات این موضوعات درست در مقابل چشمان شما پنهان است.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar