میزان رضایت کارکنان از حقوق در کشورهای مختلف

میزان رضایت کارکنان از حقوق در کشورهای مختلف، متفاوت بوده و تاثیر مستقیم روی عملکرد شرکت ها دارد. در این به اطلاعات آماری و درصدهای برخی از کشورها می پردازیم تا اگر قصد همکاری با شرکت های واقع شده در این کشورها را داشته باشید اطلاعات پایه از این موضوع با خود همراه داشته باشید. در صورتی که به اطلاعات تخصصی تر نیاز داشته باشید می توانید از طریق این لینک

با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا شما را در تحقیقات بازار بصورت ویژه یاری کنیم.

 

میزان رضایت کارکنان از حقوق در کشورهای مختلف

 

میزان رضایت کارکنان از حقوق

* میانگین رضایت کارکنان از حقوق در کشور عربستان ۱۲ درصد

* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور امارات ۱۱ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور بحرین ۱۴ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور الجزائر ۱۰ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور مصر ۹ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور لبنان ۷ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور اردن ۷ درصد
* میانگین رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشور تونس ۳ درصد
طبق تحقیقات انجام شده میزان رضایت مندی کارکنان از حقوق در کشورهای مختلف متفاوت بوده و میانگین ثابتی ندارد. رضایت کارمندان در شرکت ها فقط به عدد و میزان حقوق ارتباط پیدا نمی کند و تقدیر از کارکنان، نوع همکاری با هم، فرصت های پیشرفت و فشارهای کاری در میزان رضایت نقش اساسی دارند. طبق نظر سنجی که از کارکنان اتخاذ شده فقط ۹ درصد از کارکنان شرکت ها از کار خود رضایت دارند.

 

عربستان

میانگین رضایت از حقوق در عربستان ۱۲ درصد است. اما تنها ۲۰ درصد از کارکنان مورد تقدیر قرار می گیرند و ۱۳ درصد هم رضایت خود را نسبت به ساعات کار خود اعلام کرده اند. ۱۶ درصد از کارمندان همکاری با دوستان خود در شرکت را دوست دارند اما مدیران میزان فشارهای کاری که به کارکنان خود وارد می شود را ۱۱ درصد می دانند. تقریبا ۱۰ درصد از کارکنان هم فرصت های پیشرفت را در شرکت ها به دست آورده اند.

 

امارات

میانگین رضایت کارمندان در امارات ۱۱ درصد است. ۱۷ درصد از کارمندان در کشور امارات مورد تقدیر قرار می گیرند. و ۱۵ درصد از آن ها از ساعت های کاری خود رضایت دارند. ۱۲ درصد هم با مشکلات کار و دستورات مدیر مشکل دارند. ۱۰ درصد از کارکنان هم فرصت های بهتری برای پیشرفت در کار و زندگی به دست آورده اند.

 

بحرین

نسبت رضایت مندی کارکنان در بحرین ۱۴ درصد است. ۲۳ درصد هم در شرکت ها مورد تقدیر قرار گرفته اند و تقریبا ۱۷ درصد از ساعات کاری خود خشنود هستند. ۱۹ درصد از کارکنان علاقه فراوانی به همکاری با دیگر کارکنان داشته و ۹ درصد از این افراد فرصت های ایجاد زندگی خوبی به دست آورده اند.

 

الجزایر

میزان رضایت کارکنان از حقوق در کشور الجزایر ۱۰ درصد است. تقریبا ۲۲ درصد مورد تقدیر قرار می گیرند و ۱۹ درصد از ساعات کاری خود رضایت دارند. ۱۶ درصد از کارمندان همکاری با دیگر شرکت ها و همکاران جدید را دوست داشته و از آن خشنودند. ۱۲ درصد از کارکنان از فشار کار خود شکایت کرده اند و ۹ درصد از کارمندان در زندگی فرصت های بهتری به دست آورده اند.

 

مصر و لبنان

میزان رضایت کارکنان از حقوق ، در مصر ۹ درصد و ۷ درصد در لبنان بوده است. ۲۶ درصد از کارکنان در کشور مصر و ۱۵ درصد کارکنان در لبنان کاملا از کار خود رضایت دارند ۱۶ درصد از افراد مشغول در کشور مصر و ۱۴ درصد در لبنان همکاری با دیگران را دوست دارند.

 

اردن و کویت

۷ درصد از کارکنان اردن و ۶ درصد از کارمندان در کویت از میانگین حقوق خود در محل کار رضایت داشته اند. ۱۴ درصد از افراد مشغول در اردن و ۱۶ درصد از افراد در کشور کویت مورد تقدیر واقع می شوند. حجم فشارهای کاری در کشور اردن ۹ درصد و در کویت ۱۲ درصد است اما میانگین فرصت های پیشرفت در کار و زندگی در اردن ۷ درصد و در کویت ۱۲ درصد می باشد.

 

عمان و تونس

میانگین رضایت از حقوق کارکنان در کشور تونس ۳ درصد و در عمان ۶ درصد است. میزان رضایت مندی از تقدیر در کشور عمان بسیار بالا می باشد در صورتی که در کشور تونس ۱۶ درصد است. میزان علاقه به همکاری بین کارکنان در کشور عمان ۱۸ درصد و در کشور تونس ۱۸ درصد بوده، میزان رضایت از فرصت های کاری در کشور عمان ۱۵ درصد و در کشور تونس ۱۰ درصد می باشد.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar