• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

میلیونر جوان از رازهای موفقیت خود می گوید!

میلیونر جوان

من ۲۲ سال سن دارم و خود را یک میلیونر جوان می دانم. در ۱۲ ماه گذشته یک میلیون دلار را در کمیسیون های یکی از رقابتی ترین صنایع این سیاره به دست آورده ام، صنعتی که در آن رقیب متوسط من حداقل دو برابر سن من و ۱۰ برابر تصدی تولید در کسب و کار را داراست، از همین رو من یک میلیونر جوان هستم. من دارای مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر هستم، که در ۲۰ سالگی پس از جهش ۴ سال دبیرستان آن را دریافت کردم. من به بیش از ۵۰ کشور سفر کرده ام، در ۱۳ مسابقه ی ورزرش های سه گانه شرکت کرده و زندگی بسیار شاد و پر انگیزه ای دارم.
همه چیز بسیار خوب است – اما آینده همیشه بدین روشنی نیست!

وقتی مقطع تحصیلات تکمیلی ام را به پایان رساندم، به کالیفرنیا کشور پرتقال نقل مکان کردم تا یک دفتر جدید را برای شرکت املاک بازرگانی خانوادگی ام دایر کنم. دو ماه اول بسیار وحشتناک بود، و به سرعت به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهیم موفقیتی داشته باشیم بسیار سخت تر از چیزی است که می توان تصور کرد! با وجود اینکه در تمام دوران زندگی ام موفقیت های سرشاری داشتم، خودم را در حالی دیدم که به دنبال یک برتری کامل در جهان واقعی بودم که اهمیت بسیاری برایم داشت.
پس از بارها و بارها بازسازی این چرخه ربای خودم، به این درک رسیدم که راز هزاران موفقیت در دنیای کسب و کار داشتن ترکیبی از ثبات و تفکر خلاق است. در اینجا هفت تغییر ذهنی وجود دارد که من برای قدرت بخشیدن به رشد و پیشرفت خود به کار بستم.

میلیونر جوان

۱٫ سن فقط یک عدد است

جوانی خودتان را صمیمانه در آغوش بگیرید. اگر سن خود را مثل یک دارایی حفظ کنید- که می توان به روش های مختلفی این کار را انجام داد- می تواند همانند یک متمایز کننده ی بسیار قدرتمند باشد. لحظه ای که شروع به بهانه تراشی برای خود می کنید “موفق نمی شوم”، همان لحظه ی شکست قطعی است.
اگر واقعا باور دارید که از پس کاری بر می آئید پس واقعاً می توانید آن را انجام دهید. علاوه بر این، هیچ چیز جز اینکه مردم می خواهند جوانی سخت کوش، هوشمند و حرفه ای متخصص و موفق را ببینند، وجود ندارد. یک گلوله برفی از حرکتی که باعث می شود مردم بخواهند بخشی از زندگی شما باشند بسازید.

۲٫ روی خودتان مجدداً سرمایه گذاری کنید

امن ترین سرمایه گذاری که تا کنون داشته ام روی آینده ام بوده است. در روز حداقل ۳۰ دقیقه مطالعه کنید، به فایل های صوتی مربوطه در هنگام رانندگی گوش دهید و حریصانه و با شوق به دنبال مربیان باشید. لزومی ندارد که در حوزه ی کاری خود استاد باشید، باید نابغه ای با مهارت باشید که قادر است درباره ی هر موضوعی صحبت کند خواه مالی، سیاسی و یا ورزشی که به حوزه ی شما مربوط است. دانش را مانند هوا مصرف کنید و یادگیری را در اولویت هر چیزی قرار دهید.
همچنین معتقدم که از جان مایه گذاشتن تا یک محدوده ی سالم به منظور پاداش دادن به کار سخت خود و جلوگیری از فرسودگی شغلی بسیار حائز اهمیت است. به خوشی های به یادماندنی، تجربه ها و نعماتی که می تواند سبک زندگی شما را بهبود بخشد فکر کنید. من یک ماساژ هفتگی منظم دارم و این یکی از بهترین ضربه های بهره وری است که همیشه به کار می گیرم.

۳٫ از فرسودگی تصمیمات بپرهیزید

توجه، یک منبع روزانه ی محدود است و می تواند تنگنایی برای بهره وری باشد. مهم نیست که استقامت ذهنی در طول زمان ایجاد شده و توسعه یابد، همیشه آستانه ای وجود دارد که شما در هم می شکنید و تلاش های بعدی تان برای آن روز کمتر از حد مطلوب است. با تصمیم گیری هایی که به راحتی، با بیشترین سرعت ممکن برگشت پذیر هستند و با برنامه ریزی جدی درباره ی اقدامات در محدوده زمانی معین طوری که بتوانید کارهای ساده را همانند خلبان اتوماتیک انجام دهید، قدرت ذهنی خود را حفظ نمایید. من می دانم که در هر روز هفته ی بعد برای کار چه لباسی بپوشم و چه چیزی را برای صبحانه بخورم؟ شما چطور؟

۴٫ ذهنی انعطاف پذیر داشته باشید

بزرگترین تفاوت بین موفقیت حد وسط و نجومی توانایی انجام کار مولد برای چندین ساعت است. این امتداد طولانی زمانی مهم است که کاری مهم تقریباً به شکل انحصاری به پایان می رسد. تمرکز مهم است و بدون پرورش استقامت ذهنی عمدی، قادر نخواهید بود به طور مؤثر با کسانی رقابت کنید که به شکل سیستماتیک استقامت خود را در طی سالها حضور در دنیای تجارت ساخته اند.
مهارت های خود را با آگاهی از حواس پرتی ها و شناختِ زمان از دست دادن تمرکز، ارتقا و جهش دهید. هر شب روی فعالیت های روزانه خود تجزیه و تحلیلی دقیق انجام دهید و با جدیت به دنبال فرصت هایی برای بهبود باشید.

۵٫ بزرگ فکر کنید؛ بزرگ باشید

حقیقت پشت تعیین هدف و توانایی چشمگیر آن در سرعت بخشیدن به موفقیت، امری مسلّم است. اگر شما هنوز اهداف یک، پنج و ۱۰ ساله خود را ننوشته اید و بر پایه ی اهداف روزانه پیش می روید، درست همین حالا این کار را بکنید. از خودتان بپرسید، اگر اهداف ده ساله ی خود را در طی یک سال به سر انجام برسانید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
قدرت ذاتی در حفظ سازگاری با اهداف مشخص، می تواند به شکلی مثبت و منفی تاثیر گذار باشد، و دلیلی برای این نگرانی است که شما خودتان را به یک جدول زمانی آهسته ی موفقیت، متکی کنید. در تهیه ی نمودار یک مسیر بهینه که شما را به سمت محدودیت هایتان هل می دهد، آگاه و سخت کوش باشید.

۶٫ روشمند باشید

برای کار خود برنامه داشته باشید و برنامه تان را عملی کنید. شاید بزرگترین دستیابی به موفقیت من، اتوماسیون گسترده ی سیستم های بازاریابی بود. فرآیندی را ایجاد کردم که به من امکان می داد تا خروجی بازاریابی پنج برابری داشته باشم و این در حالی بود که نرخ تبدیل من به طور چشمگیری افزایش می یافت.
ساده ترین راه برای به حرکت درآوردن طرح محتوا، ایجاد یک کمپین چند مرحله ای است که هر هفته و به مدت حداقل یک ماه از طریق انواع رسانه های مختلف، به یک پیش بینی دست پیدا می کند. از یک نظم منطقی پیروی کنید و سادگی محتوای خود را به طور مداوم تغییر دهید، تا هرگز آزار دهنده و خسته کننده نباشند.
در نقش یک فروشنده نبوده اید؟ شما می توانید از روشی یکسان برای هر موقعیت تحلیلی، خلاق و یا اداری با توسعه سیستم های سازمانی یکپارچه و مطلق استفاده کنید که کمک به بهبود بهره وری تان به هنگام رویارویی با کارهای تکراری کمک خواهد کرد.

۷٫ خود را باور کنید

اگر شما خود را باور نکنید، پس چه کسی باور کند؟ هر شخص باید این کار را انجام دهد و هیچ چیز مانع تبدیل شدن شما به فردی که به رؤیاهای ماجراجویانه اش تحقق می بخشد، نخواهد بود! تقریباً هر کسی که شکست خورده، بهانه ای برای آن داشته اشت. افراد موفق داستان هایی از چالش هایی که با راه حل های خلاقانه بر آن ها غلبه کرده اند، دارند. لحظه ای که شما با اطمینان احساس می کنید می توانید همه چیز را یاد بگیرید و یا راه حلی برای حل پیچیده ترین مشکلات ایجاد کنید، لحظه ای ست که بزرگی و برتری را تضمین می کند.
اگر شما هنوز هم نمیدانید که چطور شروع کنید، با وعده ی دستیابی به تعالی مداوم هر لحظه از هر روز، کارتان را شروع کنید. این باور بلوک های ساختمان اصلی و ذهنیتی است که من کارم و حرفه ام را با آن می سازم.
ساده بگیرید و به یاد داشته باشید که موفقیت یک حق نیست. اگر شما واقعاً می خواهید فردی عالی و موفق باشید، باید برای آن تلاش کنید و هر روز از باقی مانده ی عمرتان آن را کسب کنید.

Tucker-Hughes-cstland.com
Tucker Hughes نویسنده متن حاضر

نویسنده: Tucker Hughes

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar