• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چطور می توان باعث شگفتی مشتری شد ؟

چطور می توان باعث شگفت زدگی مشتری شد

چطور می توان باعث شگفت زدگی مشتری شد

خدمات مشتری جزو کلمات و اصطلاحاتی ست که بیش ترین استفاده را در سال های اخیر داشته است و البته، بکارگیری آن توسط شما نشان می دهد که کسب و کار خود را صرف مشتریان کرده است. فرصت های زیادی وجود دارد که می توانیم یک خریدار جدید را به یک مشتری وفادار تبدیل کنیم مثلاً یکی از راه های آن ایجاد محیطی ست که خدماتی برای غذا خوردن، استراحت کردن و نفس کشیدن فراهم می کند. برای انجام این کار، باید فراتر از انتظارات ظاهر شوید.

این دو کلمه ی “فراتر از انتظارات” بودن یک خدمات مشتری صحیح را نمایانگر است. شما باید شرایطی را ایجاد کنید که مشتری شما در سطح عالی از خدمات تان قرار بگیرد بطوری که نتواند به انتظاراتی فراتر از آن بیندیشد!

اگر در انجام این کار مهارت داشته باشید خواهید دید که آنها هم حداقل به افرادی که در دسترس شان هستند از خدمات بی نقص شما خواهند گفت. بدین طریق شما هم فرصت داشتن یک مشتری جدید را تجربه خواهید کرد. این اتفاق، رشد کردن با بازاریابی دهان به دهان نامیده می شود. نظر شما چطور است؟

خبر خوبی که هست این است که دنیا، مملو از شرکت هایی ست که یا به مشتریان خود در حد لازم اهمیت نمی دهند، و یا خدمات مشتری خوبی را برایشان فراهم نمی کنند و این ها بدین معنی نیست که قطعا باید بتوانید یک برنامه ی طولانی مدت ویژه برای شرکت تان تدارک ببینید! خیر. تنها کافی ست خدمات بهتری را نسبت به رقبای تان فراهم کنید. بهتر و شاید خلاقانه تر!

در ارتباط با مشتری، ساده شروع کنید

یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای ایجاد خدمات مشتری بسیار خوب پاسخگویی هر چه سریع تر به تماس های تلفنی و ایمیل هایی ست که از جانب مشتریان دریافت می کنید. اگر نمی توانید شخصاً پاسخ بدهید باید راهی را بیابید تا مخاطب احساس پاسخگویی یک فرد/ شخص شما را داشته باشد.

واقعیت این است که همه ی ما به ارسال و دریافت ایمیل هایی خو گرفته ایم که در طی چند روز با قالب یکسان طراحی شده اند. شاید این طبیعی به نظر برسد زیرا طبق سوالی که ما می پرسیم پاسخ قطعی و دقیقی وجود ندارد. آنها به هنگام طراحی، از “کلمات کلیدی” برای شناسایی سوال و ارسال پاسخ ها استفاده می کنند. شما می توانید با ایجاد یک فرآیند درون سازمانی، که از استانداردهای سفت و سختی برخوردار است برای سرعت بخشیدن و ارائه ی پاسخ های اختصاصی شخصی در ارتباط با مشتری اقدام نمایید.

بطور مثال؛ با این برنامه شروع کنید که در هر دو ساعت از ساعات معمولی کاری را مشغول پاسخ دادن به ایمیل ها و تماس های دریافتی شوید. – حتی ساعات غیرمعمول –

احساس مالکیت را به کارکنان تان منتقل کنید

اگر از همان ابتدا قادر باشید خدمات مشتری را تحت کنترل خود درآورید بسیار ساده است که خدمات مشتری کسب و کارتان را در سطح عالی حفظ کنید. زیرا شما تنها کسی هستید که آن را انجام می دهید. مسائل و مشکلات در این بخش زمانی ایجاد می شود که پای افراد دیگری وارد جریان شود. در واقع شما به دنبال افراد خارجی برای درخواست کمک رفته اید که بدون انگیزه ی مالی در موفقیت شرکت سهیم باشند. بله پاسخ شما این است که حقوق و مزایایی را برای شان در قبال انجام این خدمات درنظر می گیرید؛ اما مطمئن باشید که این حقوق برای آنها به اندازه ای نیست که خودشان را “مالک” دانسته و انرژی صرف آن کنند.

این وظیفه ی شماست که به عنوان یک رهبر محیطی را ایجاد کنید که به آنها اجازه ی خودمختاری، قدرت تصمیم گیری و استدلال، همینطور احترام به نقش شان را بدهد. به آنها اجازه دهید تا خودشان را صاحب و مالک موقعیت شان بدانند. سپس خواهید دید که تا چه اندازه مراقب همه چیز می باشند. وقتی کارکنان شما از صمیم قلب مراقب کسب و کار باشند، مشتری نیز متوجهِ این نیروی عظیمی که درون سازمان وجود دارد خواهد شد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar