• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

چرا می گویند باید خود واقعی مان باشیم؟

خود واقعی بودن سخت است. باور ندارید؟ آیا شمایی که هم اکنون این پست را می خوانید، واقعاً خود واقعی تان را یافته اید؟

یکی از خلاقانه ترین سفرهایی که هر یک از ما می توانیم خود را درون آن بیابیم این است که یاد بگیریم دقیقاً چه کسی هستیم و چگونه زندگی می کنیم که در واقع، همان خودِ معتبرِ ماست. این موضوع، هنر است که “هنرِ خودِ واقعی بودن” می نامیم.

احتمالاً این سفر زمانی آغاز می شود که ما این ذهنیتی را که می گوید: “نیاز به تأیید شدن ساختگی ست” را درک کنیم.

 

چرا می گویند باید خود واقعی مان باشیم؟

خود واقعی بودن

برخی افراد متفاوتند با اینکه برخی دیگر، سعی می کنند متفاوت باشند!

 

کسانی که براستی بطور ویژه و خاص می اندیشند همانهایی هستند که جامعه هم بخاطر منحصربفرد بودن شان احترام می گذارد و زندگی آنها کاملاً از زندگی سایر جمعیت متفاوت است. تفاوت اصلی اینجاست که آنها آموخته اند بجای اینکه منحصربفردی خود را پنهان کرده و مطابقت یابند، به آن ارزش قائل شوند. آنها اصلاً سعی نمی کنند متفاوت شوند آنها سعی می کنند به همان خودِ معتبرشان تبدیل شوند.

 

مطلب پیشنهادی: چطور خاص و منحصربفرد باشیم؟

 

جالب است که بسیاری دیگر از افراد با همین ایده ی “واقعی و اصل بودن” موافقند و دوست دارند؛ اما سعی می کنند با کپی کردن از افرادی که این چنین اند به متفاوت بودن دست یابند. آنها می خواهند نسبت به سایرین برجسته و متفاوت باشند و خاص به نظر برسند. اما متأسفانه بجای اینکه درون این تفاوت دیده شوند، بیش تر از خارج از گود به نظر می رسند.

از مثال های رایج این اتفاق، کسانی هستند که بطور مخصوص خودشان را وقف یک نوع موسیقی می کنند. یا میلیون ها نفر به همان طریقی که گمان می کنند اوریجینال به نظر می رسند، عین لباس و پوشاک را کپی می کنند. بجای اینکارها، آنها باید خودِ واقعی شان را بیابند که خیلی هم زیباتر است.

 

مطلب پیشنهادی: چطور بهترین استایل شخصی خودمان را پیدا کنیم؟

 

هیچ دو انسانی، شبیه نیستند!

همه ی ما به دنیا آمده ایم تا متفاوت باشیم. برای داشتن یک زندگی خاص و منحصربفرد باید همان چیزهایی را که باعث تفاوت ما می شود را در آغوش بگیریم. نه اینکه آن را پنهان کنیم!

چالش فعلی این است: ساختگی و جعلی بودن آسان است!

با دقت راجع به آن فکر کنید تا ببینید که کپی شدن، چقدر آسان و راحت است. هیچ شجاعتی هم نمی طلبد.

اینکه ذهن خود را با پیام های رسانه های جمعی پر کنید می تواند بدون ذهن هشیار شما رخ دهد. بخاطر همین سادگی ست که اکثر مردم ترجیح می دهند سرشان را پایین انداخته و راه اکثریت را پیش بگیرند.

 

مطلب پیشنهادی: تاثیرات رسانه روی افکار انسان چیست؟

 

 

[تعداد: 53   میانگین:  3.2/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar