نام تجاری قوی چگونه ایجاد می شود؟!

نام تجاری قوی قادر است هر کسب و کاری را به سمت موفقیت پیش ببرد. از این رو صاحبان کسب و کار می بایست در ترسیم برنامه استراتژیک خود به ایجاد یک نام تجاری قوی توجه ویژه داشته باشند. در این مطلب به مزایا و آسیب های نام تجاری قوی می پردازیم. ابتدا مفهوم برندینگ را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس با پرداختن به ارزش نام تجاری بحث را ادامه می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید به این موضوع بپردازیم.

نام تجاری قوی چگونه ایجاد می شود؟!

برندینگ

یکی از عناصر کلیدی برنامه ریزی استراتژیک می بایست شامل توسعه نام تجاری یا برندینگ و چگونگی درک آن باشد.

هنگامی که قصد برنامه ریزی استراتژی نام تجاری خود را دارید، اولین سوالی که می بایست از خود بپرسید این است:

پشنهاد فروش منحصربفرد شما چیست؟

تمام جنبه های بازاریابی خود را در نظر بگیرید و بررسی کنید که چه چیزی باعث می شود تا کسب و کار شما برای مشتریان جذاب و منحصر به فرد باشد. اگر این عوامل منجر به یک مزیت رقابتی پایدار شده است، پس شما فروش خود را منحصربفرد (USPs) کرده اید. USPs ها عوامل بسیار مهمی در موفقیت کسب و کار شما هستند، بنابراین می بایست موضوع اصلی استراتژی نام تجاری را به خود اختصاص دهند. اکثر نام های تجاری، به منظور انتقال پیامی واضح و قابل درک برای مشتریان، بر چند مزیت قدرتمند و راحت برای برقراری ارتباط تمرکز دارند.

ارزش نام تجاری Brand Value

USPs ها دلیلایلی هستند که مشتریان در حال حاضر از محصولات شما خرید می کنند، و اساس “ارزش نام تجاری” شرکت شما رو شکل می دهند. با این حال، ارزش نام تجاری شما می بایست به تغییرات بازار همسو بوده و به تکامل برسد و همچنین می بایست آینده استراتژی کسب و کار شما را انعکاس دهد. هنگامی که این برقرار شد، مهمترین عامل این است که تجربه مشتری شما منعکس کننده این ارزش ها در هر جنبه ای از کسب و کار شما باشد.

این به این معناست که تمام عناصر بازاریابی-از کارکنانی که برای شما کار می کنند، محصولی که تولید می کنید، پیام های تبلیغاتی که تولید می کنید و همینطور نحوه رسیدگی شما به شکابات مشتریان به پروژه ارزش نام تجاری دوخته شده است. ایجاد احترام به یک نام تجاری بسیار سخت است و برای این اتفاق، شما به تعهد کاری کارکنان و سهامدارن کسب و کار خود نیاز دارید.

مثالی از ارزش نام تجاری: زوریخ

ما نهایت تعهد به مشتریان را نشان می دهیم نقطه شروع ما نیاز ها و انتظارات مشتریان است
ما از پیشگامان هستیم   ما بطور مداوم  نوآوری میکنیم و با کشف گزینه های جدید خلاقیت ایجاد میکنیم
ما در هر چیزی که انجام می دهیم برتر هستیم بالاترین کیفیت هدف ماست، به ویژه در فعالیت های با ارزش بالقوه
ما همه را به مشارکت دعوت می کنیم همه کارکنان
ما با صداقت عمل می کنیم  ما هر پیشنهاد عملیاتی را تست می کنیم، و با افتخار استانداردها را انعکاس می دهیم

 

بخاطر داشته باشید، نام تجاری چیزیست که در ذهن مشتریان شما وجود دارد، مجموع نامشهودی از افکار و احساسات وی که در مورد شرکت و یا محصول و یا خدمات شماست. شرکت می تواند هدایت کند که یک نام تجاری چگونه درک شود ولی هرگز بصورت کامل نمی تواند کنترل داشته باشد.

” یک نام تجاری در ذهن مشتری نقش بسته است.”

یک نام تجاری با برندینگ برای مشتریان ملموس می شود، تا مشتریان به راحتی محصول شما با استفاده از هویت آن که معمولا در هویت سازمانی شرکت تعریف شده، شناسایی و انتخاب کنند. این می تواند شامل نام، آرم، رنگ، شعار، فونت نوشته و چگونگی ترکیب آنها باشد. نام تجاری موفق بر ارزش نام تجاری تمرکز دارد که در آگهی های تبلیغاتی شرکت به وضوح آشکار است.

“نام های تجاری ابزار قدرتمندی برای اثر گذاری بر مشتریان هستند.”

علائم تجاری می توانند ابزار بسیار قدرتمندی برای اثر گذاری بر مشتریان باشند به شرطی که به درستی ایجاد شوند، و همینطور باید در نظر داشت اعتماد سازی مورد نظر زمان بر است. وقتی ذهن مخاطب تصویری از یک نام تجاری در ذهن خود می سازد بسیار سخت است که او را متقاعد کنیم تا به گونه ایی متفاوت به آن فکر کند.

مطالب مرتبط:

مزایای یک نام تجاری قوی

 • می تواند ارزش افزوده به شرکت اضافه کند.
 • اقناع مصرف کنندگان به استفاده از سایر محصولات شرکت راحت تر است.
 • با توجه به اعتماد ایجاد شده می توانید از ارتباط مشتری پایدار اطمینان حاصل کنید.
 •  به تشخیص شما در یک بازار بهم ریخته کمک می کند.
 • توانایی بیمه کردن شما را دارد.
 • اجازه می دهد تا تمایز محصول شما در بین محصولات بسیار مشابه مانند آبمعدنی، نمشخص شود.
 • می توانید برای سایر بازارها قرارداد تجاری عقد کنید.
 • منجر به ادراک کیفیت شما می شود.

دو عنصر اصلی برای یک نام تجاری قدرتمند وجود دارد. ارزش عاطفی و ارزش عملی ، این دو عنصر را به خوبی درک کنید تا نام تجاری شما رشد کند.

تضعیف نام تجاری

با این حال، یک نام تجاری قوی بسیار سریعتر از آنکه رشد کند می تواند آسیب ببیند. پنج عاملی که موجب آسیب دیدن نام تجاری می شوند عبارتند از:

 • رفتار غیرقایل اعتماد
 • عدم نگرانی برای سلامت و ایمنی عمومی
 • خدمات مشتریان ضعیف
 • مشکلات مالی آشکار
 • کیفیت ضعیف محصولات

تعادل مناسب را حفظ کنید تا کسب و کار شما پر قدرت ادامه دهد. با حفظ تعادل به ایجاد نام تجاری قوی کمک کنید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
محسن
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محسن
مهمان
محسن

بنام خدا چگونه خالق و صاحب برندی موفق و بزرگ باشیم؟ این روزها وقتی سری به بازار کار می زنیم، هم صحبت با سرمایه گزاران بزرگ می شویم، به دنبال هدف های بنگاه های اقتصادی می گردیم و یا اگر می خواهیم نهایت آرزوی یک فعال اقتصادی را بدانیم ، متوجه می شویم ، تمامی مسیرها به یک جا ختم می شود و در یک نقطه، اشتراک نظر وجود دارد . بله همه می خواهند صاحب برندی معروف باشند که در تمامی سطوح بدرخشند و موفقیت هایی بزرگ ، کسب نمایند. با همه ی این خواسته ها ، علاقه ها… موارد بیشتر »