• اسفند ۸, ۱۳۹۸

نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی استارتاپ

ایجاد کمپین تبلیغاتی

 

ایجاد کمپین تبلیغاتی

به نظر می آید که خارج شدن از زمین بازی برای شرکت ها غیرممکن باشد. موارد بسیاری وجود دارد که برای زمان و انرژی شما در حال رقابت هستند.
مسئولیت شما این است که اولویت بندی کرده و راه هایی را بیابید که با حداقل هزینه ها بتوان ارزشی را خلق کرد.

خوشبختانه، دنیای تبلیغات دیجیتالی راهکارهای متعددی را برای تبلیغات و آموزش مشتریان آینده پیشنهاد می دهد. اما بخاطر داشته باشید که یک طرح بازاریابی خوب، چیزی فراتر از بدست آوردن پول و افزایش ROI است.
شما نیاز دارید که به مشتریان تان دست یابید. آنها را کشف کنید. آنها را وادار به فکر کردن کرده و در جهت خاطره انگیز شدن تلاش نمایید.

خلاق باشید و اسباب خنده ی مردم را فراهم کنید

زندگی می تواند انسان را به سخت کار کردن وادارد. به طوریکه همه چیزش وابسته به لیست کارهای انجام دادنی شود. یعنی همیشه چیزی هست که باید با آن سر و کله بزنیم! اما زیر سایه ی اینترنت، تنها به فاصله ی چند کلیک با خندیدن و نشاط فاصله داریم.
تلاش های تبلیغاتی شما باید در جستجوی خنداندن و شادی مردم بوده و نکات مفهومی و آموزنده ای را منتقل کند. اگر تبلیغ به اندازه ی کافی طنز و خلاقانه باشد می تواند ویروسی بوده و به درجه ی خوبی نائل آید.

کمپین بازاریابی شما باید متوجه این نکته شود که ویدئوهای طنز، میلیونها بازدید را در وب سایت یوتیوب از آن خود می کنند. با به نمایش گذاشته شدن آنها در تلویزیون، مثل برنامه ی America’s funniest Home videos سالها روی صحنه ها حاضر باشید.

همینطور Super Bowl هم یکی از رویدادهای پرطرفدار ورزشی ست که بیش از نیمی از کسانی که مشاهده می کنند بخاطر تبلیغات مفرح، خنده دار و شوک برانگیز می باشد. بله؛ تبلیغات آنلاین و حتی چاپی می توانند در عین طنز و مفرح بودن غیرمنتظره هم باشند.

با یک حرکت غیرمنتظره شوکه کنید

ساخت یک کمپین تبلیغاتی طنز می تواند شروع خوبی باشد اما شما نیاز دارید که از “به یاد ماندنی بودن” برندتان هم اطمینان حاصل کنید.
برای انجام اینکار، باید پا را فراتر از طنز بودن بگذارید و بر ایجاد چیزی که برندتان را دربرگرفته و تعجب برانگیز است تمرکز کنید.
اما داستان فقط به همینجا ختم نمی شود.
مقاله ای که در Cognitive daily منتشر شد هم درباره ی مزایای تبلیغات طنز و در عین حال شگفت انگیز صحبت می کند.

براساس تحقیقی که توسط James J. Kellaris و Thomas W. Cline تکمیل شد، کاملاً بدیهی ست که پیچ و تاب های غیرمنتظره در تبلیغات، موثرترین استراتژی برای ایجاد تاثیر به یاد ماندنی بر روی مخاطب است.
آنها کسانی هستند که از تبلیغات طنز، دوست داشتنی و بامزه بدون توجه به اینکه آیا باعث شگفتی آنها شده یا خیر؛ لذت می برند.

از طرف دیگر، کسانی که حتی طرفدار کمدی بودن نیستند هنوز هم تبلیغ برند یا محصولی را که در لحظه ی خنداندن، غیرمنتظره هم بوده اند، به یاد دارند.

تیم شما چطور می تواند یک کمپین تبلیغاتی طنز و شگفت انگیز را باهم در نظر گرفته و ایجاد کند؟

طبیعتا، طنز بودن و باعث شگفتی شدن بیننده دو عامل بسیار مهم در تولید یک کمپین تبلیغاتی عالی ست. اما، به عنوان یک استارتاپ که از محدودیت های مالی و بودجه برخوردارید چطور می توانید این کار را در طرح بازاریابی خود پیاده کنید؟

۱- با یک وب سایت عالی شروع کنید

صرف زمان، پول و منابع برای کیفیت یک وب بسیار ضروری ست. شما قادر نیستید هزینه ی هنگفتی را برای خرید تبلیغات تلویزیونی بپردازید. بنابراین، قطعا باید راه هایی را بیابید که به صورت آنلاین تاثیر داشته باشد .
همه ی تلاش های بازاریابی شما نیاز دارد که بتواند مشتریان آینده ی شما را به سمت وب سایت تان هدایت کند. آنجا جایی ست که امیدوارانه به مشتری واقعی تبدیل می شوند.
با کارشناسان مشورت کنید. سایر وب سایت های صنایع را از نزدیک دنبال کنید و از اینکه وب سایت تان در همه ی پلت فرم ها قابل دسترسی ست؛ اطمینان حاصل نمایید.

۲- کانال یوتیوب ایجاد کنید

تیم شما، داستان منحصربفردی برای به اشتراک گذاری در اختیار دارد. کانالی را که برای جذب مشتریان جدید طراحی شده ایجاد کنید.
محتوایی که در این کانال ارائه می دهید باید حاوی اطلاعات کاربردی بوده و به صورت بالقوه ویروسی باشد.

تنها محدودیتی که در کمپین تبلیغاتی شما ممکن است ایجاد شود، تصورات شماست.
حتی با بودجه تبلیغاتی بسیار ناچیز هم تعداد زیادی از رسانه های رایگان برای تبلیغ محصول و خدمات شما وجود دارند.

در حالیکه باعث خندیدن مخاطبان تان می شوید با آنها ارتباط برقرار نمایید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
۹۰۰قیمت طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت طلا
مهمان
قیمت طلا

با یوتویوب یکم مشکله ولی با سایت آپارات عالیه

۹۰۰
مهمان
۹۰۰

عالی بود
بنظر من کانال تلگرام , توییتر ,فیس بوک , اینستا بهتر از آپلود فیلم در یوتوب هست