کارآفرینی: نحوه درخواست، موفقیت و شکست شما را تعیین می کند

کارآفرینی

کارآفرینان کارشان را به تنهایی انجام می دهند، اما رئیس بودن به این معنا نیست که شما هرگز به کمک نیاز نخواهید داشت! متاسفانه، بسیاری از کارآفرینان معتقدند درخواست کمک نشانه ی ضعف است. دکتر پائول شیمپ ، نویسنده “۵ مرحله تا متخصص شدن” درباره ی نحوه ی تبدیل شدن از یک فرد تازه کار به یک فرد نخبه می گوید: ترس از ظهور ضعف، چه از روی نیاز و چه بخاطر بی کفایتی، اغلب کارآفرینان را از دستیابی به توانایی های بالقوه بازمی دارد.

شیمپ چندین مطالعه در دانشگاه جورجیا انجام داده که به طور مداوم، تمایل به درخواست کمک را به عنوان یکی از بزرگترین متمایز کننده های بین دستاوردهای استثنایی و دستاوردهای عادی نشان داده است. درخواست کمک از تیم خودتان نیز در موفقیت شما به عنوان یک رهبر، بسیار مهم است. شیمپ می گوید: “رهبرانی که از اعضای تیم کمک می گیرند و نظرات آنها را می پذیرند از رهبرانی که باور دارند باید به تنهایی کار را پیش ببرند موفق تر و شاخص تر هستند.”

گرفتن ایده ها و نظرات از دنیای اطراف می تواند ذهن شما را رو به چیزی بگشاید که هرگز فکرش را هم نمی کردید.

کارآفرینی: نحوه درخواست، موفقیت و شکست شما را تعیین می کند

 

این ایده ها را برای حفظ غرور خود و در عین حال درخواست کمک به کار بگیرید:

یک کارت کتابخانه داشته باشید

اگر نمی خواهید از کسی در شبکه ی کاری تان کمک بگیرید، در کتابخانه ای عضو شوید و از کتابهای آن استفاده کنید شیمپ می گوید “افرادی بسیار موفق، تمایل دارند خوانندگانی سیری ناپذیر باشند”

 

یک مربی پیدا کنید

یک مربی می تواند شما را از سالها تجربه ی خود بهره مند سازد، فکر شما را به روش های مختلفی به چالش بکشد، دسترسی به شبکه اش را در اختیارتان بگذارد، و دیدگاهی از آن صنعت و پیشه را به شما بدهد. پرس و جو کنید که آیا فردی در شبکه ی شما وجود دارد که بتوانید به او اعتماد کنید؛ فردی که شما را باور دارد و می تواند در ایجاد کسب و کار به شما کمک کند.

 

همه چیز را به دقت بررسی کنید

شیمپ می گوید: “شما هیچوقت نمی دانید که یک ایده ی خوب از کجا نشئت می گیرد.” بسیاری از کارآفرینان در صنعت خود به دنبال کارشناسانی برای دریافت کمک و حل مشکل هستند، اما گاهی اوقات راه حل این مشکل در دست کارکنان، دوستان و یا افرادی ست که کارآفرینان در نگاه اول نادیده می گیرند، و فکر می کنند “امکان ندارد که آنها در مورد کسب و کار من، بیشتر از من بدانند.”شیمپ به کارآفرینان توصیه می کند که از هیچ پیشنهاد و ایده ای به راحتی عبور نکنند حتی اگر آن ایده را یک کارگر سطح پایین مطرح کرده باشد. او می گوید “رهبران بزرگ باعث می شوند تا فرد احساس کند که نظراتش ارزشمند است.”

دنبال شواهد باشید


یکی از دلایلی که باعث می شود کارآفرینان اغلب از درخواست کمک خجالت بکشند، این است که منبع را معتبر نمی دانند. شاید فکر کنید که “این فرد تحصیلکرده نیست پس چگونه می تواند بیشتر از من می بداند؟” برای فهمیدن منبع، از آنها بخواهید تا مثالی را ارائه دهند که ایده شان کارساز بوده است. مثلا: فردی که در رستوران ظرف می شوید، نزد صاحب رستوران رفته و می گوید: ایده ای دارد تا بتوان ظرف ها را با کمترین آسیب و شکستگی به آشپزخانه بازگرداند و زمان شست و شو را سرعت بخشید. مالک که تمایلی به قبول مشاوره از این فرد ندارد، ممکن است بپرسد، “آیا این ایده را قبلا هم به کار گرفته ای؟” شاید این فرد خاص، روشی را می داند که در رستوران دیگری که قبلا آنجا کار می کرده، استفاده شده است. به جای نادیده گرفتن منبع، تمام شواهد را در نظر بگیرید. در این صورت گنجینه ی راه حل را خواهید یافت.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar