• فروردین ۱۵, ۱۳۹۹

نحوه شروع بازاریابی محتوا چگونه است ؟

شروع بازاریابی محتوا

 

شروع بازاریابی محتوا

 

با تهیه کردن و گنجاندن مطالب و مقاله های زیادی در خصوص بازاریابی محتوا، تولید محتوا و استراتژی آن در وب سایت حاضر “پدیده فکر مهتر” به این موضوع اندیشیدیم که شاید برخی از دوستان هیچ آشنایی با این مبحث نداشته باشند به همین دلیل این پست را برای عزیزانی در نظر گرفتیم که امروز برای اولین بار با عنوان “بازاریابی محتوا” آشنا می شوند. امیدواریم که این پست بتواند برای شروع نکات خوبی را به شما ارائه دهد. با ما در این مقاله ها همراه بمانید.

 

– بازاریابی محتوا دقیقا چیست؟

Joe Pulizzi تعاریف مفیدی را از بازاریابی محتوا ایجاد کرده است که در زیر، نگاه سریعی به آن می اندازیم:

تعریف رسمی بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا؛ یک فرآیند کسب و کار و بازاریابی ست که برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند به منظور جذب، بدست آوردن و درگیر کردن مخاطبان خاص و تعریف شده به کار می رود. – با هدف مدیریت و هدایت فعالیت های مشتریان سودآور –

بازاریابی محتوا برای کسانی که به آن اعتقاد ندارند!

مشتریان شما به شما اهمیت نمی دهند! برای محصولات و خدمات شما هیچ ارزشی قائل نیستند! آنها درباره ی نیازهای خودشان و آنچه می خواهند نگرانند. بازاریابی محتوا درباره ی خلق اطلاعات جالب و جذابی ست که مشتری تان به آن علاقه دارد پس قطعاً به شما توجه خواهد کرد.

در تعریف کوتاه تر، بجای معرفی کردن محصول و خدمات تان، شما اطلاعاتی را در اختیارشان قرار می دهید که خریدار را باهوش تر می کند. ماهیت این استراتژی محتوا، باورِ این عقیده ست که اگر ما به عنوان کسب و کار اطلاعات باارزشی را برای خریداران فراهم کنیم آنها هم در نهایت با صداقت شان پاداش خواهند داد.

 

– چه کسی باید از بازاریابی محتوا استفاده کند؟

بازاریابی محتوا توسط برخی از بهترین سازمان های بازاریابی در جهان مورداستفاده قرار گرفته است. مانند  P&G ، مایکروسافت، Cisco Systems و John Deere  .
همینطور توسط برخی کسب و کارهای کوچک و فروشگاه ها در سطح جهان نیز ارتقا یافته است.

براساس تحقیقات سالانه ، ۹ نفر از هر ۱۰ نفر بازاریاب (بدون توجه به اندازه ی شرکت و یا نوع حوزه/صنعت) از بازاریابی محتوا استفاده می نمایند.

 

پاسخ به سوالات

قبل از اینکه یک برند یا شرکت شروع به ایجاد کمپین بازاریابی محتوا کند سوالاتی هست که باید به آنها پاسخ داده باشد از جمله:

– در شرکت من، چه کسی می تواند محتوا تولید کند؟

– معمولاً چه موقعی باید پست جدید، مقاله و ویدئوی جدید در بلاگ قرار دهیم؟

– بهترین فرمت محتوا برای حوزه ی کسب و کار من چیست؟ (ویدئو – متن ساده – audio و …)

– آیا نیاز هست شخص جدیدی را بدین منظور استخدام کنم یا می توان از پتانسیل های بالقوه ای که در افراد کنونی داریم استفاده کرد؟

– در کدامیک از پلت فرم ها باید بلاگ خود را ایجاد کنم؟ (مثل وردپرس)

– رسانه های اجتماعی در تلاش های بازاریابی محتوا برای شرکت تا چه میزان نقش خواهد داشت؟

برای پاسخ دادن به این سوالات و مشاوره گرفتن می توانید با کارشناسان پدیده فکر مهتر تماس بگیرید.

برای اینکه محتوای تان نسبت به محتوای رقبای تان متفاوت، خاص و برجسته جلوه کند لازم است که بر روی علایق خود تمرکز کرده و درباره ی همان چیزی که دقیقاً می خواهید بنویسید. این کار، قدرتمندترین استراتژی نسبت به سایر استراتژی هاست. همینطور می توانید از مشتریان و یا طرفداران و فالوورهای خود در رسانه های اجتماعی بخواهید که اطلاعات دست اول و ناب را برای شما تهیه کنند.

 

[تعداد: 3   میانگین:  4/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar