نحوه صحیح ارائه دادن کارت ویزیت به مردم

کارت ویزیت جزو ابزار تبلیغاتی ست که شما برای کسب وکار خود ایجاد می کنید و با ارائه ی آن به مردم در گسترش و توسعه ی کار خود قدم برمی دارید و نقش عمده ای هم در موفقیت کسب وکار دارد.

 

نحوه صحیح ارائه دادن کارت ویزیت به مردم
نحوه صحیح ارائه دادن کارت ویزیت به مردم

 

کارت ویزیت

برخی از متخصصان توجه خاصی را روی تحول و تغییرات کارت های ویزیت بکار بردند. اینها دقیقاً همان کسانی هستند که به دنبال قوانینی می گشتند برای شبکه سازی، ایجاد اولین حس مثبت در طرف مقابل و نحوه ی پوشش لباس. نحوه ی ارائه دادن کارت ویزیت هم جزو جدایی ناپذیر این عوامل مهم است.

قوانین اساسی برای یک تبادل کارت ویزیت که سودآور و سازنده است را در زیر بخوانید:

 

  • هرگز اتاق کار و یا منزل خود را بدون کارت ویزیت تان رها نکنید. آماتور ترین جمله ای غیر از اینکه به کسی بگویید “متاسفم آخرین کارت ویزیتم را هم به فرد دیگر ارائه دادم” یا ” عذر می خوام کارت ویزیتم رو با خودم همراه ندارم” وجود ندارد!
  • بیزینس کارت های خود را درون یک محفظه یا چیزی قرار دهید که از باد و باران در امان بماند. یک کارتِ مچاله شده، تأثیر ضعیفی را در اولین برخورد منتقل می کند.
  • دقیقاً بدانید که کارت های ویزیت خود را در کجا قرار می دهید. کسی که مدام از یک کت به کاپشن دیگر و یک جیب به کیف دیگر به دنبال آن ها می گردد به سرعت اعتبار خود را از دست می دهد.
  • با احتیاط و آگاهانه بیزینس کارت ها را به دست بگیرید. یعنی از این لحاظ که بدانید در چه مواقعی باید کارت خود را اهدا کنید. کسانی که حدود ۱۲ تا از کارت ویزیت را با هم ارائه می دهند در واقع، افرادی هستند که معتقدند کارت شان چندان ارزش زیادی ندارد.
  • کارت ویزیت را با آگاهی و اختیار دست راست خود ارائه داده و تحویل بگیرید. انجام اینکار خصوصاً در تجارت بین المللی می تواند تفاوت عظیمی ایجاد کند.
  • کارت را به گونه ای به طرف مقابل خود ارائه دهید که بتواند بدون چرخاندن آن، محتوای روی کارت را بخواند.
  • همیشه وقتی کارت ویزیت دریافت می کنید نظری راجع به آن ابراز کنید. به لوگو، نام شرکت و یا برخی اطلاعات دیگر آن دقت کنید. اینکارِ شما به کارت ارزش می دهد.
  • بیزینس کارت خود را مدام بروزرسانی کنید. وقتی هر یک از اطلاعات مربوط به تماس تغییر می کند هر چه زودتر خودتان را به نزدیک ترین چاپخانه برسانید و نسبت به تغییر آن اقدام کنید.
  • به هنگام تبادل کارت ویزیت ها، هرگز یادداشت های خود را روی کارتِ دیگری که به شما ارائه داده، ننویسید (مگر اینکه مرتبط باشد) مثلاً اگر کسی از شما بخواهد که نسخه ای از کتاب خود را برایشان ارسال کنید مشکلی ندارد اگر پشت کارت بنویسید ارسال کتاب” اما ننویسید که “دیدار خوب با نماینده سازمان X“! اینکار را در منزل و دور از چشم انجام دهید.
  • از بروز رفتار تهاجمی با کارت ویزیت اجتناب کنید. منتظر بمانید تا آن را از شما درخواست کنند. اگر درخواست نکردند، خودتان از دیگری کارت ویزیتش را بطلبید. به دنبال آن، عمل متقابل صورت خواهد گرفت.

آگاهی از قوانین و نحوه ی تبادل بیزینس کارت، تنها یکی از اقدامات سودآور برای کسب وکارتان می باشد.

 

 

اولین کشوری که از کارت ویزیت برای معرفی خدمات تجاری استفاده کرد، انگلستان بود.

 

انگلستان نخستین کشوری بود که شروع به استفاده از کارت ویزیت برای معرفی خدمات تجاری و بازرگانی نمود.
نحوه ارائه کارت ویزیت می‌تواند نوع شخصیت و رفتار ما را معلوم سازد.
در این پست به نحوه ارائه کارت ویزیت به مشتری و تاثیرات آن می‌پردازیم.

۱- ارائه کارت با انگشتان

ارائه کارت ویزیت با دو انگشت نشانه قدرت و به‌ رخ کشیدن شرکت توسط فرد دارد و این نوع ارائه دادنِ کارت، معمولا در نمایشگاه ها و برای ارائه به یک نفر زیر دست یا فرد عادی صورت می‌گیرد و اطمینانِ فرد از نوع کارت و نوشته‌های آن را القاء می‌کند.

ارائه ی کارت به‌ این صورت اصلاً توصیه نمی‌شود و البته بیش تر در آقایان مرسوم است.

۲- ارائه کارت با دو دست

ارائه ی کارت با دو دست و با احترام شیوه‌ای‌ست که مردمان چین و ژاپن از آن استفاده می‌کنند و کم‌کم بین ایرانیان هم رواج پیاده کرده است. محترمانه‌ترین نوع ارائه ی کارت ویزیت به افراد این روش است که نشانگر ارزشمند بودن فرد مقابل و احترام زیاد به اوست. بیزینس کارت با دو دست تقدیم می‌شود و همراه با جملات “بفرمایید، خواهش می‌کنم و …” همراه است. این حالت هم در خانم‌ها و هم آقایان مشترک است.

۳- ارائه کارت بین دو انگشت

دادن کارت ویزیت مابین انگشتان و گرفتن آن به سمت فرد، نشانگر اطمینان از کالا یا خدمات فرد است. این نوع روش کارت دادن بیش تر مرسوم بازار است و فرد معمولاً با نگاه به کارت ویزیت خود بیان می‌کند که این کارت ویزیت برای او ارزشمند است. این روش، بیش تر، نشان از حفظ روابط و علاقه‌مندی فرد برای توسعه کار با حفظ قدرت خود با شرکت مربوطه دارد. این حالت در آقایان و خانم‌ها مشترک است.

۴- ارائه کارت به صورت مشت

دادن کارت به صورت مشت کرده رایج‌ترین نوع ارائه در ایران است که غالباً با صاف کردن دست و قرار دادن روبروی فرد مذاکره کننده همراه است و نشان از قاطعیت و سلطه فرد در کار و جدیت او در امور مذاکره است. این حالت در آقایان و خانم‌ها مشترک می باشد.

۵- ارائه کارت با احترام و تعارف

دادن کارت با احترام و به ‌صورت تعارف، نگه داشتن کارت ویزیت به طوری که اطلاعات در وضعیت روبرو خوانا باشد نشانگر علاقه فرد به مطالعه کارت ویزیت و تماس با اوست. این حالت دوستانه و در مواقعی که فرد مذاکره کننده قدرت بیش تری دارد از سمت شخص نشان داده می‌شود. معمولاً در نمایشگاه‌ها توسط بازاریاب‌ها یا در اولین جلسات مذاکره بدین روش استفاده می‌شود. این حالت در خانم‌ها و آقایان مشترک است.

نکات طلایی

هیچ‌وقت روی کارت، مقابل فرد چیزی ننویسید.

از کیف‌های مخصوص کارت ویزیت برای حمل کارت ویزیت استفاده کنید.

همیشه کارت ویزیت را همراه خود داشته باشید.

به هنگام جستجوی کارت در جیب‌تان همه محتوای داخل جیب را نمایان نکنید.

همیشه جای مشخص و معین برای کارت ویزیت داشته باشید.

در صورتی که از کسی کارت دریافت کرده‌اید ابتدا نام، سمت و اسم شرکت روی آن را بخوانید.
بهتر است مشخصات او را بلند بخوانید و سپس کارت را در کیف یا جیب‌تان بگذارید و پس از انجام این کارها، کارت ویزیت خود را به او بدهید.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar