نسل جدید ، قابلیت ها و خواسته های آنها برای جذب و حفظ آنها در شرکت

نسل جدید

 

نسل جدید ، قابلیت ها و خواسته های آنها

شکی نیست که شما هم متوجه افزایش تعداد نسل جدید در بازار کار شده اید. اما آیا تا به حال سعی کرده اید که با این نسل آشنا شوید؟ در این لیست ویژگی های خلاقانه، تمام صفات و انتظارات نسل جدید را برای شما توضیح می دهیم. اگر به فکر پیشرفت شرکت خود هستید؛ پس باید با دیدگاه و روش تفکر، این نسل آشنا شوید.

۱- تحولات تکنولوژی همراه

ما می دانیم که این نسل در تمام مناطق خاورمیانه از زمان تولد از تکنولوژی روز دنیا استفاده می کرد. پس برای جذب این نسل به شرکت خود باید قادر به تأمین آخرین ابزار فناوری برای آن ها باشید. تمرکز روی شبکه های اجتماعی را در کار خود فراموش نکنید! در محل کار خود کارگاه آموزشی تخصصی ارائه دهید. این کار به منظور افزایش ارتباط و جلوگیری از درگیری بین این نسل هاست.

۲- به طور مداوم برایشان بازخوردتان را ارسال کنید

این نسل ترجیح می دهند بازخورد ارزشمند و سازنده ای را دریافت کنند.
کارمندان کنونی ترجیح می دهند در سال یک بار بازخوردها را دریافت کنند اما نسل هزاره ی جدید می خواهند به طور مداوم از این بازخوردها بهره مند شوند. هنگام ارائه ی بازخوردها دقیق و صادق باشید و به آن ها اطلاع دهید این بازخوردها تا چه اندازه مهم هستند.

۳- در به تعادل رسیدن کار و زندگی شخصی به آن ها کمک کنید

نسل جدید ترجیح می دهند بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنند. این افراد چون برتری خود را نسبت به دیگران می دانند در نتیجه خواهان حقوق خوبی نیز هستند. این نسل معتقدند لزومی ندارد؛ که هر روز به دفتر کار خود بروند و کار خود را دنبال کنند. یعنی معتقدند که می توان در منزل هم کارهای خود را دنبال کرد.

۴- یک محیط کاری ایجاد کنید که تحت شعاع همکاری باشد

اگر نسل جدید به فناوری اهمیت می دهند این به معنای عدم توجه به کار نیست! محیط فیزیکیِ کار نقش مهمی در بالا بردن رفاه، ترویج فرهنگ، ارتباط شفاف و همکاری با دیگران دارد. در واقع ایجاد یک محیط کار تحت شعاع همکاری را ترویج داده و باعث شادی در محل کار شوید. این مهم ترین عنصر برای توسعه کارکنان است.

۵- خلاص شدن از سلسله مراتب و تقویت دموکراسی

نسل جدید، کار کردن در شرکت هایی را دوست دارند که اهمیت زیادی به دموکراسی بدهند و نظرات آن ها را گوش کنند. آن ها به دنبال یک محیط کاری شفاف و با ارتباطی صادقانه که پست های مدیریتی کمتری دارند هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سلسله مراتب و مدیریت کار را کنترل کنید به این صورت آن ها می توانند نظرات خود را براساس ایده های نوآورانه به شما ارائه دهند.

۶- به آن ها پاداش و مزایای نوآورانه هدیه دهید

بیمه ی درمانی، دیگر یکی از ویژگی های مهم برای کارمندان امروز به حساب نمی آید، به عنوان مثال شرکت ها برای رضایت کارمندان خود راه های تازه ای را ابداع می کنند و به کارمندان ویژگی هایی مانند؛ اشتراک رایگان در باشگاه های ورزشی را هدیه می دهند. پس برای جذب کارکنان به شرکت، ابتدا به خوبی درباره ی این مسئله فکر کنید که می توانید چه چیزهایی به آن ها ارائه دهید.

۷- به آن ها فرصت های توسعه  در کار و  آموزش ارائه دهید

آموزش واقعی برای این نسل هنگام ورود به بازار کار است. نسل جدید در بازار از افراد مسن تر و باتجربه تر ترسی ندارند؛ بلکه با گوش دادن به صحبت های آن ها از تجربیات شان استفاده می کنند. کارکنان را تشویق کنید به یکدیگر آموزش دهند، به این صورت فرصت های بیش تری برای رشد و پیشرفت به دست می آورند.

۸- در به دست آوردن تجربیات بین المللی به آن ها کمک کنید

آیا دوست دارید کسب و کار خود را توسعه دهید؟ ما خبرهای خوبی برای شما داریم.

بیشتر کارکنان جوان به مسافرت های کاری علاقه دارند، فرقی نمی کند مدت زمان مسافرت کوتاه باشد یا بلند. آن ها به مسافرت به عنوان یک فرصت برای پیشرفت خود می نگرند، و بر این باورند که کسب تجربه های بین المللی برای پیشرفت، یک گام حرفه ای و ضروری ست. پس اگر ماموریتی خارج از کشور دارید چرا آن ها را نفرستیم؟ مطمئن باشید که اگر نکته های سابق را انجام دهید قطعاً پیش شما باز میگردند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar