نشانه هایی برای کارمندان که باید به سمت کارآفرینی بروند

کارآفرینی

کارآفرینی

کارآفرینی کار آسانی نیست. این یک کار مخاطره آمیز و پرتنش می باشد میزان موفقیت این کار واقعا برای همه به یک اندازه دلگرم کننده نیست. پس چرا مردم دوست دارند به یک کارآفرین تبدیل شوند؟ تنها یک دلیل برای این کار پیدا کنید.

البته آوردن دلیلی ساده کافی نیست ما باید خودمان را به چالش بکشیم. برای تست ایده های خود کنترل کارها را به دست بگیرید.

چگونه مطمئن شویم مهارت لازم برای این کار را داریم؟ بسیاری از مردم با خیال پردازی در مورد اجرای کسب و کارهای مختلف وقت خود را هدر می دهند اما نه همه!!! افرادی هستند که ترجیح می دهند تا زمانی که کسب و کار مناسبی را نیافته اند همچنان صبر کنند.

آیا شما برای ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی خود آماده هستید؟ قبل از انجام این تغییر و انتقال از کارمندی به کارآفرینی به نشانه های زیر توجه کنید.

 

۱- به کارهای خود علاقه مندید (نه نسبت به شغل تان!)

وقتی برای اولین بار در جهان کار امور مالی را آغاز کردم واقعا از کارم لذت می بردم زیرا می توانستم به مردم کمک های مالی کنم تا به رویاهایشان دست پیدا کنند اما من در کار واقعی خود به عنوان یک کارمند هرگز احساس پرشور بودن را نداشتم تا به حال ایده های خود را برای گرفتن وام به همه ارائه داده ام برای من اهمیتی ندارد این کار چند درصد از زمان من را می گیرد احساس یک کارآفرین موفق بودن را دوست دارم.

گاهی شغل هایی که به ظاهر جالب می آیند ممکن است شما را قربانی ظهارشان کنند “Spacex” به مدت ۱۰ سال با بخش های امنیتی امور مالی کار کرده بود وقتی از او پرسیدند؛ که چرا از این کار انرژی می گیری او گفت؛ من با این کار انواع ایده های بزرگ را در لیستی نگهداری کردم این کار به من انرژی می دهد زیرا با این کار به مردم کمک می کردم.

۲- به شدت و با علاقه درگیر فکر کردن به آن هستید

همه آرزو دارند حداقل به کمی از آن چه که دوست دارند دست پیدا کنند. مثلا یک تیم را رهبری کنند و قواعد خاص خودشان را برای کسب و کار داشته باشند. رویاپردازی درباره ی آن برای بسیاری افراد به تنهایی کفایت می کند. اگر در مراحل اولیه، بخاطر نداشتن هیچ گونه تجربه نسبت به رویاهای کارآفرینی خود دلسرد شدید اینجا همان جایی ست که دیگر استخدامی های قدیم رضایت شما را فراهم نمی کند و این یعنی زمان ریسک کردن فرا رسیده است.

بنیان گذار مک دونالد آقای Ray Kroc می گوید “اگر ریسک پذیر نیستید، باید خودتان را از کسب و کار بیرون کنید.” این یک پیام برای دست یابی به رویاهای شماست.

۳- می خواهید به دیگران کمک کنید

ایجاد شغل، یکی از بزرگ ترین امور کارآفرینی ست.

اگر یک کارآفرین بزرگ شوید با ایجاد شرکت های موفق و ایجاد تیم می توانید فرصت های خوبی را هم برای دیگران عرضه کنید. ایجاد شغل یکی از بزرگ ترین مسئولیت های کارآفرینی است. مرکز “Ewing Marion Kauffman” طبق تحقیقاتی که انجام داده مدارکی را فراهم کرد و گفت شروع کسب و کار جدید، همانند نیروهای محرکه در پشت جامعه پر جنب و جوش قرار دارند. ایجاد اشتغال باعث توسعه اقتصاد و گسترش رفاه بشر می شود.

۴- از کار خود پشتیبانی می کنید

خانم Anita Roddick بنیان گذار لوازم آرایشی فروشگاه های غول پیکر می گوید؛ ما کارآفرینان برای درآمدن از گوشه گیری و مشکلات اطراف باید دنبال پیدا کردن موفقیت اطراف خود باشیم با کسانی که روح هوشمندانه دارند ارتباط برقرار کنید.

بسیاری از مردم درک اشتباهی از کارآفرینی دارند هیچ کس نمی تواند به تنهایی کاری مانند کارآفرینی را انجام دهد. برای رسیدن به اهداف خود در این کار می توانید از پشتیبانی همسر یا خانواده (در سرمایه گذاری) کمک بگیرید. از کسی کمک بگیرید که سرپناه مهمی برای شما باشد.

۵- یک ایده عالی ارائه دهید

طول می کشد تا شما تبدیل به کارآفرینی بزرگ شوید اگر شما یک ایده عالی برای آسان تر شدن فروش دارید می توانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید یک ایده عالی را قبل از ترک شغل خود به عنوان یک کارمند بیابید. استیو جابز سال های زیادی را صرف ساخت بازی های ویدیویی کرد اما او چشم اندازی برای ساخت رایانه های شخصی و جذاب داشت نه بازی های ویدیویی. از خودتان بپرسید این کار برای شما چه فایده ای دارد.

۶- با برنامه ریزی طرح ها را پیش ببرید

ایده های بزرگ به صورت فراوان وجود دارند اما راه های تحقق آن ها خیر! مردی به نام “Richard Branson” بنیان گذار فروشگاه “hocked” برای رسیدن به رویای خود تحقیقات لازم را از بازار انجام داد و با پیش بینی مالی برای کار خود برنامه ریزی لازم را طراحی کرد در نتیجه این شخص به موفقیت دست یافت.

۷- از یک برنامه پشتیبانی کنید

بسیاری از کسب و کارها شکست می خورند مهم نیست ایده های شما تا چه اندازه بزرگ باشند مهم دقت شما در یک برنامه خاص است خود را در معرض خطر شکست قرار ندهید حتی موفق ترین کارآفرینان هم می توانند اشتباه کنند.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar