نشانه هایی که می گوید باید کارمند خود را اخراج کنید

اخراج کارکنان

 

 

شناسایی کارمندی که به کمک کارمند دیگری که فرصت هایش به اتمام رسیده نیاز دارد، بخشی از مدیریت کسب و کار شخصی شماست.

یکی از وظایف شما به عنوان یک مدیر یا صاحب کسب و کار، فقط کنترل کارکنان سخت نیست؛ بلکه باید بتوانید در زمان معین به آنها اجازه ی خروج هم بدهید! درست است که خارج کردن کارکنان، وظیفه ی چندان خوشایندی نیست اما اگر قصد موفقیت و بهبود کسب و کارتان را دارید باید این کار را انجام دهید.

اگر نحتی یک یا دو مورد از نشانه هایی را که در این پست قرار دادیم در کارکنان خود مشاهده می کنید، زودتر اخراج کردن آنها بهتر از اقدامِ دیر خواهد بود.

 

۱- غیبت بدون تماس

به عنوان یک رهبر، شما باید دلسوز باشید. اگر کارمندی دارید که پدر یا مادر خود را بطور ناگهانی از دست داده، احتمالاً آخرین چیزی که به ذهنش خطور می کند اطلاع دادن به شماست. با این حال، اگر این اتفاق برای بار دوم هم رخ دهد بهتر است کمی مشکوک شوید.

شما باید در محل کار، سیاست ها و قوانینی را ایجاد کنید که در زمان غیبت های لحظه ای استفاده شود. این قوانین و راهنمایی ها را برای کارکنان خود روشن و واضح سازید. برای مثال، اگر کارمندی برای بار اولی که اطلاع نداده تذکر بگیرد، برای بار دوم، اخراج خواهد شد.

۲- بهره وریِ کم

اگر قرار باشد صادقانه صحبت کنیم، باید گفت زمان هایی هست که بهره وری می تواند کاهش یابد. گاهی اوقات پروژه می تواند بزرگ تر شده و نسبت به برنامه ی اولیه، زمانبرتر شود. این شرایط بدین معنا نیست که کارکنان شما ضعیف اند یا از کمبود مهارت برخوردارند. آنها فقط مستغرق شده اند. یعنی به شدت در باتلاق کارها فرو رفته اند.

 

۳- ناتوانی در مدیریت “تغییر”

Matthew Bellows مدیرعامل Yesware می گوید: “تغییر” اجتناب ناپذیر است، خصوصاً برای شرکتی که اقدامات سریعی انجام می دهد. کارکنان باید با تغییر رابطه ی خوب و مناسبی برقرار کنند و در برابر بهبود بخشیدن قابلیت هایشان اشتیاق داشته باشند. ما باید مهارت های خود را با سرعتِ پیشرفت شرکت همسو کنیم.

البته این کار می تواند به شدت سخت باشد وقتی کارکنان سخت کوشی داشته باشید که خودشان مسئول هستند و فرهنگ سازمانی را به وجود آورده اند.

متأسفانه آنها نمی توانند طولانی مدت در سطح بالا کار کنند، زیرا سرعت برای شان بسیار بالاست. این شرایط به شما می گوید که زمان آن رسیده به سمت شخص دیگری که توانایی اینکارها را دارد بروید.

 

۴- غیرقابل پیش بینی/ جدلی

به عنوان یک رهبر، شما می خواهید کارکنان را به نوآوری تشویق کرده و کارکنانی داشته باشید که بتوانند شما و وضعیت فعلی را تغییر دهند. با این حال، اگر همچنان کارمندی دارید که مدام با شما، سایر همکاران و حتی مشتریان شروع به بحث و جدال می کند بزرگ ترین نشانه برای شماست تا نسبت به اخراج این فرد اقدام کنید. چنین رفتاری، نه تنها ترسناک است؛ بلکه محیط ناراحت کننده ای را هم برای سایر کارکنان ایجاد می کند. خیلی راحت این کار را انجام دهید. این شخص باید که قبل از وخیم شدنِ اوضاع، سازمان شما را ترک کند.

۵- عدم تلاش برای بهبودی

بیایید تصور کنیم که شما کارمندی دارید که کُندرو است یا از صحبت در ملأ عام هراس دارد. بجای اینکه تلاش کند زودتر از بقیه به محل کار برسد یا در کلاس هایی شرکت کند که توانایی صحبت کردن در مقابل مردم را بهبود ببخشد هیچگونه تلاشی در جهت تصحیح اشتباهات یا بهتر کردنِ خود انجام نمی دهد. در چنین حالتی، احتمالاً شما به عنوان کارفرما دوست دارید با کمال میل با چنین کارمندی رابطه ی خود را به اتمام برسانید.

 

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar