نشانه های سطح هوشی بالا از قبیل مواردی چون تن صدا و گوش دادن به صدا

نشانه های سطح هوشی بالا

نشانه های سطح هوشی بالا ، تن صدا، سرعت سخن در افراد باعث می شود دیگران چه تصوری از شما داشته باشند؟ برخی از ما علاقه ای ندارد مردم از سطح هوش او با خبر شوند. آیا تا به حال کسی به شما گفته است خیلی فرد باهوشی هستید؟

نشانه های سطح هوشی بالا ، تن صدا، سرعت سخن

حتما دوست دارید دیگران شما را فردی باهوش بدانند، اما بعد با فکر کردن درباره این موضوع که ممکن است ایده های شما را به سرقت ببرند از نمایش نشانه های سطح هوشی بالا در خود منصرف خواهید شد.

چه کسی تعیین می کند شما فرد باهوشی هستید یا خیر؟

اگر این سوال را در خیابان از کسی بپرسید، بدون شک به ظاهر خود، مهارت ها، ارتباط اجتماعی و اعتبار خود در تعیین عوامل اجتماعی هوش اشاره می کند.

علم چه تاثیری در سطح هوش دارد؟

علم بیان می کند که سطح صدای انسان ها در هوش تاثیر دارد و هیچ یک از مواردی که بالا ذکر کردیم در باهوش جلوه دادن انسان ها دخیل نیستند. در یک مجله روانشناسی از پلیس های دانشجو یک ویدئو تهیه کرده اند و از آن ها خواسته اند که بگویند چرا باید به عنوان پلیس در مکان های مختلف تعیین شوند، صاحبان کار احتمالی و مسئولین استخدام ۳ گزینه را برای انتخاب دانشجویان ارائه دادند. این گزینه ها عبارتند از؛

۱_ ارائه فیلم

۲_ گوش دادن به صدا

۳_ خواندن متن

طبق تحقیقات بعد از این امتحان به این نتیجه رسیدند که افراد باهوش کسانی بودند که بعد از شنیدن صدا پاسخ های بهتری نصبت به خواندن متن دادند.

مختصر اعلام می کنیم که سطح هوش در بخش شنیدن و گوش دادن به صدا بیشتر بوده و به ظاهر هیچ کس مربوط نمی شود. دلیل این که افراد با گوش دادن به صدا سطح هوش بهتری دارند، مربوط به توسعه ارتباطی بشر است. متن دارای صوت نیست اما به ارائه اطلاعات فراوانی درباره هوش گوینده به سخن می پردازد. سطح هوش، تن صدا، سرعت سخن سه ویژگی از نشانه های سطح هوشی بالا در افراد باهوش هستند.

۳ کلید از نشانه های سطح هوشی بالا که شما را فردی باهوش جلوه می دهد؛

۱_ پایین آوردن تن صدا

مردم تفاوت بین تن کاهش صدا و تن عصبی صدا را می دانند، تن صدای خود را در درجه ای قرار دهید که مردم به وضوح سخنان تان را متوجه شوند. از تغییر تن صدا در پایان جملات خود خودداری کنید، این کار شما را در ارائه گفتگو و محتوای حالی فردی غیر حرفه ای جلوه می دهد. غیر منظم سخن گفتن با انواع تن صدا نیز شما را فردی خشن در تصور دیگران نشان خواهد داد.

۲_ از جزئیات کلمات کناره گیری کنید

از جزئیات کلماتی که غیر حرفه باشند دوری کنید مثال همین طور که می دانید، “اه”، مثل آن مورد “امم”. همه ما این گونه صحبت کردن را می دانیم اما استفاده شما از این کلمات شما را در استفاده از سخنان فردی افراطی جلوه می دهد. روانشناسان معتقدند اگر نمی توانید از این کلمات استفاده نکنید سکوت اختیار نمایید. صدای خود را ضبط کرده و روزی ۵ دقیقه به آن گوش دهید تا بدانید مشکلات سخن گفتن تان چیست؟ هر چقدر اشتباهات خود را ترک نمایید در مذاکره فردی حرفه ای خواهید شد.

۳_ سریع سخن بگویید

آن قدر سریع سخن نگویید که دیگران ندانند دقیقا چه چیزی می گویید، اما افرادی که سریع سخن می گویند نسبت به دیگران اعتماد به نفس بیشتری دارند. استفاده از ۱۵۰ کلمه در دقیقه می تواند برای یک انسان گفتگویی ایده آل باشد. سطح هوش، تن صدا، سرعت سخن یه عامل مهم تعیین سطح هوش اند با استفاده از این سه گزینه سطح هوش خود و دیگران را بسنجید.

نشانه های سطح هوشی بالا از اهمیت زیادی در برداشت دیگران از شما و رفتار آن ها با شما دارد. پس در رعایت از آن بیشتر تلاش کنید.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۲.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar