• اسفند ۱, ۱۳۹۸

نشانه های طراح وب سایت نالایق

طراح وب سایت نالایق

احتمالاً شما هم مانند بسیاری از مردم، اهمیت آنلاین بودن را دریافته و برای ساماندهی کردن اوضاع کسب و کارتان حضور آنلاین را در اولویت قرار داده اید. از این رو ممکن است در دام طراح وب سایت نالایق گرفتار شوید.

اگر حدس مان درست باشد باید بگوئیم که این هوشیاری شما را نشان می دهد! شما کار درستی را انجام می دهید. زیرا: در هر ۳۰ ثانیه مبلغی بیش از ۱ میلیون دلار از طریق تجارت الکترونیک تولید می شود. شاید احمقانه به نظر برسد. اما امروز، شما بیش تر از سابق باید حضور آنلاین خود را قدرتمند سازید اگر قصد این کار را ندارید، بهتر است مسیر دیگری را انتخاب کرده و راه جدیدی را در پیش بگیرید.

منظور ما از آنلاین بودن، داشتن یک وب سایت نیست! اکنون، تنها داشتن یک وب سایت برای شما کافی نخواهد بود! شما باید یک وب سایت خوب داشته باشید. یک وب سایت خوبی که جذاب بوده و نگاه ها را به خود خیره کند و خواننده ها را برای ماندن در سایت ترغیب نماید.

قطعاً دوست ندارید که کاربر با ورود به وب سایت شما و یک نگاه کلی به آن، پنجره ی وب سایت را بسته و به سمت “وب سایت رقیب شما” جلب شود؟! درسته؟ این یک امر طبیعی و شدیداً غم انگیزی ست که برای هر صاحب کسب و کاری می تواند رخ دهد!

بنابراین شما باید یک وب سایت با ظاهر خوب و با طراحی جذاب اختیار کنید. احتمالاً خودتان هم نمی دانید که چطور می شود به چنین وب سایتی دست یافت! در سراسر دنیا، طراحانی حرفه ای و فوق العاده قدرتمند وجود دارند که منتظر یک درخواست از جانب شما هستند تا وب سایت معمولی شما را به یک وب سایت زیبا و اصیل در دنیای آنلاین تبدیل کنند. برای رسیدن به چنین وب سایتی ما را هم در کنار خود ببینید. تیم طراحی وب سایت پدیده فکر مهتر برای خلق وب سایت های منحصربفرد همراه شماست.

خب؛ حالا که برای داشتن یک وب سایت جذاب قانع شدید اولین نیاز شما، یک طراح است. شما باید فردی را که طراح وب سایت است استخدام کنید. اما این را هم قبول کنید که هر اقدامی از جانب شما با ریسک پذیری همراه است. و استخدام یک طراحِ حتی حرفه ای! لزوماً به معنی تضمین موفقیت کسب و کار شما نخواهد بود!

با این حال، ما امروز ۴ نشانه ای را بیان می کنیم که به محض مشاهده ی آنها در طراح وب سایت خود، باید از ادامه ی همکاری خود صرفه نظر کنید. با ما همراه باشید.

طراح وب سایت نالایق

۱- اگر نتوانید مشخصات، پرونده و گذشته ی آنها را بیابید.

این اصلاً فکر خوبی نیست که چشم بسته و بدون تحقیق کافی و لازم، شخصی را استخدام کنید! و مدعی باشید که بهترین طراح وب سایت را یافتید که قرار است وضعیت کسب و کارتان را زیرو رو کند!

برای اینکه طراح بتواند تصویر ذهنی شما را از وب سایت آینده تان جلوی دیدگان شما ترسیم کند و شما هم بتوانید با آثار طراح موردنظر ارتباط برقرار کتید، نیاز هست که آثار گذشته ی او را ببینید تا اگر علاقه مند شدید و تمایل به همکاری داشتید صحبت را ادامه دهید. با دیدن آثار او؛ متوجه نکات زیادی خواهید شد از جمله: سلیقه و علایق طراح در استفاده از اشیاء، ویژگی های مشترک در آثار و …

تحقیق کردن درباره ی طراح موردنظر بسیار مورداهمیت می باشد. بدون انجام تحقیقات لازم، شاید بعدها به هنگام رؤیارویی با وب سایت ناکارآمد دریابید که شخصی که به عنوان طراح وب سایت استخدام کرده اید، طراح اپلیکیشن بوده است! بله. کاملاً درست خواندید. این مسئله جدی ست.

بسیاری از افراد، فاصله ی بین “وب سایت” و “اپلیکیشن” را نمی شناسند! این دو، کاملاً متفاوت از هم عمل می کنند. شاید شما هم در نگاه اول، با دیدن اپلیکیشن یک وب سایت در گوشی خود، متوجه تفاوت آن نشده و بگوئید که اپلیکیشن وب سایت، همان وب سایت است در نسخه ی گوشی!! اینطور نیست. لطفا این تفکر اشتباه را از خود دور کنید.

 

۲- اگر آثار طراح، در قید حیات نباشد!

خب، بیائید تصور کنیم که شما راجع به طراح تحقیق کردید و خوشبختانه نتایج خوبی هم بدست آمد! آثار او، برای همه قابل مشاهده بود و رزومه ی درخشانی داشت. تا اینجا، همه چیز طبق برنامه های ذهنی شما پیش رفته است. اما کمی صبر کنید…

فرض کنید طراح، وب سایتی را برای شما معرفی کرده با عنوان “پروژه ی قبلی اش”. اما می بینید که با مراجعه به این سایت، یک طراحی کاملاً متفاوت با آنچه قید شده قرار گرفته است. یک وب سایت با طراحی کاملاً متفاوت! این به چه معنی ست؟

طبیعتاً این نشانه ی خوبی نیست و نشان می دهد که مدیر وب سایت به هزاران دلیل ممکن، احساس کرده که باید طراحی را تغییر دهد! شاید قدیمی شده، شاید هم ابزار مورداستفاده، به سرعت از حالت کاربردی خارج شده اند یا …

 

۳- اگر گفته های طراح، را متوجه نمی شوید!

لغات تخصصی و بیانات پیچیده در همه ی صنایع وجود دارد. این یک امر طبیعی ست. طراحی وب سایت هم از این ماجرا مستثنی نیست. موضوعات تکنیکی و پیچیده ی بی شماری وجود دارد که شما هرگز درک نخواهید کرد! مگر اینکه طراح باشید.

اما همه ی اینها، دلیل بر این نیست که در این کار هیچ دخالتی نکنید. طراحی، یک اثر هنری کیفی ست. بنابراین اگر طراح، همواره از لغات سخت و تکنیکی برای توضیح کارهایش برای شما صحبت می کند بهتر است زمان خود را بیش تر از این هدر ندهید.

فراموش نکنید یک طراح خوب، طراحی ست که قادر باشد کارهای خودش را متناسب با مخاطبش توضیح دهد.

۴- اگر شما بیشتر از طراح، راجع به کدنویسی اطلاعات دارید!

شاید شما جزو آن دسته از مدیرانی باشید که در همه ی زمینه ها، دستی دارید. اما شاید توانایی ساخت یک وب سایت کامل را ندارید! بنابراین، غیرمنطقی خواهد بود که انتظار داشته باشید طراح شما، در کدنویسی خیلی جلوتر از شما باشد!

اما اگر درباره ی شخصی معمولی صحبت می کنیم که به دنبال طراح وب سایت می گردد باید گفت که: طراحی وب و اپلیکیشن نزدیک بهم هستند و اگر اشخاصی در این حوزه ها سراغ دارید ارتباط آنها می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

در صورتی که نیاز به طراحی وب سایت دارید، می توانید از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان ما در پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar