نشانه های مدیر نالایق که شما را از محل کار دور خواهد کرد!

نشانه های مدیر نالایق

آیا شما تاکنون با مدیران نالایق سروکار داشته اید؟ نشانه های مدیر نالایق چیست؟ همانطور که هیچ انسان کاملی وجود ندارد، مدیر کامل و با اشتباه صفر درصد هم وجود ندارد! زیرا مدیریت یک مهارتی ست که در طول کل زندگی کسب می شود و با تمرین کردن، رو به بهبودی می رود. بطور کلی، مدیر خوب/بد بودن  یک امر نسبی ست. اما واقعیت این است که برخی رفتارهای مدیر شما ممکن است در کوتاه و یا بلندمدت باعث شود شما علاقه ای به رفتن به محل کار را نداشته باشید! امروز این رفتارهایی که موجب گریز می شوند را بررسی می کنیم:

نشانه های مدیر نالایق

پیشنهاد برای مطالعه : آیا شما یک میکرو منیجر هستید؟ همین حالا خود را بیازمایید!

 

  • کنترل کردن و زیرنظر گرفتن کارکنان و تمام جزئیات به گونه ای آزاردهنده

هیچ چیز دیگری وجود ندارد که بتواند روحیه ی سازمان و کارکنان تان را به این اندازه نابود کند! خیلی از افراد گمان می کنند که با، توجه به تمام نکات ریز و کلیه ی جزئیات به دیگران کمک می کنند، اما اینطور نیست! زیرا کارکنان شما این برداشت را می کنند که شما توانایی خودتان را به رخ شان می کشید. شاید هم منظور شما این است که به آنها بگوئید هیچکس به اندازه ی شما از انجام این کار برنمی آید!! آگاه باشید که این رفتار، به نوعی اعتیادآور است. شاید تاکنون متوجه این خصوصیت خود نشده باشید!

نشانه های مدیر نالایق

 

  • “به آنچه می گویم عمل کنید، نه آنچنان که عمل میکنم”

مدیرانی هستند که برنامه ی خاصی را در شرکت پیاده می کنند و سپس رفتاری از خودشان سر می زند که به نوعی خلاف برنامه محسوب می شود. برای مثال، طرح “متوقف کردن مخارج غیرضروری شرکت” توسط مدیری مطرح می شود. سپس، خودش جدیدترین مبلمان اداری را برای اتاقش می خرد! یا تعیین می شود که ساعات خاصی در روز، با حضور در جامعه آنلاین، کلیه ی کارکنان فعالیت های اینترنتی شرکت را بهبود ببخشند، در این ساعات، در وب گردی ها، می بینیم که مدیر مجموعه خوراکی موردعلاقه اش را بصورت آنلاین سفارش داده است! شاید این موارد به گوش شما هم آشنا به نظر برسد… در هر حال، مراقب باشید! اینگونه رفتارها از جانب مدیر موردتأئید نیست! در شرکت هایی که هیچگونه روابط عاطفی بین کارکنان برقرار نیست این موارد به مشکل جدی بدل خواهند شد. سؤال این دسته از کارکنان قابل پیش بینی ست: چرا وقتی مدیر، خودش رعایت نمی کند ما باید رعایت کنیم؟

نشانه های مدیر نالایق

  • اعتیاد به برگزاری جلسات مداوم

راههای بسیار زیادی وجود دارد تا شما شرکت خود را به موفقیت برسانید. اما برگزاری جلسات پی در پی به هیچ عنوان راهکار مناسبی برای این منظور نیست! جلسات، زمان زیادی را به هدر می دهند. این در حالی ست که بسیاری از کارکنان هم تا ساعاتی بعد از جلسات کاری تحت تأثیر صحبت های انجام شده در جلسه هستند تا درک بهتری حاصل شود. به عبارت دیگر، ساعات طلایی از دست تان می رود. این از نشانه های ضعف و افت مدیریت است که هر مسئله ای را با اهمیت صد چندان نشان داده و جلسه برگزار کند.

نشانه های مدیر نالایق

 

  • رفتار نامساوی با همه کارکنان مجموعه

جنسیت و نژادپرستی از جمله مواردی هستند که امروزه کارکنان معتقدند در بسیاری از شرکتها رایج شده است. آنها می گویند که مدیران مجموعه بدون شک، در بین کارکنان خود فرد/افراد محبوبی دارند! این موضوع بسیار حساس است و کنار آمدن با آن دشوار! شما بعنوان مدیر شرکت، قطعاً تساوی بین کارکنان را ابراز خواهید کرد اما آنها بطور واضح می بینند که رفتار شما با همه یکسان نیست! این موضوع روحیه ی شرکت را نابود کرده و مدیر مجموعه را فردی آماتور جلوه می دهد.

 

نشانه های مدیر نالایق

 

بیشتر بخوانید:

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریگلزار خالقی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
گلزار خالقی
مهمان
گلزار خالقی

سلام . سپاس از شما بابت مطالب خوبتون