نشانه های یک رهبر نالایق

نشانه های یک رهبر نالایق

نشانه های یک رهبر نالایق

کارکنان شما هرگز نمی توانند به شما بگویند که در حرفه ی رهبری خود نالایق هستید! این چیزی ست که خودتان باید متوجه آن شوید.

اگر از یکی از کارکنان کلیدی و مهم خود درباره ی نحوه ی رهبری تان سوال بپرسید احتمال این هست یک پاسخ ۱۰۰ درصد واقعی را کسب نکنید. شاید طبیعی باشد که وقتی شما قادرید شغل آنان را منهدم کنید اشتباهات شما را به خودتان نگویند!

شاید بگویید که اصلاً چرا باید از کارکنان خودم این سوال را بپرسم؟ به هر حال، تحقیقات نشان می دهد که ۷۰ درصد از نیروی کار در قید و بند کار نیستند. بیش ترِ این در قید نبودن، بخاطر مسائلی ست که کارکنان از رهبران شان دوست ندارند.

اما اکثر همین کارکنان، این ریسک را قبول نمی کنند که به ارزشِ از دست دادنِ شغل شان این مسائل را به شما بگویند. و بخاطر همین بی میلیِ آنها، شما احتمالاً به یک بررسی و نگاه عمیق به رفتارهای خودتان دارید. و باید به اندازه ی کافی شجاع باشید تا نشانه هایی را که می گوید در حرفه تان به اندازه ی کافی خوب نیستید را شناسایی کرده و به اصلاح آنها اقدام کنید.

نشانه هایی که در این پست قرار دادیم را در رفتارهای خودتان شناسایی کنید و برای از بین بردن و جانشین کردن آنها با رفتارهای سازنده اقدامات لازم را انجام دهید.

نحوه انجام کارها در این سازمان چنین است “می توانید دوست داشته باشید و اگر خیر، راه خروجی باز است!”

رهبران موفق همیشه در کنار رشد و سازگاری قرار گرفته اند. این رهبران هرگز از چنین نگرشی در امور خود استفاده نمی کنند.

مدام سعی کنید مهربان باشید

رهبران موفق هدف و چرایی را به خوبی می شناسند و می دانند که موضوعات اصلی چه چیزهایی به شمار می روند. مدیریت یک کسب و کار بدین معنی نیست که رهبران همیشه باید سعی در برنده شدن داشته باشند. اگر همه ی زمان خود را صرف مهربان بودن با مردم کنید، در واقع رهبری نمی کنید!

میکرومنیج هستید

رهبران احساس نمی کنند که باید همه ی کارها را خودشان شخصاً انجام دهند. آنها میکرومنیجر نیستند و همه ی کارها را با همکاری و مشترک انجام می دهند. آنها به اعضای تیم شان برای انجام کارها اعتماد می کنند و از اینکه آنها به درستی کار را به انجام برسانند اطمینان دارند.

فقط با اعداد سروکار داشته باشید

یک رهبر نمی تواند مدام روی خط تولید و میزان فروش تمرکز کند. همیشه به یاد داشته باشید که اصلی ترین ویژگی رهبران موفق، ارزش زیادی ست که به افرادِ تحت رهبری خود دارند.

شفقت و همدلی کمی داشته باشید

رهبران موفق و شگفت انگیز، از سطح بالایی از هوش احساسی برخوردارند. اگر فکر می کنید درکی از این مورد ندارید، اصلاً به سمت رهبری نروید!

خودشناسی ندارند

رهبران موفق، مدام برنامه هایی برای توسعه دادن دانش “خودشناسی” دارند. زیرا می دانند که خودشناسی، ریشه ی هوشمندانه ی دلسوزی و شفقت اند. شما باید شخصی را که در پشت این چهره تان قرار دارد را به خوبی بشناسید.

تیم تان به شما اعتماد نداشته باشند

رهبران موفق، هرگز خلاف گفته ی خود را عمل نمی کنند! اگر چیزی می گویند، کار دیگری را انجام نمی دهند. اگر به هنگام مطالعه ی این موارد، خاطره های آشنایی در ذهن تان تداعی می شود لطفا تا قبل از از دست رفتن همه چیز، اقدامات لازم را انجام دهید.

 

  • زندگی شخصی خود را محرمانه حفظ کنید

رهبران موفق، به اعضای تیم شان گره خورده اند، اعضای تیم هم به رهبر خوبی که دارند پیونده زده شده اند. رهبران موفق اعضایشان را می شناسند و درباره ی اینکه “آنها چه کسانی هستند” اهمیت می دهند. این دسته از رهبران به کارکنان شان اجازه می دهند تا شخصیتی را که در پشتِ این نقش رهبری قرار دارد را ببینند.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar