نشانه های یک رییس خوب

نشانه های یک رییس خوب

 

نشانه های یک رییس خوب

تاکنون از خودتان سوال کردید: آیا من رییس خوبی هستم؟ پاسخی که دادید چندان قطعی نبود؟

در واقع، کار سختی ست که بتوان چگونگی آن را قضاوت کرد. هر کسی باورها و نظرات شخصی خودش را درباره ی رهبری و مدیریت داراست. تنها راه این است که کارکنان شما مستقیماً به خود شما بگویند درباره ی شما چه احساسی دارند! غیر از این، هیچ راه دیگری وجود ندارد تا از نظرات شان آگاه شوید.

ما هم همیشه راجع به یک رییس و لیدر بد صحبت کردیم و نشانه های بد کسانی که به خوبی مدیریت نمی کنند بیان شد. یک خبر خوب در این رابطه این است که ویژگی های کوچک بی شماری هست که از شما یک رییس خوب می سازد و اگر شما ویژگی هایی مانند امانت داری و شقفت داشته باشید احتمالاً از عهده ی سایر ویژگی ها هم برخواهید آمد. بر اساس نظرات کارشناسان کسب و کار و رهبران موفق، ویژگی های یک رئیس موفق در ادامه ذکر می شود. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • دلسوز و غم خوار باشید

یک رهبر خوب، قبل از اینکه یک رئیس خوب باشد باید انسانیت داشته باشد. او می داند که گاهی اوقات زندگی از وضعیت پیش بینی خارج می شود. در شرایط سخت به شما راه هایی را نشان می دهد. به شما اعتماد کافی دارد و می داند که در آینده نکاتی که امروز آموخته اید را جبران می کنید.

Matthew Mercuri – مدیر بازاریابی دیجیتالی – DUPRAY
  •  به کارکنان تان اجازه می دهید تا خودشان باشند

کسانی که شما به کارشان نظارت دارید اگر چیزی را نمی دانند از گفتن “نمی دانم” نترسند؛ از اینکه اشتباهات شان را با شما در میان بگذارند نترسند و بتوانند بازخوردها را مستقیماً با شما به اشتراک بگذارند. اگر این موارد رعایت شود شما را به یک رییس خوب بدل می کند زیرا شما توانسته اید کاری کنید که کارکنان، خودِ واقعی شان باشند. این موارد باعث می شود تا بدون ترس از شکست و استرس، بدون ترس از ناآگاهی و مرتکب اشتباه شدن، بهره وری به شدت افزایش یابد. اینجا همانجایی ست که اکتشافات صورت می گیرد.

Laura MacLeod – کارشناس منابع انسانی و موسس – From The Inside Out Project
  • خودآگاه هستید

بهترین رهبران همان هایی هستند که می دانند چه چیزی به آنها انگیزه داده و در تصمیم گیری شان نقش دارند. خودآگاهی یک صفت اجباری برای رهبران موفق است. البته هنوز هم پرورش خودآگاهی برای برخی افراد کار ساده ای نیست!

Matt Poepsel – روانشناس اجرایی و معاون مدیریت محصول – The Predictive Index
  • مهارت فعالیت های تیمی دارید

وقتی که دیگران (ارباب رجوع، خریدارها و ..) در مقابل شما ایستاده و شما را نگاه می کنند، نمی توانند بگویند “رئیس شما کیست؟”؛ زیرا یک رئیس خوب همیشه در کنار کارکنانش قرار گرفته است.

April Boyd-Noronha – نویسنده
  • شما می خواهید کارکنان تان ترقی کرده و موفق باشند

وقتی یک کارمند بسیار خوب داریم می خواهیم او را در همان جایی که هست حفظ کنیم زیرا آنها بسیار خلاق بوده و برای ما مفید هستند. سعی کنید از دیدگاه آنان به چیزها بنگرید. موقعی خود را برای آنان به صورتی تغییر دهید که آنها فضایی برای رشد و ترقی داشته باشند. اگر آموزش و پیشرفت آنها متوقف شود دیگر برای مدت طولانی کنار شما نخواهند ماند. گاهی اوقات شما می توانید رشد آنها را درون شرکت خودتان حمایت کنید و گاهی اوقات هم گام منطقی بعدی این است که بخاطرشان به سمت یک فرصت دیگر بروید.

Evan Carmichael – موسس – Evancarmichael.com
  •  منصف و راستگو هستید

رییس های عالی؛ بازخوردها را – خوب و بد- ارائه می دهند. اگر از وعده ی ناهار، برگ اسفناجی بین دندان تان گیر کند، نمی خواهید کسی این را به شما بگوید؟ گزارش های مستقیم نیاز به فیدبک و بازخورد دارند و این برای داشتن یک تیمِ تا حد امکان خلاق با قابلیت زیاد ضروری می باشد.

Brad Karsh – رئیس – JB Training Solutions
  • ضمیر شخصی خود را حفر کنید

یک رئیس خوب، ابتدا باید نفس خودش را چک کند سپس قادر به استخدام باشد. او باید خود را در محاصره ی افراد باهوش و ماهرتر از خودش قرار دهد. من اعتقاد راسخ به تشکیل تیم مدیران اجرایی و توانمندسازی کارکنان به همراه استقلال شخصی برای تصمیم گیری های حیاتی دارم.

Jessica Mah – مدیرعامل و موسس inDinero.com

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar