نشانه های یک مدیر ضعیف

نشانه های یک مدیر ضعیف

 

نشانه های یک مدیر ضعیف

 

“ضعیف بودن” برای یک مدیر یعنی عدم حضور پشتوانه !

وقتی مدیر ضعیف باشد، یعنی نگران این هستند که چه کسی در چارت سازمانی در جایگاه بالاترشان قرار می گیرد. این دسته از مدیران ضعیف حتی زمانی که باید حرف بزنند هم هیچ صحبتی ندارند! شما نمی توانید تلاش کنید تا برای چنین مدیر ضعیفی کار کنید؛ زیرا او همواره خودش را نجات داده و شما را به سمت سگ ها رها خواهد کرد.

شما باید قادر باشید تا مدیر ضعیف را در همان مصاحبه ی استخدامی شناسایی کنید. باید رفتار او را با سایرین ببینید و در صورتی که نشانه های یک مدیر ضعیف را در وی یافتید برنامه ی خروج خود را از آن شرکت تدارک ببینید.

اگر برای یک مدیر ضعیف کار می کنید نباید امروز و یا فردا کارتان را ترک کنید. فقط باید همیشه این را در ذهن خود بسپارید که هرگز نمی توانید به چنین مدیری اعتماد کنید! زیرا آنها با ترس های خودشان هدایت می شوند نه با اعتماد شما!

مدیری که براساس ترس هایش مدیریت کند به گونه ای ست که اگر بترسد، می تواند شما را به سمت اتوبوسی که در حال حرکت است هل بدهد. متاسفانه اکثر مدیران ضعیف چنین طرز فکری دارند!

در اینجا نشانه هایی هست که به شما می گوید مدیر ضعیفی دارید یا خیر! باهم به مطالعه ی آنها می پردازیم:
۱- مدیر شما، در یک زمان هر چیزی را که لازم به گفتن است به کسانی که باید با آنها صحبت می کند می گوید.
۲- رئیس شما مرتباً می گوید: “خوبه، از ایده ت خوشم اومد اما قصد ندارم که فعلا آن را ارتقاء دهیم” یا ” این خیلی وحشتناک هست که در اینجا قید شود”
۳- مدیر شما پشت سر دیگران حرف بزند.
۴- رئیس شما، مدام درباره ی سیاست های ایستادگی خودش صحبت کند و جملاتی مانند: ” امیدوارم تیم اجرایی برای چشم انداز مثبت در فروش ماه گذشته به من اعتباراتی را بدهد” یا “من بهتر از آن هستم که بخاطر آن اشتباه سرزنش شوم، این اشتباه حسابدار بود نه ما!”
۵- تا جاییکه می دانید مدیر شما هرگز برای چیز درست ایستادگی نکرده باشد.
۶- مدیر شما، تمایلی برای صحبت کردن درباره ی موضوعاتی مانند اعتماد، ترس و بیان حقیقت نداشته باشد.
۷- مدیر شما همواره به سیاست های شرکت وابسته باشد حتی اگر این سیاست ها بطور واضح و رسا نامعتبر و نامفهوم باشند.
۸- مدیر شما، هیچ برنامه حرفه ای (تخصصی) شخصی نداشته باشد. هدف او تا جاییکه می تواند تلاش برای حفظ جایگاه شغلی اش باشد و حتی مهم نیست که در این مسیر چه چیزهایی را از دست می دهد.
۹- در پایان، رئیس، به شما می گوید که انتظارات خودتان را پایین آورده و درباره ی موضوعات مهم ساکت بنشینید و همیشه سرتان را پایین نگاه دارید تا از افتادن به دردسرها جلوگیری کنید.
اگر برای یک مدیر ضعیف کار می کنید، ناامید نشوید. تکلیف شما این است که تصمیم بگیرید : برای گردآوری چه چیزی وارد این شغل شده اید؟ – تجربه ی توسعه ی محصولات ، آموزش قطعه و یا نرم افزار جدید – یا چیزهای دیگر؟!
دقیقا پاسخ این سوال را بطور واضح بیابید. زیرا با دانستن آن و بعد از کسب آن، محیط را ترک خواهید کرد.
شما نمی توانید اشتیاق، علایق و استعداد خودتان را تحت نظر یک مدیر ضعیف پرورش دهید. فقط اطمینان یابید که مدیر بعدی شما باوجدان بوده و پشتوانه و قدرت بیان خوب برای بلند صحبت کردن به هنگام لزوم را داشته باشد.
شما لایق چنین مدیری هستید و ما هم اینجا هستیم تا شما را صاحب قدرت بی پایان روی صحنه حاضر ببینیم.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت طلا
مهمان
قیمت طلا

این شبکه که تو ایران فیلتر شده