• ژانویه 28, 2020

نصایح کارآفرینان موفق که تاکنون کسب کرده اند

نصایح کارآفرینان موفق و چیزهایی که آموخته اند داستان های جالبی دارد که در این پست سعی شده مفهوم کلی آن را منتقل کنیم.

 

نصایح کارآفرینان موفق که تاکنون کسب کرده اند

 

 

نصایح کارآفرینان موفق

زندگی کارآفرینان معمولاً از موانع مختلف لبریز است. هر مؤسسی، -مهم نیست چقدر موفق اند- زمانی را تجربه می کند که مطمئن نیست مسیر درستی را در پیش گرفته باشد. در طول این زمان ها، بدنبال نصایح و اندرزهای افراد خوش نیت که جستجو می کردند بودند تا در نهایت باعث موفقیت آنها در زندگی شده و یا فقط احساس حمایت در آنها پدید آورد.

وب سایت کارآفرینی از ۱۰ کارآفرین درخواست کرده که موثرترین نصیحت هایی را که دریافت کردند به اشتراک بگذارند. در ادامه با این نقل قول ها همراه باشید.

 

شور و اشتیاق خود را به حرفه تبدیل کنید و اجازه ندهید کسی شما را بخاطر انجام دادن کاری خوب برای دنیا سرکوب کند.

-Brit Morin شرکت Brit +co

 

زمان خود را روی فعالیت هایی صرف کنید که به شما انرژی می دهند.

-Luis von Ahn شرکت Duolingo

داشتم بخاطر اینکه نمی خواستم به سخنرانی که قول داده بودم برم گله می کردم. آنها به من گفته بودند که در کارهایی نظیر سخنوری، از حدود یک سال قبل از شما درخواست می شود. نصیحت این بود که اگر برای چیزی از ۶ ماه قبل (یا بیش تر) دعوت شدید از خود بپرسید “اگر این رویداد هفته ی آینده بود این کار را می خواستید یا نه؟” اگر پاسخ تان خیر بود، یعنی باید آن را رد کنید.

 

از دنبال کردن رؤیاهای خود ترس به خود راه ندهید.

-Merrill Stubbs شرکت Food52

من در شغلی کار می کردم که رئیس خطرناکی داشت. یکی از بهترین دوستانم مرا نشاند و گفت “تو نمی خوای این کار رو انجام بدی، تو نیاز داری که با مدرسه آشپزی بری و این همون چیزی که می خوای! فقط باید انجامش بدی!” وقتی او این را گفت تصمیم گرفتم اینکار را انجام دهم.

 

اینکه وضعیت ناراحت کننده ای تجربه کنید؛ مشکلی ندارد!

-Heidi Zak شرکت ThirdLove

با اینکه در وضعیت ناراحتی قرار بگیرید احساس راحتی داشته باشید. وقتی شرکت خود را راه اندازی می کنید باید به یاد گرفتن نحوه ی انجام دادن کارهایی که نمی دانید چطور باید انجام داد عادت کنید. همینطور نیاز دارید که چگونه ریسک پذیر باشید و با اینکه ندانید مرحله ی بعد چه اتفاقاتی برای شما به همراه می آورد مشکلی نداشته باشید.

 

 

مالکیت دستاوردهای خود را بپذیرید.

-Tim Chen شرکت Nerdwallet

یک بار یک مدیرعامل به من گفت “فرصت های تو مثل نمودار خطیِ. یکی از محورها کارهایی ست که انجام می دهی و محور بعدی کسی ست که به او می گویی اگر به برخی از اشتباهاتی که در کسب وکار گذشته ی خود مرتکب شدم فکر کنم نتیجه این است که “واقعاً راجع به دستاوردهایم در حد کافی صحبت نکردم!”

 

زمان خود را روی کسانی که حامی تان نیستند، هدر ندهید!

-Harper Reed شرکت Modest (now PayPal)

سیاست ها را با صندوق ارسال خود مدیریت کنید. به صندوق ارسال خود بنگرید و ببینید به چه کسی ایمیل فرستاده اید. اغلب کسی که برایش ایمیل ارسال کرده اید با کسی که حمایت تان می کند مرتبط است. اگر برای مردم ایمیل ارسال نکنید آنها هم احتمالاً ساپورت تان نکنند!

 

مشاوری را بیابید که به شما کمک کند تا همه چیز را بپرسید.

-Jennie Ripps شرکت Owl’s Brew

به دنبال نصیحت کنندگان و مشاوران باشید. من به هنگام ایجاد کسب وکارم دریافتم که ارتباطات خیلی مهم اند. با داشتن مشاور و افرادی که مشورت می دهند شما توانایی سوال پرسیدن از افرادی را دارید که بیش تر از شما می دانند. با سوال پرسیدن شما می توانید از هدر دادن زمان و تجربه های اشتباه دوری کنید. حتی گاهی اوقات این مشاوران با باز کردن ذهن تان به سمت چیزهایی که کاملاً غیرمنتظره بودند باعث شگفتی شما خواهند شد.

 

مأموریت و چشم انداز خود را در وهله ی اول قرار دهید.

Scott Harrison شرکت Charity Water

مطمئن شوید که همه یک هدف واحد در ذهن شان دارند.

-Chris Wanstrath شرکت GitHub

اگر مسئولیت فعالیت های خود را داشته باشید، تحت کنترل خواهید بود.

-David Bladow ، شرکت Bloom That

زمانی بود که من هیچ کنترلی روی چیزها نداشتم و احساس بدی را تجربه می کردم بخاطر چیزهایی که اتفاق می افتاد! با یکی از سرمایه گذاران صحبت کردم و او گفت “وقتی از رفتار کردن مثل یک احمق دست برداری دیگر احساس احمق بودن نخواهی داشت!” اساساً وقتی شما آماده باشید برای مسئولیت پذیری چیزهایی که رخ می دهند دیگر چنین احساسی نخواهید داشت که در جایگاهی مثل حماقت باشید!

نصایح کارآفرینان موفق و جوان برای همه ی انسان ها می تواند تجربیات و درس های جذابی را ارائه دهد که امیدوارم در این پست بخشی از آن فراهم شده باشد.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
علي صادقيمحمدجواد
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمدجواد
مهمان
محمدجواد

خیلی خیلی خیلی عالی بود
ممنون

علي صادقي
مهمان
علي صادقي

اولین گام برای ً دستیابی به موفقیت ،برخورداری از علم و آگاهی و بکارگیری روش ها وتکنیک های علمی است همچنین استفاده از تجربیات مفید دیگران و مشورت با اهل خبره، مانند چراغ قوه ای است که راه را از چاه نشان میدهد و جلو ضررهای احتمالی را تا حد زیادی خواهد گرفت