• اسفند ۸, ۱۳۹۸

نقش بازی های فکری در ایجاد کسب و کار

نقش بازی های فکری در ایجاد کسب و کار

 

نقش بازی های فکری در کسب و کار

 

نقش بازی های فکری در کسب و کار چگونه است و چه مزیتی دارد؟

آیا تلاش می کنید تا قوانین را به خاطر بسپارید؟ یا سعی دارید نام یک مشتری را با چهره نیز تطبیق دهید؟ در مورد تمرکز طولانی مدت چطور؟ اگر شما به راحتی با صدای نوتیفیکیشن ایمیل های دریافتی خود و یا رسانه های اجتماعی دچار حواسپرتی می شوید، بهتر است بازی های فکری را امتحان کنید.

بازی های فکری به روشی بسیار محبوب و رایج برای شکل دهی عادات بهتر تبدیل شده است. بر این اساس Lumosity.com، به ۳۵ میلیون کاربر در اوایل سال ۲۰۱۶ دست یافت. بازی های فکری طراحی شده اند تا شما احساس کنید که در حال انجام یک بازی هستید نه  بهبود حافظه خود!  Joe Hardy ، دکتر و معاون تحقیق و توسعه ی Lumosity، می گوید که بازی های فکری برای صاحبان کسب و کار،  هدفمند و ایده آل اند.

هاردی می گوید: “داشتن یک کسب و کار یکی از چالش برانگیزترین  شغل های شناختی است.” صاحبان کسب و کار باید اطلاعات را دقیق پردازش کنند و نام مشتریان را به خاطر داشته باشند. ما نگاهی به سه ارائه دهنده ی بازی فکری محبوب خواهیم داشت تا از حقیقت موضوع آگاه شویم.

Lumosity.com

بزرگ ترین ارائه دهنده بازی های فکری، سایتی که برای آموزش مغز شما در پنج دسته کار می کند: سرعت، حافظه، توجه، انعطاف پذیری و حل مسئله. هاردی می گوید که “هر تمرین و بازی برای آموزش یک عملکرد شناختی متفاوت از مغز طراحی شده است.” بازی ها بر اساس پژوهش های عصبی انجام شده توسط محققان از نهادهای مختلف، از جمله دانشگاه کلمبیا و دانشگاه کالیفرنیا-برکلی می باشند.

تیم داخلی توسعه دهندگان Lumosity  ، بازی ها را بر اساس آنچه که تحقیقات از عمل بخش های مختلف مغز نشان می دهند، می سازند.  برای مثال، Memory Matrix نیاز به بازیکنانی دارد که به خاطر بسپارند کدام قطعه در یک ماتریس ظاهر می شود و الگوی را از حفظ به خاطر آورند، که به بهبود یادآوری فضایی و کار حافظه  کمک می کند. هاردی می گوید ” بازی را به عنوان یک مربی شخصی برای مغزتان تصور کنید “. او توصیه می کند که کاربران بجای آنکه دو ساعت در روز را صرف استراحت کنند،  هر روز ۱۰-۲۰ دقیقه زمان را برای بازی های فکری صرف نمایند. وی می گوید “انجام بازی مثل رفتن به باشگاه ورزشی است.” “هر چه بیش تر مغزتان را آموزش دهید، بهتر است. هدف ایجاد یک عادت است که  پایدار است و شما درگیر را نگه می دارد.”

Lumosity یک عضو محدود رایگان  را ارائه می دهد که اجازه می دهد تا کاربران در بعضی از بازی ها شرکت داشته باشند، در حالی که عضویت پولی دسترسی کامل به سایت را ممکن می سازد  و  اجازه می دهد تا  پیشرفت BPI (شاخص عملکرد مغز، مقیاس عملکرد شناختی) خود را در طول زمان پیگیری کنید. هزینه ی عضویت پولی گزینه های ماهانه تا طولانی مدت از  ۱۵ $ در ماه تا  ۸۰ $ در سال است.

Positscience.com

Positscience  بازی های فکری را در پنج دسته ارائه می دهد: توجه، سرعت مغز، حافظه، مهارت های افراد و هوش. (یک دسته ی  جدید، با عنوان ناوبری (navigation)، به زودی در سایت قرار خواهد گرفت). بازی های  Posit science شامل افزایش توانایی کاربر در خواندن حالات چهره، از مراحل آسان (شاد یا غمگین) تا سخت تر (متعجب و متحیر یا خجالت) است. بازی های آن در بهبود تشخیص چهره کاربران و همچنین تطبیق نام ها با چهره ها و به خاطر سپردن حقایق در مورد افرادی که ملاقات می کنید،  موضوعی که مهارتی مهم در شبکه های و کسب و کار است.

Positscience بازی ها را با همکاری محققانی از چندین دانشگاه ، از جمله دانشگاه Yale و  Stanford توسعه داده است. شما می توانید برخی از بازی را به صورت رایگان بدون نیاز به عضویت امتحان کنید. Positscience عضویت ۱۴ $ در هر ماه و یا ۹۶ $ در سال را نیز پیشنهاد می دهد.

Cogmed.com

Cogmed  به منظور بهبود حافظه طراحی شده است که اجازه می دهد تا کاربران مهارت های جدید را در طی تلاش های آکادمیک یا حرفه ای یاد بگیرند. کاربران به صرف روزانه ۳۰ دقیقه، به مدت  پنج روز در هفته  برای انجام تمرینات آموزشی در طی یک دوره پنج هفته ای تشویق می شوند. آموزش تنها از طریق برنامه های ارائه شده توسط مربیان معتبری است که بر نتایج کاربران نظارت دارند و به آنها انگیزه می دهند. بسیاری از برنامه ها توسط پزشکان یا روانشناسانی که در مشکلات توجهی تخصص دارند، نظارت می شوند.

قیمت ها با توجه به برنامه انتخابی و دستمزد مربی حرفه ای متفاوت باشد. این برنامه برای کسانی مفید است که با مسائل مربوط به حافظه ناشی از  ADHD کار می کنند  ، در محیط های اجتماعی اضطراب و استرس دارند ، و یا به ناگهان برای وظایف جدید تعیین می شوند. این بخش از سایت را برای پیدا کردن یک مربی در منطقه ی خود مشاهده کنید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar