نقش ثبات و اقتدار در کارآفرینی

Entrepreneur decision to choose path to start up business succes

 

شما خیلی راحت می توانید یک ریسکِ جدید را شروع کنید. بسیار هیجان انگیز است و انگیزه ی زیادی به شما می دهد. باعث می شود صبح های زود از خواب برخیزید و تا دیروقت بیدار بمانید. گویی یک لوح سفید در مقابل شما قرار دارد و همه چیز جدید است. فرصت های بی پایان به روی شما گشاده شده است.

پس از مدتی، کارهای واقعی آغاز می شوند. دیگر همه چیز واقعی و سخت است:

  • تماس هایی برای فروش
  • ایمیل های بدون پاسخ
  • قول های عمل نشده از جانب کسانی که قول همکاری داده بودند
  • مشکلات جریان نقدی و …

در چنین شرایطی، اکثر مردم بیش تر از اینکه به فکرِ به اتمام رساندن کارهایی که شروع کرده اند باشند، به دنبال شروع پروژه های جدید و بزرگ دیگری هستند و این چرخه همچنان ادامه دارد…

نیازی نیست که خیلی ثروتمند باشید تا کارآفرین شوید. فقط باید ثبات داشته باشید. البته کارآفرینانی نظیر Gary Vaynerchuk هستند که چندین میلیون دلار را از والدین به ارث برده اند و می توانند از آن ثروت برای رسیدن به سرمایه گذاری های اضافی و دیگر حوزه های موردنظر استفاده کنند.

اما در حالت کلی، بسیاری از افراد با کمی فراتر از یک ایده، ثبات و تعهد پای در این مسیر کارآفرینی می گذارند.

Ev Williams مثال بارز از کسی ست که بدون پول آغاز به کار کرد. مانند بسیاری از کارآفرینان، باید خیلی سخت کار می کرد. هیچ ثروتی از والدین به ارث نبرده بود. هیچ راه آسانی برای دسترسی به سرمایه گذاری مالی موردنیازش وجود نداشت! او وقتی Blogger را شروع کرد در اتاق دوستش زندگی می کرد. و امروز از ارزش صدها میلیون دلاری برخوردار است.

تاریخ به ما می گوید که در مبحث کسب و کار، پول کم اهمیت تر از ثبات است.

استیو جابز را به یاد بیاورید که از یک خانواده ای در سطح کارگری روی کار آمده بود. کلید اصلی این است که بدانید واقعاً چه می خواهید، سپس بخاطر این نیاز، متعهد شوید تا آن را انجام دهید. این یک فرمول بسیار ساده و بسیار سخت است.

 

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar