نقش هدف گذاری در موفقیت کسب وکار

 

هدف گذاری برای کسب وکارتان چگونه پیش رفت؟

اینکه پول دارید، انگیزه ی کافی برای این نیست که لزوماً کسب وکاری را راه اندازی کنید! فقط با داشتن پول نمی توانید از عهده ی همه ی چالش ها بربیایید. پس هدف گذاری را از یاد نبرید.

 

نقش هدف گذاری در موفقیت کسب وکار

 

هدف گذاری

تعیین هدف برای کسب وکارتان کلید  اصلی برای ساختنِ یک سرمایه گذاری موفق است. پس قبول کنید که همه چیز در کسب وکار، فقط پول نیست!

موضوع این است که قبل از ایجاد کسب وکار، باید هدف آن را درنظر بگیرید. هدف کسب وکار، باید بطور مجزا در خارج از شرکت بایستد. برخی معتقدند که هدف کسب وکار فقط یک چیز است و آن، ایجاد مشتری ست.

پس قبل از هر چیز، لازم است دریابید که مشتریان شما چه نیازهایی دارند. ببینید محصولات شما چقدر در برآورده کردن نیازهای مشتریان موفق است. این همان هدف کسب وکار است.

 

مطلب پیشنهادی: چطور مشتری را درک کنیم؟

 

برخی می گویند هدف شما، همان “چرا”ی شماست. دلیلِ بودن شماست. دلیلِ کاری ست که همین الان در حال انجام دادنش هستید. مانند چراغی ست که به شما راهنما می دهد. همه چیز، از استخدام تا طراحیِ تجربه مشتری باید با هدف سازگاری داشته باشد.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه “چرای” خود را پیدا کنیم؟

 

در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی، برخی باور داشتند که هدف کسب وکار، افزایش ارزش سهام است. اما این هدف نیست! این نتیجه ی ایجاد مشتری ست. باید درک کنید که همین مشتری محور بودن، تبدیل به ارزش سهام می شود. پس شما فقط باید روی مشتری، ایجاد مشتری تمرکز کنید. سودآوری به دنبال آن خواهد آمد.

شما نمی توانید مشتری را جذب، و سپس بدون اینکه بدانید دقیقاً مشتری چه کسی ست، او را حفظ کنید. ماندگاری مشتری هم بسیار مهم است. ببینید آنها مایلند چه کارهایی انجام دهند. دریابید چقدر نیازهای آنها را شناخته اید.

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar