• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

نقش هویت برند در سازمان چیست!!؟

نقش هویت برند

نقش هویت برند در سازمان چیست!!؟
نیاز به بیان ماهرانه هویت برند و جایگاه برند ، نظم و شفافیتی را به فرایند تدوین استراتژی می‌بخشد. درنتیجه استراتژی نهایی معمولاً دقیق‌تر و مشخص‌تر است. بااین‌حال، هویت و جایگاه برند از نقش‌های بیشتری برخوردارند.
یک نقش آن به راه انداختن و هدایت اقدامات در سراسر سازمان است، از عملیات گرفته تا محصولاتی که به بخش تحقیق و توسعه معرفی می‌شوند. برای مثال، با فرض اینکه می‌خواهیم شرکتی با کسب‌وکار الکترونیک بشویم، ارائه چه نوع ابزار و برنامه‌هایی را مشتریان از ما انتظار دارند؟ اقدامات و برنامه‌هایی که هویت و جایگاه، را ارتقا نمی‌بخشند، باید حذف گردند.
دومین نقش به حرکت درآوردن برنامه ارتباطی است. هویت و جایگاهی استراتژیک که به‌واقع در محصولات متمایزی وجود دارد
و با مشتری هم‌نواست، نه‌تنها از ارتباط بیرونی مؤثر برخوردار است بلکه به‌واسطه چشم‌انداز درازمدت خود در طول زمان از پایداری بهره‌مند خواهد بود.
سومین نقش آن پشتیبانی از بیان ارزش‌ها و فرهنگ برای کارمندان و شرکای تجاری است. اهمیت چنین ارتباط داخلی‌ای در دستیابی به موفقیت، هم‌پایه ارتباط با مشتریان است. لین آپشو معتقد است دو سؤال باید از کارمندان و شرکا پرسیده شود:
• آیا می‌دانید با چه کسب‌وکاری سروکار دارید؟
• آیا به آن اهمیت می‌دهید؟

کسب‌وکارهای بی‌شماری بی‌هدف ادامه حیات می‌دهند و به نظر می‌رسد نشانه هیچ خاصی نیستند. با فقدان حس ماهیت سازمانی و جایگاه استراتژیکی استوار، این‌گونه به نظر می‌رسد که همیشه فریاد “اخراج” آن‌ها بلند است و یا به‌طور مفرط به دنبال گسترش کانال می‌گردند.

 

بیشتر بخوانید:

برند شخصی یا برند کسب و کار؟

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar