نقل قول هایی شگفت انگیز درباره قدرت اهداف

نقل قول هایی شگفت انگیز درباره قدرت اهداف

 

نقل قول هایی شگفت انگیز

اولین قدم برای دستیابی به هر چیزی معنادار، هدف گذاری ست.

از آنجایی که به فروردین ماه نزدیک می شویم و بسیاری از ما هدف گذاری و برنامه ریزی های جدید را در ذهن داریم، لازم دانستیم که برخی از نقل قول های شگفت انگیز و عالی را با شما شریک شویم. امیدواریم مفید باشند.

پیشنهاد می کنیم وقتی در پایان هر هفته که نگاهی به وضعیت خود می اندازید تا جایگاه تان را نسبت به مسیر هدف خود بسنجید برخی از این نقل قول ها را موردتوجه قرار دهید. نه تنها اهمیت هدف گذاری را برای شما یادآوری خواهند کرد تا با سختکوشی به انجام آنها ادامه دهید؛ بلکه در شرایط سخت هم شما را یاری خواهند کرد.

برخی از نقل قول های شگفت انگیز درباره هدف گذاری در ادامه آمده است:

 

۱- هرگز با کمبود هدف مواجه نشوید!

اگر از زندگی خسته شده اید و با انگیزه و اشتیاق های جذاب هر صبح خود را شروع نمی کنید- یعنی به اندازه ی کافی هدف ندارید! – Lou Holtz

داشتن هدف هایی که درباره ی آنها اشتیاق داشته باشیم به ما هدیه ای عطا می کند تا هر صبح و هر هفته با نگاه به آینده از خواب برخیزیم. هدف نداشتن یک دستورالعمل خوب برای داشتن یک زندگی متوسط است!

۲- همه چیز یعنی چشم انداز!

اگر نمی دانید به کجا می روید، اما احتمالاً در جایی دیگر به پایان می رسانید. – Lawrence J. Peter

همه ی سازمان ها و افراد بسیار موفق چشم اندازی مشخص و واضح دارند و دقیقاً می دانند به کجا می روند.

۳- رویای بسیار بزرگی داشته باشید

هدف تان را به سمت “ماه” بگیرید، حتی اگر ماه را از دست دهید، جایگاه شما بین ستاره ها خواهد بود. – Les Brown

هیچ چیزی در زندگی به اندازه ی داشتن رویاهای بزرگ سودمند نیست. وقتی به “ماه” فکر کنید، یعنی خودتان را مجبور می سازید تا از موقعیت راحتی خود خارج شوید.

۴- تداوم شما، باعث ایجاد تفاوت می شود

هرگز تسلیم نشوید! منصرف شدن از چیزی، آسان ترین راهکار در کل دنیاست. تا وقتی که بدست نیاوردید دست نکشید! پس از آن هدف دیگری تنظیم کنید. هرگز هرگز دست برندارید! -Bear Bryant

اگر به هدف یا رویایی که در سر دارید علاقه مند هستید و اشتیاق دارید، پس نباید تا بدست آوردنش، توقف کنید. هر کاری که لازم است را انجام دهید. تداوم به هنگام رویارویی با سختی ها، همان چیزی ست که قهرمانی و موفقیت را خلق می کند.

۵- اهداف به زندگی ما معنا می بخشند

اشکالی که هدف نداشتن” دارد این است که زندگی خود را صرف پستی بلندی ها کنید اما هیچ امتیازی نگیرید! – Bill Copeland

هدف گذاری و سخت کوشی بیش از حد برای دستیابی به آنها، شما را در مسیری قرار می دهد که یک زندگی هدفمند در پیش دارد.

 

۶- موفقیت واقعی، یعنی کار کردن برای اهداف و رویاهای معنادار

هدف، همیشه به معنی چیزهایی که به آن دست یافتیم نیست؛ بلکه گاهی اوقات، تنها چیزی ست که به سمت آن نشانه می گیریم. – Bruce Lee

دست یافتن به هدف ها و رویاها بسیار خوب است اما نکته ی مهم هدف گذاری این امر نیست! مهم ترین چیزی که در هدف گذاری هست نوع انسانی ست که ما در طول به آن تبدیل می شویم.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar