نوآوری در شرکت ها به چه عواملی نیاز دارد؟

نوآوری در شرکت ها به چه عواملی نیاز دارد؟

 

نوآوری در شرکت ها

نوآوری در شرکت ها به چه طریقی ست؟

شرکت های کوچک و متوسط چطور می توانند نوآوری و ابتکار را به مجموعه خود بیفزایند؟

صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط در سراسر جهان برای نوآوری در کسب و کار خود به مبارزه می پردازند. تمام مشکلات شرکت های تجاری ناشی از کمبود یا عدم مدیریت صحیح زمان برای نوآوری ست. رهبران هر کسب و کاری، فعالیت های ضروری سازمان را دنبال می کنند و از نوآوری با ارائه ایده ها غافل می شوند. طبق یک نظرسنجی که از سوی یک شرکت تجاری به نام “Saje” انجام شده، حدود ۳۲ درصد از مردم جهان که کسب و کارهای کوچکی دارند به نوآوری و توسعه سازمان های خود اهمیت نمی دهند. میانگین ضعف نوآوری در کشور اسپانیا هم حدود ۳۸ درصد است. کارآفرینان سازمان های تجاری هم حدود ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند. طبق تحقیقات انجام شده ۴۲ درصد از کارمندان ساعت های طولانی را -به دلیل نبودن کارکنان متخصص در سازمان ها- مشغول فعالیت اند. دانشمندان بر این باورند که یکی از مشکلات کم شدن بهره وری و تولیدات در شرکت ها کار کردن طولانی، بدون نوآوری ست.
توسعه ایده های جدید از ارتباط درست بین کارکنان ایجاد می شود. ارتباط سالم و مشورت درباره کسب و کار یکی از اولویت های هر کار تجاری به شمار می رود. کارآفرینان کشورهایی چون آمریکا و آلمان ترجیح می دهند زمان بیش تری را برای نوآوری و ایده پردازی اختصاص دهند تا آینده تجاری خوبی را از آن خود سازند. طبق تحقیقات شرکت تجاری “Saje” نداشتن وقت تنها دلیل عدم نوآوری و ایده پردازی در شرکت ها نیست؛ بلکه برخی معتقد بودند عدم مدیریت زمان باعث از دست دادن مشتری ها می شود. برای همین کارمندان از مرخصی های خود استفاده نمی کنند و فشار کار روز به روز بیش تر می شود. همه این تلاش ها فقط برای از دست ندادن مشتری است. آیا این شرکت ها کار درست را انجام می دهند؟
Steven Kelly مدیر اجرایی شرکت سیج “Saje” گفت مدیران شرکت های کوچک قهرمانان واقعی در دنیای کسب و کار هستند و ما باید تمام تلاش خود را برای کمک به آن ها انجام دهیم تا ایده های خوبی ارائه دهند و باعث توسعه کسب و کار خود شوند. سازمان های کوچک اگر برنامه ریزی شده پیش بروند می توانند در تجارت بی همتا باشند اما متاسفانه بسیاری از کارآفرینان به نکات دیگری اهمیت می دهند و نوآوری را به فراموشی سپرده اند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar