نوآوری در فرآیند را قبل از نوآوری در محصول خود اعمال کنید

نوآوری در فرآیند

برای تداوم سودآوری و ادامه روند رو به رشد در قیاس با سایر رقبا، شما می بایست همیشه در رأس امور قرار بگیرید. راضی بودن مشتریان کافی نیست، برای حضور در رأس رقابت شما می بایست برای آنها ایده های جدید و نوآورانه داشته باشید و نوآوری در فرآیند را اعمال کنید. در حرف خیلی ساده بنظر می رسد، ولی حقیقت این است که درختی برای رشد ایده وجود ندارد. مطمئناً، مردم همیشه از ایده ها استقبال می کنند. در هر حال، به یاد داشته باشید که در مبحث کسب و کار برخی ایده ها خوب از آب در می آیند و برخی خیر!

نوآوری در فرآیند

در این مقاله قصد داریم به ۱) اصول نوآوری ۲) اهمیت نوآوری ۳) نوآوری محصولات یا فرآیند ۴) نحوه نوآوری در فرآیند، بپردازیم.

تعریف نوآوری

نوآوری، کلمه ای است که وقتی در کسب و کار از صحبت آن به میان می آید، تصویری از فعالیت های جدید، تازه و دلهره آور در آینده، در اذهان نقش می بندد. اغلب مترادف آن را روش جدید، ایده و یا محصول درنظر می گیرند.

از نظر کسب و کار، نوآوری دارای تعریف گسترده و پیچیده تری ست. تعریف کسب و کار از نوآوری، “عمل یا فرآیندِ معرفی ایده، دستگاه و یا شیوه جدید ” است. به عبارت دیگر “روند تبدیل یک اختراع یا یک کالا یا خدمت که ارزشی ایجاد می کند که مشتری حاضر به پرداخت هزینه می شود، را نوآوری گویند”.

شاید بتوان گفت یکی از تعاریف قابل فهم و نسبتاً راحت برای “نوآوری” همانی باشد که اینگونه توصیف کند:‌ تغییر و یا ایجادِ فرآیند، محصولات و ایده های مؤثرتر که باعث کارآمدتر شدن فرآیند کاری شود و بطور کلی هم تولیدات، خلاقیت و بخش اجرایی را در کسب و کارتان بهبود ببخشد!

قطعاً از ابتدای متن تاکنون متوجه شدید که نوآوری، در ابعاد و انواع گوناگون می تواند ظاهر شود. شما می توانید نوآوری را در پیاده سازی ایده های نوین، خلق و توسعه محصولات و خدمات جدید، و حتی در بهبود یافتن فرآیندهای کنونی شرکت تان نیز مشاهده کنید.

اکنون برای روشن تر شدن مفهوم، مثال هایی از “نوآوری در کسب و کار” را بیان می کنیم:

  • معرفی روش های تولید جدید و تکنولوژی که به بهبودی کیفیت محصول شما کمک می کند و کارآمدتر می سازد.
  • ادغام کردن روش های تولید مشابه و سپس حذف کردن روش های غیرلزوم (به جهت صرفه جویی در هزینه ها و کارآمدتر بودن)
  • معرفی محصولات مکمل و خدمات جانبی که رضایت مشتری را افزایش می دهد

اهمیت نوآوری

چرا نوآوری در کسب و کار حائز اهمیت است؟ ما باید بدانیم که نوآوری با کسب و کار متحد شده تا بتوانیم در زمان، هزینه و سایر منابع دیگر صرفه جویی کنیم. این در حالی ست که شما باید مزیت رقابتی هم ایجاد کنید. شما با اینکار، رشد کرده و در بازار مطرح خواهید شد.

چشم انداز کسب و کار را فراموش نکنید! کسب و کارتان چه خانگی باشد چه جهانی، با رشد قابل توجهی رقابتی خواهد شد. تکنولوژی هم در این مسیر کمکتان نمی کند. بلکه رفته رفته از اهمیت تکنولوژی کاسته شده و بر اهمیت نوآوری افزوده می شود. رقابت هم روز به روز بیشتر می شود. اینجاست که شما خواهید دید تنها “ادامه دادن” رمز موفقیت نیست! بلکه شما باید بتوانید در ردیف اول تخصص خود جای بگیرید.

نوآوری می تواند مزایای زیادی برایتان به ارمغان بیاورد. از جمله:

کاهش هزینه برای شرکت ها به معنی افزایش سود است! نوآوری هم منجر به افزایش نرخ تولید شده و عملکرد و سود بیشتری را برای شرکت به ارمغان می آورد.

  • کاهش هزینه ها

برای مثال، اگر شرکت شما موفق به کوتاه کردن چرخه تولید یک محصول شده باشد به این معنی ست که شما می توانید نیروی انسانی و دیگر منابع را برای تولید محصول دیگر در خط تولید اختصاص دهید. حتی می توانید به تولید محصول جدیدی که از قبل مطالعه شده و مورد بررسی بوده نیز بیاندیشید. حتی اگر هزینه مصارف و سایر خدمات کارخانه هم فراتر از حد نصاب باشد احتمال کاسته شدن وجود دارد.

  • بهبود یافتن تولیدات و کارآمدترشدن

فرآیند نوآوری، برای کوتاه شدن چرخه زمانی می تواند اجازه ی ساخت واحدهای بیشتر را در یک دوره ی زمانی خاص به تیم تولید صادر کند. در اینصورت، شرکت های تولیدی می توانند مشاغل دیگری را هم درنظر بگیرند.

  • افزایش رضایت شغلی بین کارکنان

زمانی که کارکنان ببینند محصولات شان افزایش یافته طبیعتاً روحیه شان نیز تقویت می گردد و تمایل شان برای کار کردن نیز بیشتر خواهد شد.

  • افزایش ارزش محصول و خدمات برای مشتریان

کلیه ی مزیت های مذکور می تواند به یک “تجربه مشتریِ کاملاً توسعه یافته و بهتر” بدل شود. کسب و کار قادر خواهد بود تا با اعتراضات و درخواست های مشتریان روبرو شده و بدانها رسیدگی کند. این درخواست ها می تواند هم شامل تعداد و هم شامل کیفیت محصول و خدمات باشد.

نوآوری در فرآیند ها و نوآوری در محصولات

معمولاً، زمانی که یک کسب و کار با “تصمیم گیری برای ایجاد نوآوری” روبرو می شود باید یکی از این دو مورد انتخاب شود: نوآوری در فرآیند های کسب و کار خودشان و یا نوآوری در محصول و خدمات! اغلب، گزینه دوم انتخاب می شود.

این کسب و کارها تصمیم دارند تا خدمات و محصولات موجود خود را بهبود ببخشند. بنابراین ایده های بسیار درخشانی برای انجام اینکار دارند! اما بدلیل مؤثر نبودن در “فرآیند توسعه تولید”، ظرفیت های موجود در ساخت محصولات و یا ارائه ی خدماتشان، شکست می خورند!

در اینجا به یک سؤال بسیار مهم می رسیم: چه تفاوتی بین ” نوآوری در فرآیند ها ” و “نوآوری در محصولات” وجود دارد؟‌

نوآوری در محصول به توسعه ی یک، محصول یا خدمات جدید اشاره دارد که بایستی به بازار معرفی گردد. اساساً، این معرفی محصول و خدمات جدید خواهد بود. وقتی صحبت از “فرآیندهای نوآوری” به میان می آید منظور ما فرآیندهای داخلی ست. مثل فرآیند توسعه ی تولیدی شرکت که شامل ساخت محصول نیز می باشد. این موارد می تواند اولویت بندی پروژه ها، آموزش مهارت ها برای استعدادهای جدید و سایر اعضای تیم توسعه دهنده ی تولید را دربر بگیرد.

اگر در خصوص اهمیت یکی از دو مورد (نوآوری در فرآیندها و نوآوری در محصولات) سؤال بپرسید باید بگوئیم که هر دو به یک اندازه اهمیت دارند. و در این مورد نمی توان یکی را از دیگری سوا کرد! به عبارت دیگر، زمان و محل عملکرد هست که میزان اهمیت شان را مشخص می کند.

وقتی که شما نوآوری را از فرآیندهای داخلی مجموعه آغاز کنید رسیدن به موفقیت دلچسب تر خواهد بود تا زمانی که نوآوری را از محصولات خود شروع می کنید!

سناریوی زیر را تجسم کنید:

شرکتی را در نظر بگیرید که نوآوری در فرآیند را نادیده گرفته و مستقیماً به نوآوری در محصول خود اقدام کرده است. بعد از اینکه آنها موفق شدند محصول جدید را به بازار راه دهند نمی توانند امیدوار باشند که مشتری، محصول را دوست بدارد! زیرا هنوز یک مرحله ی آزمایش محصول وجود دارد. آنها باید بازخورد مشتریان را جمع آوری کرده و بر روی ادغام کردن آن با دیگر محصولات خط تولید شرکت کار کنند.

حالا شرکتی را درنظر بگیرید که در ابتدا قصد دارد نوآوری در فرآیند های خود را اجرا کند. بعد از نوآوری در محصول، آنها می خواهند نوآوری را در تولیدات خود اعمال کنند. در این صورت است که آنها می توانند ریسک ها را هم شناسایی کنند. اینگونه قطعاً در زمان، انرژی و … شرکت نیز صرفه جویی می شود. فراموش نکنید که اگر ابتدا نوآوری را در فرآیندهای داخلی خود به کار ببرید می توانید نیازهای کارکنان تان (مهارتهای لازم) را هم بسنجید و قبل از رسیدن به مرحله ی “توسعه ی محصول” آنها را رفع نمائید.

چگونه نوآوری در فرآیند های خود اعمال کنیم؟

کسب و کار شما از طریق راههای مختلف به ایده ی نوآوریتان عکس العمل نشان می دهد. در اینجا ۳ مورد از متداول ترین بازخوردها را مطالعه می کنیم:

  1. شرکت، محصولات داخلی موجود و فرآیندِ خدماتِ در حال توسعه را مورد بازبینی قرار می دهد. این بازبینی برای شناسایی و تأکید بر بخش ها و منابع این فرآیند است تا برای محصول و خدمات جدید در دسترس باشند (بعد از رسیدگی به محصولات فعلی). برای مثال:‌ مسئله ای که یک شرکت با آن مواجه شده رساندن محصول و خدمات به دست مشتری در کوتاهترین زمان ممکن است. بنابراین، باید در جهت حل این مسئله نوآوری ایجاد کنند. این نوآوری می تواند با کوتاه کردن زمان اختصاص یافته به تصمیم گیری و یا ایجاد چرخه زمانی در سطوح مختلف تولید محصول باشد!
  2. شرکت هایی که با کارکنان خود به مشکل برمی خورند (کارکنانی که استعداد و مهارت لازم برای ایجاد محصول جدید و ایده ندارند) گویا مجبورند از منابع انسانی خارج از سازمان برای طراحی و توسعه محصول جدید استفاده کنند. با تأمین منابع انسانی از خارج سازمان، نیروی کار داخلی بر توسعه ی محصولات فعلی تمرکز کرده و نیروی استخدام شده ی جدید نیز بر بخش نوآوری تمرکز می کند. فایده ی آشکار این امر، کاسته شدن اغتشاش بین اعضای تیم توسعه محصول می باشد. آنها با اولویت های خود پیش رفته و دغدغه ی طراحی و پیاده سازی ایده های جدید را نخواهند داشت!
  3. شرکت می تواند هر دو کار را انجام دهد: هم منابع داخلی و استعدادها را در کار خود قرار دهد و هم همکار و شرکای خارجی کسب کند. از هر دوی اینها می تواند در پروژه های نوآوری استفاده نماید. برای بسیاری، این راهکار فوق العاده به نظر می آید و استقبال زیادی می شود. ایده را از استعدادهای خود می گیرند و از شراکت خارج از سازمانی بهره می جویند. اگر این اتفاق، به درستی انجام شود آپشن بسیار خوبی برای سازمان خواهد بود.

همواره به یاد داشته باشید که فرآیند نوآوری، چیزی نیست که شما تنها با اعمال آن در یک یا دو سطح از سازمان به آن دست یابید! تأثیر آن بر کل سازمان خواهد بود. بنابراین، نوآوری باید در تمام سطوح شرکت ایجاد شود. برخی از مردم همچنان با شنیدن عبارت “فرآیند نوآوری” همان فرآیند محصول در ذهن شان نقش می بندد.

 

بیشتر بخوانید:

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar