• ژانویه 28, 2020

نوآوری در محل کار را چگونه هدایت کنیم؟

نوآوری در محیط کاری و فرهنگ آزمایشات مرتبط با آن، برای هر کسب وکاری اهمیت قابل توجهی دارد.

فرهنگ آزمایشات، پتانسیل واقعی شرکت شما را از بند رها می کند. حتی اگر بازده آن نتایج واقعی هم نباشد، باعث درگیر شدن کارکنان می گردد.

 

نوآوری در محل کار را چگونه هدایت کنیم؟

 

 

نوآوری

در شرکت های بزرگ جهانی، “فرهنگ” در مرکز مدل همه ی کسب وکارها قرار گرفته و متغیری عظیم در متدهای عملیاتی ست. از استارتاپ ها گرفته تا شرکت های بزرگ، یک فرهنگ محیط کاری موفق بهره وری، رضایت و نوآوریِ افزایش یافته را نشان می دهد. با اینکه بهره وری و رضایت از اجزای ضروری در موفقیت شرکت هاست، رشد طولانی مدت به نوآوری (ایده پردازی، ارزیابی، گزینش، توسعه و پیاده سازی) وابسته است.

البته تکرار این ۵ مرحله لزوماً شما را به یک کسب وکار موفق راهی نمی کند. حتی منسجم ترین محیط های کاری نیز ممکن است در تبدیل شدن به همه ی پتانسیل نوآوری خود با شکست مواجه شوند. آنچه که بیش تر مدیران در دیدنِ آن شکست می خورند زمانی ست که موفقیت در نوآوری شرکت راکد می ماند، سقفی که آنها به آن نزدیک می شوند از جنس شیشه است!

فرهنگ آزمایشات در محل کار همان چیزی ست که به شرکت ها اجازه می دهد تا با شکستن این سقف شیشه ای به ادامه ی موفقیت خود در نوآوری بپردازند.

فرهنگ، چیزی است که شرکت را از بالاترین نقطه -جایی که اعضای هیئت مدیره اهداف، باورها و ارزش های برند را ایجاد کرده اند- به پایین می کشد. وقتی آزمایشات نقطه ی کانونیِ فرهنگ شرکت باشد، نوآوری نمی تواند با سلسله مراتب محیط کاری محدود شود.

در اواسط رنسانس تکنولوژی، چشم انداز کارآفرینیِ امروز، اغلب اوقات و خیلی سریع تغییر می کند. همواره بخاطر بسپارید که در مبحث نوآوری ، موفقیت و بقا باهم مترادف اند.

فرهنگ، برای صبحانه “استراتژی” میل می کند

BSC مخفف Balanced Scorecard Company یک برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت سیستم است که متدهایی را برای شرکت ها جهت سنجش ظرفیت نوآوری فراهم می کند. با شناسایی اهداف استراتژیک شرکت برای نوآوری، مدیران می توانند پایه های فرهنگ آزمایشات را از طریق ارجاعات متقابل متناسب و درخور ROI (بازگشت سرمایه) در هر نوآوری، مدیریت کنند. با ساختارسازی فرهنگی که فرآیند نوآوری را به محدوده ی کوچکی از تصمیمات و اقدامات روتین محدود نکند، شرکت قادر خواهد بود که از طریق متدهای مختلف ارسال اهداف استراتژیکی متفاوتی را آزمایش کند. خوشبختانه، انجام اینکار، تا حدی که به نظر می رسد مشکل نیست!

 

چند نکته ی ضروری به هنگام ایجاد فرهنگ آزمایشات را در ادامه بخوانید:

همه ی اشخاص را شامل شوید

شامل شدن، چیزی ست که بطور انحصاری در نحوه ی تعاون در محل کار و ایجاد تنوع بحث می شود. برای ایجاد یک فرهنگ آزمایشات، هر کسی که در محیط کاری حضور دارد باید به عنوان مثل یک کارآفرین مورد رفتار واقع شود. با اختصاص دادن ۱۰ درصد از ساعات کاری هفتگی (بطور میانگین) به عنوان “زمان بدون ساختار شرکت هایی که این نوع از فرهنگ را به تصویب رسانده اند فرصت های خود را برای نوآوری و رشد با تشویق کارکنان جهت درنظر گرفتن علایق، به تصویر کشیدن ایده ها و کشف فرصت ها گسترش می دهند.

 

ساده بمانید

آزمایش یعنی تست! هزینه ها را کم و متدهای تست را ساده حفظ کنید رهبران کسب وکار بخش عظیمی از مشکلات بالقوه و تلاش هایی را که ممکن است در اتخاذ فرهنگ آزمایشات بالا برود با یافتن راهپیی، پیش دستی می کنند.

خیلی کارِ راحتی ست که داده های کمی و کیفی را -از ساده و بطور نسبی بدون هزینه جمع آوری کرده و مورد بررسی قرار دهید.

فرهنگ آزمایشات چگونه موفقیت را منجر می شود؟

شاید متضاد به نظر برسد اما فرهنگ آزمایشات در محیط کار یک نکته ی مهم برای درگیر شدن کارکنان است. فرصت برحق به هر یک از اعضا جهت مشارکت در تصمیمات استراتژیکی و عملیاتی که در درگیر کردن نیروی کار نقش مهمی دارد بدهید. همبستگی قوی نسبت به عملکرد رقبا خواهد داشت. علاوه بر آن، آزمایشات اطلاعات و داده های خیلی بیش تری را درباره ی کارهایی که شرکت باید از انجام آن اجتناب کند فراهم می کند.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar