نودل های مگی Nestle و بحران ایجاد شده در هند

 

cstland-anushree-maggi-chicken-3

 

به گزارش BBC مدیر عامل شرکت Nestle هند، Suresh Narayanan، روز دوشنبه گفت: تست ها در هند نشان داد که نودل مگی،  محصول محبوب در کشور سطح بالایی از سرب داشت که بسیار غیر قابل اعتماد و خطرناک بود.

 

در همان روز نظرها منتشر شد، نودل مگی همان روز پس از انجام آزمون های اجباری دادگاه در سه آزمایشگاه مختلف که در ماه گذشته مشخص شد نودل ها مصرف ایمن داشتند، به بازار هند بازگشت. 

مقامات ایمنی مواد غذایی فدرال هند در ماه ژوئن پس از انجام آزمون و رسیدن به نتیجه ای نامطلوب که سطح بالاتر از حد مجاز سرب و مونو سدیم گلوتامات را در برداشت، دستور داد تا بسته های نودل از قفسه ی تمامی فروشگاه ها خارج شود. هزینه ی فراخوان شرکت Nestle حدود ۶۷ میلیون دلار بود و شرکت سوئیسی ۴۰۰ میلیون بسته از مجصولاتش نابود شده است.

این شرکت در روز دوشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد: یک دوره ی دشوار برای سازمان Nestle بود و در نتیجه احساس رضایتمندی برای برگشت نودل های مگی به بازار وجود دارد.نارایانان، که این موقعیت را در ماه آگوست بر عهده گرفته است، به BBC گفت: آزمایشگاه هایی که این نودل ها را تست کرده اند «معتبر نشده اند» و اضافه کرد احتمال این وجود دارد که فاقد تجهیزات مناسب بوده  و کارکنانی با شرایط لازم برای انجام این تست ها گمارده نشده بودند.

شرکت Nestle که مگی را در سال ۱۹۸۳ در هند راه اندازی کرد و بت یک بحران روابط عمومی تحت سرب دست و پنجه نرم می کند. «نودل های دو دقیقه ای» بیشتر نودل های فوری بازار دنیا را فرماندهی می کنند.

بنا بر گزارش مجله ی Businessweek در سال ۲۰۰۶، مگی توانسته است به خانه های هند وارد شود و عادات غذایی سنتی کودکان هند را تغییر دهد. 

با این حال، ممنوعیت خرید در ماه ژوئن واکنش های مختلفی را از طرف مصرف کنندگان در پی داشت و عکس العمل کند Nestle نسبت به بحران مورد انتقاد قرار گرفت و دیگران ناراحتی خور را از ممنوعیت بیش از حد محصول ابراز کردند.

این شرکت روز دوشنبه گفت : نودل های فوری در سه مکان ایالت جنوبی کارناتاکا، ایالت شمالی پنجاب و غرب هند(ایالت گوا) تولید می شوند. همچنین روز دوشنبه سهام Nestle هند ۰/۵ درصد افزایش یافت.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar