نکاتی برای تعامل بهتر با مشتری در رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی


هر کسب و کاری به مشتری خود برای زنده ماندن وابسته است. هر چقدر رابطه بین کسب و کار و مصرف کننده قوی تر باشد آن کسب و کار در فروش خود موفق تر خواهد بود.


همیشه موضوع پول و سرمایه نیست و مقدار سرمایه ای که یک کسب و کار در بازاریابی سرمایه گذاری می کند. شهرت نام تجاری مشخص کننده میزان موفقیت آن است ولی در عین حال توانایی موفقیت به میزان گروه های هوادار و مشتریان وفادار هم بستگی دارد.
با وجود شبکه های اجتماعی تمام کسب و کارها فرصت ارتباط مستقیم با مشتریان خود را به دست آورده اند. راهکاری که گرچه به نطر بسیار ساده است ولی استفاده از آن برای بسیاری همانند چالشی عظیم است چرا که نمی دانند چگونه به طور موثر به دنبال مشتریان بالقوه در شبکه های اجتماعی باشند.
اگر برنامه شما فقط ایجاد یک پروفایل تجاری است که هر از گاهی پست هایی در شبکه های اجتماعی ارسال می کند؛ بهتر است وقت تان را برای فعالیت دیگری صرف کنید. چون اینگونه احتمال موفقیت شما بسیار کم است.
بهترین شرکت ها در نفوذ به شبکه های اجتماعی برای توسعه کسب وکار، کسانی هستند که در ایجاد ارتباط عاطفی و پایدار با طرفداران خود هستند.
در زیر راهنمایی های مفیدی در مورد نحوه تعامل با مشتریان خود را در رسانه های اجتماعی قرار دارد. امیدواریم مفید باشند.


محتوای ایجاد شده توسط کاربر ارسال کنید


سخت ترین قسمت بازاریابی کسب وکار در شبکه های اجتماعی بی شک دانستن این نکته است که چه مطالبی پست شود. ایجاد کمپین هایی که فالوورهای شما در شکل دادن آنها نقش دارند راه موثری برای انتشار پست هایی ست که به اشتراک گذاشته می شوند.
ایجاد مطالبی که مشتریان در آنها نقش دارند باعث می شود آنها احساس کنند قسمتی از کسب و کار هستند و همین باعث می شود ایده های بهتری ارائه دهند همانند اینکه می خواهند به شرکت خود در جهت پیشرفت کمک کنند.
در سال ۲۰۱۴، استارباکس یک رقابتی با عنوان فنجان سفید به راه انداخت و از مشتریان خود خواست تا روی فنجان های استارباکس خود طرح بکشند و آنها را به عنوان تصاویر لیوان ها منتشر کرد. شخصی که برنده طرح نمونه می شد این شرکت فنجان هایی با طرح برگزیده و در تیراژ محدود را بدست می آورد. نتیجه این کار ۴۰۰۰ طرح در سه هفته شد. ایجاد محتوا بدین طریق مانند پلی بین فروشنده و مشتری است.


اگر مشتریان شما به آن طالبی که به اشتراک می گذارید علاقه نشان دهند تمایل بیشتری برای اشتراک گذاری آنها دارند.


اگر می خواهید صفحه معرف شما در شبکه های اجتماعی کسل و خسته کننده نباشد باید از کانالهای شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا مشتریان شما حفظ شده و وفادار بمانند


یافتن آسان صفحه شما


هرچقدر یافتن صفحه شما در شبکه های اجتماعی سخت تر باشد احتمال کمتری وجود دارد که کاربران شما را دنبال کنند.
از نام های ساده پروفایل و عکس هایی که مستقیماً نشان دهنده نام تجاری شما و برندتان باشد استفاده کنید تا مردم بتوانند به راحتی به شما دسترسی داشته باشند. استفاده از نام های مختلف و جزئیات پروفایل غیر مرتبط شکافی بین شما و کسب و کارتان ایجاد می کند و مشتریان علاقه خود را به دنبال کردن شما از دست می دهند.
ایده بسیار خوبی است اگر از شبکه های اجتماعی لینکی به سایت یا صفحه شخصی خود ایجاد کنید.


سرگرم کننده باشید


اکثر افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند دنبال سرگرمی و روابط اجتماعی هستند.شما هم باید از این نکته استفاده کرده و سرگرم کننده باشید . اگر مشتریان و کاربران پروفایل شما را سرگرم کننده نبینند به مرور خسته شده و از دنبال کردن صفحه شما دست می کشند. مطالب خنده دار و سرگرم کننده بفرستید تا بارها به صفحه شما سر بزنند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar