• اسفند ۹, ۱۳۹۸

نکاتی برای تولید محتوا جهت انتشار در لینکداین

نکاتی برای تولید محتوا

 

نکاتی برای تولید محتوا

بازاریابان هوشمند می دانند که ایجاد محتوایی که بسیار زیاد به اشتراک گذاشته شود بهترین راه برای گسترش پیام شان با حداقل هزینه است. وقتی محتوای شما جذاب باشد، مردم نه تنها خودشان روی آن کلیک می کنند بلکه برای دوستان شان هم به اشتراک می گذارند. محتوای بسیار خوبی را برای مخاطبان تان فراهم کنید تا بتوانند به اشتراک بگذارند. این یک رابطه ی بُرد- بُرد دقیقاً همان چیزی ست که پدیده فکر مهتر هم خواستار آن می باشد.

 

نکاتی در این پست هست که به شما در ایجاد محتوای بهتر کمک می کند تا با انتشار آن در لینکداین، به گسترش مخاطبان دست یابید.

 

۱- با عنوان های کشنده آنها را جذب کنید

در هر یک از صفحات وبی که لینکداین هم شامل آن است خوانندگان با عناوین بسیار متعدد و گوناگونی مواجه اند تا روی آن کلیک کنند.

باید بتوانید عناوین جذابی را شجاعانه بکار ببرید. باید مطمئن باشید که تیترتان، هیچ ابهام یا سوءتفاهمی را ایجاد نکند. در این شرایط، به سرعت اعتماد خواننده را از دست می دهید خصوصاً اگر چیزی را قول داده و کلاً چیز دیگری پیشنهاد دهید.

قدرتِ یک تیتر خوب را هرگز دست کم نگیرید! خب، چگونه یک عنوان جذاب بنویسیم؟

استفاده از اعداد

اعداد، اطلاعات کوتاه و مفیدی را برای خواننده فراهم می کنند که به درستی می توانند بکار بگیرند.

استفاده از صفت های اغوا کننده

این صفات توجه خاصی را جلب می کنند: رایگان، عجیب، مطلق، باورنکردنی، ضروری، بدون دردسر

استفاده از “چرا” و “چگونه”

کسانی که از اینترنت استفاده می کنند در جستجوی اطلاعات هستند. این کلمات هم اطلاعان مفیدی را به آنها قول می دهند.

قولِ یک چیزِ ارزشمند

به خواننده جرأت بدهید تا روی لینک شما کلیک کند.

۲- مخاطب خود را بشناسید

برای چه کسی می نویسید؟

اگر سعی می کنید پایگاه مشتری را گسترش دهید در واقع برای همه ی کسانی می نویسید که در حال حاضر مشتری شما نیستند اما اگر جذب شان کنید می توانند باشند. تا حد امکان آنها را بشناسید. چه رده ی سنی دارند؟ سطح آموزشی آنها چه میزان است؟ پیش زمینه هایی که دارند چیست؟ برای تفریح چه کارهایی انجام می دهند؟ چه نوع فروشنده ای هستند؟

 

۳- اوریجینال باشید

بازدیدکنندگان وب سایت لینکداین، همیشه در حال مشاهده ی محتوای زیادی که مشابه هم اند می باشند. پس شما اگر می خواهید از سایرین برجسته باشید باید چیز متفاوتی را پیشنهاد دهید. این معمولاً از فاز طوفان ذهنی ناشی می شود. خارج از “نحوه ی نگارش مقالات معمولی که می نویسید” بیندیشید.

شاید بهتر باشد بجای اینکه مثل همیشه از محصول و خدمات خود صحبت کنید، به داستان های موردعلاقه ی انسان ها که پیرامون شرکت شماست توجه کنید. آیا کارکنانی دارید که علایق منحصربفرد یا دیدگاه های خاص داشته باشد؟ می توانید نشان دهید که مشتریان مختلف تان چگونه به طرق مختلف از محصول تان استفاده می کنند؟

 

۴- از نقطه نظرات و صدای معتبرتان استفاده کنید

اینترنت می تواند برای بسیاری افراد یک فضای خلوت یا متروکه باشد. پس شما باید برای آنها همانند یک دوست باشید.

کل وب سایت لینکداین، برای برقراری ارتباط ایجاد شده است. پس هرچه شما دوستانه تر و معتبرتر باشید قادر خواهید بود که روابط جدیدی را ایجاد کرده و ارتباطات قدیمی تر را حفظ کنید.

برای بسیاری افراد هم سخت است که صدا، نظرات و دیدگاه های خودشان را در این پلت فرم انتشار دهند خصوصاً اگر یاد گرفته اید که همیشه از زبان رسمی و آکادمیک استفاده کنید! می توانید با تمرین کردن این مسئله را حل کنید. سعی کنید یاد بگیرید تا همانطور که صحبت می کنید بنویسید.

این کار کمک می کند تا خواننده مثل یک دوست، حرف های شما را بشنود. نه اینکه در حال مطالعه ی یک مقاله یا گوش دادن به سخنرانی باشد!

همه ی کسانی که در پشت اسکرین قرار داده و نوشته ی شما را می خوانند هم دقیقاً عینِ خود شما هستند. پس به راحتی با آنها صحبت کنید.

 

۵- احساسات خود را بروز دهید

چرا ما ویدئوهای یوتیوب را که اسباب خنده یا شگفتیِ ما را فراهم می کنند دوست داریم؟

انسان ها به بروز احساسات نیاز دارند و از درک و ابراز احساسات در پلت فرم هایی مانند لینکداین که به نظر می رسد معمولاً فضاهایی بی حاصل اند قدردانی می کنند. خب چطور این کار را انجام می دهید؟

تجربیات همگانی خود را برای خوانندگان به اشتراک بگذارید. این تجربیات می تواند شامل احساس نگرانیِ تان وقتی دیر به سرکار می رسید باشد یا وقتی که به هنگام صرف ناهار در محل کار، ندانید کجا باید بنشینید…

با بیان و توصیف اینگونه مطالب در لینکداین می توانید همان چهره ی آشنا و دوستانه در چشم مخاطبان به نظر بیایید و دقیقاً همان دوستی باشید که آنها در لینکداین نیاز دارند!

 

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar