• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

نکاتی برای دستیابی به محتوای عالی از دیدگاه Neil Patel

نکاتی برای دستیابی به محتوای عالی از دیدگاه Neil Patel

 

نکاتی برای دستیابی به محتوای عالی

 

برای اینکه از اهمیت این پست آگاه شویم، طبیعتاً لازم است در ابتدا کمی با این شخص آشنا شویم.

بدانیم Neil Patel کیست، در رزومه ی خود چه چیزهایی به همراه دارد و دریابیم که چرا باید به نکاتی که او گفته اهمیت دهیم.

Neil Patel نویسنده، بلاگر، کارآفرین و بازاریاب و جزو موسسان Crazy Egg، Kissmetrics و Hello Bar می باشد. او به شرکت هایی نظیر آمازون، NBC، GM و HP کمک می کند تا سود سهام شان را افزایش دهند.

او یکی از بهترین وبلاگ ها در سطح اینترنت را داراست. ما هم برای اینکه در تولید محتوا برای وبلاگ و وب سایت خود موفق باشیم نوشته ها، مقالات و محتوای او را موردتوجه قرار دادیم تا بدانیم از چه شیوه ای استفاده می کند. با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوالات دست یابیم.

 

وقتی حرف از وبلاگ و وب سایت به میان بیاید، یکی از اصلی ترین نکات، داشتنِ محتواست.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، می تواند سخت باشد که در مقابلِ کار کردن روی پروژه های درآمدزا، زمانی را برای خود یا کارکنان تان برای نوشتن محتوای باکیفیت به جهت استفاده در وبلاگ تان صرف کنید.

البته وقتی حرف از محتوا به میان می آید، هر محتوایی مدنظر ما نیست! بلکه منظور، محتوایی ست که خوانندگان بخواهند مورد مطالعه قرار دهند، موتورهای جستجو بخواهند به سمت آن هدایت شوند و کاربران شبکه های اجتماعی بخواهند آنها را به اشتراک بگذارند. در این پست، به راه های مختلفی که می توانید نویسندگان باکیفیت را به سمت بلاگ تان جذب کنید نگاه می اندزیم. با ما همراه باشید.

یافتن بلاگرهای مهمان

یکی از چیزهای اولیه که به هنگام افزایش محتوای وبلاگ تان باید امتحان کنید بلاگرهای مهمان است تا به شما کمک کنند. بلاگرهای مهمان مزایای زیادی را با نوشتن برای سایت های دیگران (از جمله شما) به دست می آورند. مثل در معرض دیدِ مخاطبان جدید قرار گرفتن، فرصتی برای ساختن قدرت نفوذ و همینطور تواناییِ ساختن لینک های زیاد به سمت بلاگ یا وب سایت خودشان.

البته اگر بلاگ شما به تازگی راه اندازی شده احتمالاً یافتن بلاگرهای مهمان سخت خواهد بود زیرا بسیاری از آنها ترجیح می دهند برای وبلاگ هایی که قدمت بیش تری داشته و از دامنه های معتبرتری استفاده کرده اند بنویسند. البته اگر شهرت خوبی دارید و از مخاطبان آنلاین برخوردارید برای شما امتیاز محسوب می شود و بلاگرهای مهمان هم می دانند که حداقل به اندازه ی خود شما ارتقا بدست می آورند.

چگونه بلاگرهای مهمان را بیابیم؟

اگر نمی خواهید منتظر بمانید که بلاگرهای مهمان به سمت شما بیایند می توانید با انجام دادن موارد زیر شما به یافتن شان مشغول شوید:

  • کسانی را پیدا کنید که اغلب، مهمان بلاگ می شوند

اگر برخی از برترین بلاگ های حوزه ی کاری خود را دنبال کنید، برخی از اسامی مشترکی را خواهید دید که بر روی اسم آنها ظاهر می شوند. اینها کسانی هستند که برای ساختن قدرت نفوذ در حوزه ی خود و افزایش مخاطب در دنیای وب دوست دارند مهمان بلاگ ها شوند. وب سایت آنها را بیابید و یک ایمیل شخصی برای آنها ارسال کنید و در آن قید کنید که از نوشته شان در وبلاگ A ، B و C لذت برده اید. سپس از آنها دعوت کنید که برای وبلاگ شما هم بنویسند.

  • از جستجوی توئیتر استفاده کنید

بسیاری از افراد دوست دارند جدیدترین پست های مهمان شان را با عبارت هایی نظیرِ “جدیدترین پست مهمانِ من…” به اشتراک بگذارند. عبارت های این چنینی و مرتبط را در توییتر جستجو کنید تا بلاگرهای مهمان زیادی را از مراکز مختلف ببینید. حتی می توانید کلیدواژه های اضافی هم بیفزایید تا نتایج را بیش تر و بهتر محدود کرده باشید.

  • از انجمن (Forum) های بلاگ استفاده کنید

سایت هایی نظیر MyBlogGuest به صاحبان وبلاگ ها این اجازه را می دهند تا براساس بازار موردنظر به دنبال بلاگرهای مهمان بگردند. همینطور می توانند در این انجمن در قالب پست، عنوان کنند که به دنبال بلاگرهای مهمان هستند.

 

در پست های ارسالی بلاگر مهمان، به دنبال چه چیزی باشیم؟

متأسفانه شما نمی توانید هر پستی را که برای وبلاگ تان ارسال شده قبول کنید. طبیعتاً باید با مطالعه ی آن و چک کردن برخی نکات، اطمینان حاصل کنید از اینکه آیا مطلب، از کیفیت های استاندارد برخوردار است یا خیر.

  • آیا محتوا اوریجینال است؟

یک یا چندخط را از پست موردنظر گرفته و در گوگل جستجو کنید. شاید شگفت زده شوید وقتی ببینید که این پست، در گذشته مورداستفاده واقع شده است- گاهی اوقات ده ها بار و در برخی موارد هزاران بار در مقالات تکرار شده اند.

  • نویسنده کیست؟

چک کردن پس زمینه نباید فقط برای کارکنان به هنگام استخدام یا قرارهای بالقوه صورت بگیرد. نام نویسنده ی پست ها را در گوگل جستجو کنید تا ببینید که آیا فرد واقعاً مجاز است؟ برای مثال، اگر فقط به دنبال اشخاص متخصص در حوزه ی کاری باشید اطمینان حاصل کنید از اینکه این شخص در کار خود منحصربفرد است و یک نویسنده ی آزاد (غیروابسته به سازمان/همکاری با سازمان های مختلف در دوره های زمانی گوناگون) نیست!

  • نویسنده به کجا لینک شده است؟

همانطور که لینک Bio ی شخص نویسنده را چک می کنید سایر لینک های منبع در پست ها را هم بررسی نمایید. مطمئن باشید که همه ی آنها منابعی باکیفیت و وب سایت هایی هستند که مخاطبان تان به هنگام بازدید از آنها هم نظرشان جلب خواهد شد.

یافتن نویسندگان آزاد

اگر شانسی برای یافتن بلاگر مهمان نداشتید یا بطور مرتب به محتوای بیش تر نیازمند بودید می توانید به فکر استخدام کردن نویسندگان آزاد باشید تا بطور پیوسته برای وبلاگ شما محتوا تولید کنند.

چیزی که می پردازید، همانی ست که بدست می آورید

ارزشِ نویسندگیِ آزاد معمولاً به چند فاکتور مثل موضوع محتوا، سطح تخصص نویسنده و میزان نفوذ نویسنده در بازار مربوطه وابسته است. در واقع، شما همان چیزی را که بخاطرش پرداخت می کنید بدست می آورید.

بطور کلی، شما می توانید با صرف هزینه ی ۱۵ دلار هم مقاله ای را در اختیار بگیرید. اما آیا این نوع محتوا، مطلبی هست که برای مخاطبان جالب باشد و مهم تر از آن، بخواهند در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند؟ مانند بسیاری چیزهای دیگر، هرچه بیش تر پرداخت کنید، کیفیت های بالاتری دریافت خواهید کرد.

بلاگرها در مقابل نویسندگان آزاد

یک مورد دیگر که باید توجه کنید تفاوت بین بلاگرهایی ست که برای نوشتن پست های بلاگ پول دریافت می کنند با کسانی که نویسنده ی آزاد استاندارد هستند. اگر به دنبال کسی هستید که عموم مردم را پیرامون پست حفظ کند باید شخصی را بیابید که تجربه ی نویسندگی در پست های بلاگ را داشته باشد. -نه کسی که نویسنده ی پیام های تبلیغاتی ست یا فقط مقاله می نویسد- باید کسی باشد که هم بداند با نظرات و کامنت های دیگران چگونه سروکار داشته باشد هم اینکه به لحاظ اجتماعی، محتوای نوشته شده را حمایت کند. در غیر اینصورت خودتان را درگیر کامنت ها و نظرات بی شماری خواهید یافت که مجبورید شخصاً مدیریت کنید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar