نکاتی برای فعال کردن بخش بازاریابی کسب و کار

نکاتی برای فعال کردن بخش بازاریابی کسب و کار

 

نکاتی برای فعال کردن بخش بازاریابی

بیش تر مدیران از بازاریابی محصول خود در بازار دچار خستگی و استرس هستند؛ در صورتی که بازاریابی، نیازمندِ خلاقیت است. گاهی ممکن است از کسانی که تجربه فراوانی در بازار دارند اطلاعاتی بگیرند تا بتوانند بازاریابی خود را حرکتی ببخشند، اما شما باید “خودتان” خلاق باشید بعد به بهره وری در محل کار و کالای خود فکر کنید. در این مقاله راهنمایی هایی درمورد فرسودگی شغلی برای مدیران در نظر گرفته ایم، امیدوارم مفید واقع شود.

 

۱- تشکیل گروه های کوچک تر از هدف پروژه

با نگاه کردن به جدول برنامه کسب و کار خود به نظر می رسد که هفته ای پر از وقایع در انتظارتان باشد. با وجود اینکه این برنامه باید تا پایان هفته به طوری تنظیم شود که شما کارهایتان را به پایان برسانید روی مجموعه ای کوچک تر از اهداف خود تمرکز کنید کوچک شمردن هدف های پروژه می تواند بزرگ ترین اهداف را با کم ترین تلاش عملی کند. به یاد داشته باشید هر چقدر استرس و سختی کار بر روی مدیر اجرایی بیش تر باشد رسیدن به هدف هم دشوار تر خواهد شد.

۲- صحبت کردن با خودتان

ممکن است بیان کلامی شما با خودتان باعث شود ایده های جدیدی خلق کنید و برای مشکلاتی که از همه درباره آن ها نظرسنجی خواستید و مفید اما بی نتیجه بوده اند؛ این روش مناسب باشد. از این روش هم می توانید برای طراحی برنامه بازاریابی خود استفاده کنید. مطمئن باشید با صحبت کردن با خودتان دیوانه به نظر نمی آیید! به چیزهایی که دیگران می گویند توجه نکنید بعلاوه؛ بیان لفظی به تحریک فرآیند فکری کمک می کند تا به نوآوری دست پیدا کنید.

۳- به چالش کشیدن تعدادی از شخصیت ها

هنگامی که در ابداع یک شعار، لوگو و یا هر عنوان دیگری به مشکل بر می خورید از انواع شخصیت های تیم کسب و کار خود کمک بگیرید. هزاران برنامه برای بهبود وضعیت خلاقیت شما وجود دارد که باعث بهره وری بهتر کسب و کارتان خواهد شد.

۴- تقسیم بندی وظایف کاربردی

بخشی از کار شما در عملیات و پخش بازاریابی، این است که مطمئن شوید شرکت از طریق تلاش های شما در حال رشد است و توسعه استراتژی پروژه برای هر یک از افراد شرکت مهم باشد ممکن است احساس کنید اندازه کارهایی که به شما واگذار شده زیاد است اما به جای احساس عجز در مقابل این کارها، سعی کنید راهی بیابید تا کارها را تجزیه و تحلیل نمایید. این کار به شما در بهره وری بهتر محصول کمک می کند.

۵- برای ورزش کردن خود زمان بگذارید

زمانی که احساس می کنید قادر به ادامه کار نیستید سعی کنید زمانی برای ورزش اختصاص دهید. حتی اگر میزان کار شما خیلی زیاد باشد تمرین های ورزشی خارج از محل کار، راه حل مناسبی برای فراموش کردن تمام خستگی و استرس کار است.

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar