نکاتی که کارکنان تازه کار ، باید از حرفه ای ترها بیاموزند

کارکنان تازه کار

امروز می خواهیم مواردی را ذکر کنیم که طی چند سال اخیر در تحقیقات، توسط افرادی که درباره ی کارکنان کاملاً حرفه ای و موفق نوشته اند، به دست آمده است. همواره به یاد داشته باشید که ما افرادی را می خواهیم که واقعاً قابلیت انجام بالایی در کارها داشته باشند. شاید برخی از این موارد، کارکنان تازه کار را به چالش بکشد یا برایشان سخت به نظر برسد اما برای پیشرفت کردن و حرفه ای تر شدن باید که این موارد را اجرا کنند. با ما همراه باشید.

نکاتی که کارکنان تازه کار ، باید از حرفه ای ترها بیاموزند

۱- مأموریت روزانه داشته باشید

با پراهمیت ترین مورد، بحث را شروع می کنیم.

هر روز که به محل کار می روید، با چک کردن برنامه کاری روزانه، فعالیت های خود را آغاز کرده و در حال حرکت به سمت اهداف یا در حال دورشدن از آنها هستید. باید برای فعالیت های روزانه ی خود، برنامه و هدف داشته باشید. باید برای شما کاملاً بدیهی باشد که هدف امروزتان (تا قبل از واردشدن به روز بعد) چیست؟ دقیقاً امروز به دنبال چه هستید؟ اگر ندانید که امروز باید کدام کارها را انجام دهید انتظار نداشته باشید که سایر فعالیت ها را در همه ساعات روز به درستی انجام دهید.

مقاله ی مرتبط: یک کسب و کار موفق، یک برنامه ریزی روزانه می طلبد

 ۲- در رؤیارویی با مشکلات، مسئولیت پذیر بمانید

در واقع، مالک و نماینده چندان تفاوتی باهم ندارند. تنها تفاوت این است که مالک، به نماینده سپرده است! و این لزوماً بدین معنی نیست که مالک، تسلط کامل بر امور داشته است. اگر پروژه برای شماست، صاحب شوید و مسئولیت های آن را هم پذیرا باشید. اگر پروژه دچار مشکل شده، مستقیم یا غیرمستقیم اشکال شماست! شاید این جمله ها آشنا به نظر بیاید: من قبلاً بهت گفته بودم، به حرفم گوش ندادی و … اما واقعیت را فراموش نکنید که انگشت اشاره به سمت کسی گرفتن، راه برقراری ارتباط نبوده و نیست!

شما افرادی که در اطراف تان هستند را بیگانه می دانید، پس طبیعی ست که آنها هم شما را جزئی از تیم و مجموعه ندانند!

۳- تلاش کنید. تلاش به شما تجربه و تجربه به شما دانایی می دهد

مهم نیست در دانشگاه چه رشته ای را سپری کردید! مهم نیست چه نوع کلاس ها و دوره هایی را گذرانده اید! آنچه که در دانشگاه ها از شما خواسته شده با آنچه در دنیای واقعی از شما می خواهند کاملاً متفاوت است. پس از ابتدا در کار خود، سختکوش باشید. انجام کارهای زیاد، می تواند شما را به سمت موفقیت های زیاد هم هدایت کند. سخت کوشی، کهکشانی از تجربه را برای شما به ارمغان می آورد.

مقاله ی مرتبط: ۱۱ ویژگی مشترک افراد موفق که هر روز تکرار می شود!

۴- ما خودمان را با قصد و عزم مان قضاوت می کنیم اما دیگران را از روی رفتارشان!

این مورد کمی متفاوت بوده و درس بزرگی به ما می آموزد. زمانی که ما قصد انجام کاری را داریم، کمی از اعتبار خود را برای انجام آن کار به کار می بندیم. حتی اگر در انجام فعالیت موردنظر موفق نشویم همچنان عزم ما قابل تحسین بوده است. یعنی اصلاً‌ مهم نیست که موفق شدیم یا خیر!

اما زمانی که شما عضوی از یک تیم هستید، با کم کاری های همگروهی خود قضاوت می شوید. در اینجا هم اصلاً مهم نیست که تلاش شخصی شما چه اندازه بوده است. مهم این است که کار گروهی با موفقیت روبرو نشده است! پس این نکته را همواره؛ حتی در زمانی که خودتان نیز کم کاری می کنید به خاطر بسپارید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar