• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

نکات بازاریابی برای صاحبان کسب و کار جدید

 

نکات بازاریابی

نکات بازاریابی

بازاریابی، همه چیز در مورد ساخت یک هویت برای حضور در بازار، به رسمیت شناختن نام و اعتبار از طریق روش های مختلف هست. در این مطلب به ۹ تکنیک اثر بخش برای کسب و کار های جدید اشاره می کنیم که امید است با به کار بستن این نکان بازاریابی شاهد رونق کسب و کارتان باشید.

درست مثل سرمایه گذاری که بخشی از یک طرح مالی است، بازاریابی نیز بخشی از یک طرح کسب و کار است. بازاریابی ابزار و روش هاییست که نام خود را به عموم مردم میشناسانید.تبلیغات تنها بخشی از بازاریابی است. در ابتدا شما می بایست برنامه عملیاتی یکساله و ماه به ماه داشته باشید.

۱- طراحی نام تجاری، آرم، سربرگ، کارت ویزیت، و بروشوری که حرفه ایی طراحی و چاپ شده باشد، ضروری است.

تصویری که از خود در ذهن مشتریان می سازید خیلی مهم است و نباید طوری جلوه کنید که آنها در مورد شما بی تفاوت باشند.

۲- سعی کنید از طریق روزنامه ها و نشریات منطقه خود مصاحبه ایی برای افتتاح کسب و کار خود منتشر کنید.

اگر می خواهید به موقعیت مناسب دست پیدا کنید، پس استرس آن را داشته باشید. سعی کنید خلاصه و مفید و ۲ ستونی مصاحبه را منتشر کنید، از نظر نگارشی حتما دقت بالایی بخرج دهید چراکه وجود اشکال نگارشی بسیار گران تمام خواهد شد.

۳- یک وب سایت طراحی کنید.

در انجام آن حرفه ای باشید و از آن برای تبلیغات فعالیت خود استفاده کنید. مشتریانمی بایست بتوانند اطلاعات بیشتری از بروشور و سایر تبلیغات چاپی شما را در وب سایت مشاهده کنند. به صورت منظم به بهبود و به روز رسانی آن توجه کنید. شما به شمارشگر در وب سایت نیاز ندارید بلکه تنها با استفاده از آمار و ارقامی که از سرویس دهنده دریافت می کنید سعی کنید که به ارزیابی فعالیت خود بپردازید.

۴- نام خود را در مقالات بیاورید.

به سر دبیر روزنامه ها و نشریه ها نامه ارسال کنید و از آنها بخواهید بصورت منظم مقالات شما را با تصویر حرفه ای منتشر کنند( خوانندگان با تصویر چهره شما ارتباط برقرار می کنند). اگر شما در حال تدارک کار جدیدی هستید، مثلا انتشار یک خبرنامه، بهتر است به یک سازمان و یا نهاد داوطلب بپیوندید، و از آن به عنوان ابزاری مناسب جهت برقراری ارتباط با مطبوعات استفاده کنید.

۵- در روزنامه و نشریات محلی و منطقه ایی خود تبلیغات کنید.

یک نکته خیلی مهم: اندازه همه چیز نیست، بلکه طول موج مهم است. اگر شما قصد دارید یک تبلیغات بزرگ را برای ۲ ماه فقط منتشر کنید و بعد از آن توان ادامه ندارید بهتر است دست نگه دارید! بهتر است آن را محله به محله و بصورت مرتب آن را تکرار کنید چرا که راز اصلی تبلیغات تکرار است و تکرار و تکرار و تکرار. البته که پیام شما می بایست حاوی راه حلی برای نیاز مشتریان باشد و همینطور راه های ارتباط با شما در آن درج شده باشد ولی می بایست بطور منظم انتشار پیدا کند. همیشه آدرس وب سایت خود را در تبلیغات روزنامه ایی درج کنید و این نکته مهم را به خاطر داشته باشید: وب سایت شما می بایست اطلاعات بیشتری به مخاطبین ارائه کند. تبلیغات فقط نمایش نیست یک طرح زیبا نیست. بلکه تبلیغات ساده ایی که برای مدت های طولانی تکرار می شوند تاثیر گذاری بیشتری دارند.

۶- به انجمن های مرتبط با فعالیت خود و اتاق بازرگانی بپیوندید.

در جلسات آنها شرکت کنید، اجازه دهید سایرین هم از فعالیت شما آگاه شوند. شبکه های بهترین راه تبلیغات هستند.

۷- برای پیوستن به هیئت مدیره کتابخانه، شورای هنری، و یا هیت مدیره مدرسه داوطلب شوید.

همکاری با آنها بهترین راه دیدار شما با مردم است.

۸- یک لیست از مخاطبین هدف تهیه کنید و هر سه ماه یکبار برای آن ها خبرنامه و همینطور راه حل های خود را برای نیاز های آنها ارسال کنید.

۹- مقاله بنویسید و آن را برای سر دبیران کسب و کار ارسال کنید.

مجلات کسب و کار اغلب به دنبال استفاده از این مقالات هستند. با اینکار شما نام خود را به عنوان یک منبع معتبر در روزنامه درج کرده اید و این بسیار مفید تر از درج آگهی است. حتی با یک استراتژی تهاجمی و جامع، احتمالا ساخت یک کسب و کار ۲ تا ۳ سال از ابتدا زمان نیاز داشته باشد، اما ارزش آن را دارد.

 

همین حالا برای ایجاد کسب و کار خود اقدام کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar