نکات بازاریابی برای کسب وکارهای تجارت الکترونیک

نکات بازاریابی برای کسب وکارهای تجارت الکترونیک در این پست ارائه می شود:

 

نکات بازاریابی برای کسب وکارهای تجارت الکترونیک

 

نکات بازاریابی

در نکات بازاریابی که امروز در پست اشاره می شوند توجه کنید که در صورت داشتن کسب وکار تجارت الکترونیک؛ به منظور بازاریابی موفق برای آن باید برندی داشته باشید که برای مشتریان شناخته شده و قابل اعتماد باشد، درست همانند یک کسب و کار فیزیکی که می توانند ببینند و تجربه کنند.

در اینجا چهار نکته ی بازاریابی را با هم مرور می کنیم که به صورت سفارشی برای کسب وکارهای تجارت الکترونیک طراحی شده اند.

 

۱- پیام بازاریابی خود را شخصی سازی کنید.

ممکن است هرگز یک رویارویی واقعی با یک مشتری تجارت الکترونیک نداشته باشید – اما باید بدانید که مشتری چه چیزی را، چه موقع و چرا می خواهد؛ درست به همان صمیمیت و شیوه ای که درصورت رویارویی مستقیم با وی سخن خواهید گفت. در یک بررسی از خریداران آنلاین بیش از نیمی از پاسخ دهندگان انتظار دارند که پیام های بازاریابی آنلاینی که دریافت می کنند  مربوط به نیازهای خرید فعلی، سبک و سلیقه و قیمت مورد نظر آنها باشد.

اگرچه کمپین های ایمیل شخصی شده و هدفگذاری مجدد برای اجرا نیاز به زمان و انرژی دارند، اما به احتمال زیاد متوجه بازگشت سرمایه ی زیادی در سرمایه گذاری های بازاریابی خود خواهید شد :  همان مطالعه نشان داد که ۱ نفر از هر ۱۰ نفر پاسخ دهنده به طور قابل توجهی زمان بیش تری را برای خرده فروشان آنلاینی که یک آگهی بسیار مرتبط ارائه کرده اند، صرف می نمایند ؛ ۳ نفر از ۱۰ نفر نیز کمی بیش تر زمان صرف این آگهی ها می کردند.

 

۲- با مشتریان- نه برای مشتریان- صحبت کنید.

بازاریابی محتوا می تواند شامل پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی، تصاویر، ویدئو، پادکست ها و خبرنامه هایی باشد که شما در سایت خود یا در سایت های شخص ثالث و در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود منتشر می کنید که اغلب توسط مخاطبانی خوانده می شوند که می خواهید به آنها برسید. محتوایی اوریجینال ایجاد کنید که صدای برند شما باشد و مخاطبان را به مشارکت دعوت کند. برای مثال اگر یک سایت خرده فروشی تجارت الکترونیک هستید، می توانید محتوای مبتنی بر جامعه ایجاد کنید که از مشتریان دعوت می کند تا عکس هایی از سبک و سلیقه های منحصر به فرد خود را ارسال کنند. اگر شما یک سایت سبک زندگی هستید، می توانید از مشتریان بخواهید تا توصیه های عالی خود را برای به کار گرفتن رژیم غذایی سالم، کاهش استرس و یا بخش های مشابه زندگی به اشتراک بگذارند.

مطلب پیشنهادی: چگونه محتوای جذاب تری بنویسیم؟

 

پیام هایی را که موجب تشکیل یک حس اجتماعی می شوند، اولویت بندی کنید: هر چه محتوای شما بیش تر مشارکتی باشد، کسب و کار تجارت الکترونیک شما بیش تر به یک برند آشنا تبدیل خواهد شد علیرغم اینکه وجود آن مجازی است.

 

۳- تجربه خرید آنلاین را عاری از نقص کنید

آیا می دانید که حدود ۲۰ درصد از مشتریان خرید از یک سایت تجارت الکترونیک را به دلیل نگرانی های امنیتی پرداخت انتخاب نمی کنند؟ در مورد این واقعیت که نزدیک به نیمی از خریداران تجارت الکترونیک سبد خرید آنلاین خود را به دلیل هزینه های حمل و نقل غیر منتظره رها می کنند، چیزی می دانید؟

نکات بازاریابی برای یک کسب و کار تجارت الکترونیک به شما می گوید که بازاریابی تجارت الکترونیک یعنی غلبه بر موانع بسیاری که مشتریان از زمان کلیک بر روی سایت شما تا زمان وارد کردن اطلاعات پرداختی شان و کلیک بر روی “خرید” ، تجربه می کنند.  مصرف کنندگان به شنیدن اخبار نقض امنیتی در خرده فروشی های بزرگ، سازمان های دولتی و خدمات مالی عادت کرده اند. طبیعتا، یک حساسیت روزافزون در مورد اهمیت حفظ امنیت اطلاعات آنلاین وجود دارد – به خصوص وقتی که مسئله اعتماد به یک کسب و کار خرده فروشی کوچک با داده های حساس مالی است.

پیام های بازاریابی شما باید شرح حال شما را بازگو کرده و اعتبار ایجاد کند. به این واقعیت توجه داشته باشید که شما یک کسب و کار تجارت الکترونیک پیچیده هستید که زیرساخت های لازم را برای حفظ امنیت اطلاعات مشتری دارید؛  از جمله پشتیبانی از ابزارهای پردازش پرداخت که سازگار با PCI  هستند تا وفاداری به امنیت پرداخت به بهترین شیوه صورت پذیرد.

 

در وب سایت خود، اطلاعات تماس را بگنجانید تا مشتریان بتوانند در صورت نیاز به یک فرد و در یک مکان فیزیکی دسترسی داشته باشند. اگرچه ممکن است از یک ویترین خرده فروشی استفاده نکنید، اما اطلاع یافتن از محل کسب و کار “واقعی” که در آن فروشگاه تجارت الکترونیک خود اداره می کنید، به مشتریان کمک می کند تا یقین کنند که شما یک فروشنده ی قانونی هستید و وقتی مشتری در مورد محصول دچار مسئله و یا پرسشی می شود، ناپدید نمی شوید.

 

۴- به اولویت اول افراد تبدیل شوید.

گمان نکنید مشتری که از شما خرید می کند بازخواهد بازگشت حتی اگر ۱۰۰ درصد راضی باشد. استراتژی بازاریابی شما باید روابط را عمیق تر کند: بر انواع پیشنهادات و تبلیغات مشتریان و مواردی که مشتریان خواهان توقف آن هستند، نظارت کنید. دلایلی را برای خرید مجدد به مشتریان ارائه دهید –  دلایلی که می تواند شامل یک برنامه وفاداری، پیشنهادات برگشت محصول- ضمانت مرجوعی-  یا انگیزه های مراجعه باشد. وقتی یک فروشگاه نداشته باشید، بخش بازاریابی باید بسیار سخت کار کند تا به مشتریان در به خاطر سپردن نام شما کمک نماید، و دفعه ی بعد که آماده خرید می شوند شما را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرند.

 

بازاریابی

کسب و کار تجارت الکترونیک یک دوی سرعت نیست؛ یک ماراتن است. از نکات بازاریابی به خوبی آگاه باشید. مخاطبان خود را بشناسید، و متعهد شوید که درباره ی آنچه که  مشتریان دوست دارند و جایی که خرید را انجام می دهند، بیش تر بفهمید. هر چه بیشتر مشتریان خود را بشناسید، برای طراحی برنامه های بازاریابی خلاقانه مجهز تر خواهید بود، برنامه هایی که موجب قدرت و توانمندی شما در ارائه مزایایی می شود که هیچ کسب و کار دیگری ارائه نمی دهد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar