• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۷

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۷ را مورد برسی قرار می دهیم. بازاریابی موثر نیاز به آگاهی مستمر از روند های آینده و کانال های ارتباطی در حال ظهور دارد. حتی اگر به تکنیک و استراتژی فعلی کسب و کار خود اعتماد داشته باشید، باید نگاهی به آنچه که در آینده می آید، داشته باشید. بنابراین می توانید رقابتی باقی بمانید و از بقیه جلوتر باشید. نکات بازاریابی برای کمک به شما جهت حفظ کسب و کار کوچک خود در سال ۲۰۱۷، وجود دارد.

۱- داشتن وبلاگ تخصصی

اگر طی چند سال گذشته در صنعت بازاریابی بوده اید، می دانید که وبلاگ نویسی روندی است که تقریبا در هر کسب و کاری اتخاذ شده است. وبلاگ نویسی یک راه عالی برای استفاده از بهینه سازی کارهای موتورهای جستجو و در معرض توجه قرار دادن کسب و کار کوچک شما است. متاسفانه، بسیاری از شرکت ها بر فرکانس تمرکز می کنند و اهمیت کیفیت را فراموش می کنند.

با بهینه سازی وب سایت خود به وسیله ی پست های وبلاگیِ با کیفیت برای موتورهای جستجو، کسب و کار شما در بالای نتایج جستجو در موضوعات مرتبط با ارائه خدمات شما ظاهر می شود. این کار به بازدیدکنندگان بیشتری در وب سایت شما منجر می شود، پیشرفت شما را افزایش می دهد و به رشد سازمان شما کمک می کند.

شما می توانید هر هفته یک وبلاگ با کلمات کلیدی ارسال کنید، اما اگر محتوا ارزشمند نباشد، توجه خوانندگان را از دست خواهید داد. اثربخشی وبلاگ نویسی شما بر اساس محتوای هیجان انگیز و آموزنده آن است. انجام این کار ممکن است به معنی استخدام یک متخصص یا زمانبندیِ خود شما باشد تا هر ماه یک پست کیفیت ارائه دهید.

۲- انتقال از طریق موبایل

هر کسی در حال حاضر شاهد تاثیر فناوری تلفن همراه در استراتژی های بازاریابی است. این چند سال گذشته بر مرور با تلفن همراه و استفاده از سیستم عامل های رسانه ای اجتماعی که تنها در دستگاه های تلفن همراه موجود است تمرکز شده است. در سال ۲۰۱۷، در مورد گزینه های بازاریابی مانند بازاریابی با پیام های متنی فکر کنید؛ بیش از دو سوم از مردم ایران دارای تلفن همراه هستند و اغلبِ پیام های متنی باز و خوانده می شوند.

اگر هنوز یک استراتژی بازاریابی تلفن همراه ندارید، بهتر است زمانی را برای انجام این کار در سال ۲۰۱۷ اختصاص دهید. تعدادی از سرویس های بازاریابی SMS در اینترنت وجود دارد که نرم افزاری را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد لیست ها وپیش نویس ها را ایجاد و آنها را به مشتریان خود ارسال کنید.

۳- بازاریابی با رسانه های اجتماعی شخصی

بازاریابی با رسانه های اجتماعی در چند سال گذشته یک جنبه حیاتی از اثربخشی بازاریابی بوده است. توجه به تکنیک های بازاریابی شخصی؛ پیگیری رفتار مصرف کننده و هدف قرار دادن آنها براساس علایق آنها ابزاری ضروری برای بازاریابی است. توجه به بازاریابی با رسانه های اجتماعی شخصی، یکی از نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک است.

تکنیک های بازاریابی شخصی می تواند به سادگیِ استفاده از نام مشتری تان در پیام های ایمیلی باشد که ارسال می کنید. یا به پیچیدگیِ هدف قرار دادن افرادی باشد. که در یک شرکت خاص کار می کنند. و شما مایل به فروش خدمات خود به آنها از طریق تبلیغات فیس بوک یا LinkedIn هستید. سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک پلتفرم های تبلیغاتی خود را بهبود داده اند. تا این امکان را برای شما فراهم کنند که برای مخاطبانی که تبلیغات شما را می بینند، بسیار خاص باشید. با استفاده از این اطلاعات می توانید آگهی های خاصی ایجاد کنید. که گروه هایی را هدف قرار می دهد که بتوانند بازگشت سرمایه گذاری (ROI) قوی را برای شما ارائه دهند.

۴- استراتژی های بصری

طوفان استریمینگ زنده دنیای رسانه های اجتماعی را فرا گرفته است. فید ها و ویدئوهای زنده به نُرم جدیدی برای انتقال پیام شما تبدیل شده اند. فیس بوک در سال گذشته گزارش داد که در روز ۱۰۰ میلیون ساعت ویدئو در سایت آن مشاهده می شود. مخاطبان خود را با استریمینگ زنده ی حوادث یا کنفرانس هایی که شما و ارائه محصول شما را برجسته می کنند، در جریان بگذارید. این یک راه سریع و موثر برای برقراری ارتباط با مشتریان و برجسته کردن نام تجاری شماست.

اثربخشی بازاریابی بصری همچنین بر گرافیک جذاب متکی است. گرچه طراحی گرافیک همواره اهمیت داشته است، با این حال در سال جاری باید توجه بیشتری به آن داشت. مدت زمان مشغولیت بیننده کوتاه تر است و فیدهای اجتماعی روز به روز شلوغ تر می شوند. با محتوای گرافیکی قدرتمند می توانید در گود رقابت دوام بیاورید.

۵- بازاریابی ایمیلی

یکی دیگر از نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک بازاریابی ایمیلی است. اثربخشی بازاریابی ایمیلی را دست کم نگیرید. بسیاری از مشاغل این تصور را دارند که با گسترش رسانه های اجتماعی، ایمیل یک جنبه بی ربط برای بازاریابی است. حقیقت این است که بازاریابی ایمیلی هنوز برای رشد کسب و کارهای کوچک سودمند است. در واقع، اکثر بزرگسالان مایل به دریافت ایمیل تبلیغاتی از شرکتهایی هستند که در گذشته با آنها فعالیت داشته اند.

استراتژی بازاریابی ایمیلی شما در سال ۲۰۱۷ باید بر محتوای مفید از جمله اخبار صنعت، متمرکز باشد. با ارسال ایمیل در مورد فروش به صورت هر چند روز یکبار، مشتریان خود را فراری ندهید. با گنجاندن اطلاعاتی که شما شخصا می خواهید در مورد ارائه محصول بدانید و دریافت کنید، محتوای ایمیل خود را جذاب، آموزنده و جالب بسازید. اگر خودتان به خواندن ایمیلی که به مشتریانتان ارسال می کنید تمایلی ندارید، بهتر است آن را ارسال نکنید.

بازاریابی به طور مداوم در حال تکامل است. امسال می توان انتظار داشت که استراتژی های بازاریابی متمرکز بر جزئیات و متمرکز بر موبایل باشد. مصرف کنندگان به محتوای ضعیف توجه نمی کنند و تنها با روش های سنتی جلب نمی شوند.

با استفاده از نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک می توان استراتژی بازاریابی خود را ترسیم نمود.

[تعداد: 5   میانگین:  4.4/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar