نکات بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

نکات بازاریابی محتوا

نکات بازاریابی محتوا

حتماً اطلاعات زیادی راجع به بازاریابی محتوا دارید که از منابع مختلف دریافت کرده اید و قطعاً می دانید که بازاریابی محتوا بخش عظیمی از تعاملات مصرف کننده و جلب توجه مخاطبانِ صحیح به صورت آنلاین است. خب همانطور که شما این نکته را می دانید، سایر رقبا و شرکت های دیگر هم می دانند و درصدد انجام بهترین کارِ آن برمی آیند. پس هرچه پیش تر می رویم، ایستادگی کردن در بین انبوه شرکت ها و برجسته بودن در میان شان، سخت تر خواهد بود. بنابراین، واجب است که هر صاحب کسب و کار و بازاریابی، خودش را مشغولِ تولید محتوای کافی، دریافت تعاملات مناسب و یافتن راه های جالب برای نوآوری کند.

البته آنها تنها نیستند. مطالعات نشان می دهد که ۷۰ درصد از بازاریابان B2B، محتوای بیش تری را نسبت به مقدار محتوای سال گذشته شان تولید می کنند. ۵۴ درصد از بازاریابان هم در ایجاد محتوای درگیرکننده دچار مشکل شده و آن را سخت عنوان کرده اند.

امیدواریم ایده هایی که در این پست عنوان شده برای شما دوستان مفید واقع شود. می توانید نظرات خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

از محتوای خود، به تدریج برای راهنمایی مشتریان تان در چرخه ی خرید استفاده کنید. البته در انجام این کار مانند موتور سرعت رفتار نکنید.

تا حد امکان محتوای خود را از طریق دامنه ی com. ارتقا دهید. ۸۴ درصد از صفحاتی که رتبه ی بالایی دارند در حال استفاده از com. به عنوان بالاترین سطح دامنه می باشند.

Tom Fishburne در Marketoonist می گوید: بهترین بازاریابی، بازاریابی ست که احساسِ بازاریابی بودن به فرد منتقل نکند!

اگر شما مخاطبان را مجبور می کنید تا ارزش محتوای شما را بدانند یا به سختی به خرید اقدام کنند، موفق نشده اید! محتوایی را ایجاد کنید که حقایق و نکات اصلی برای مخاطب منتقل کند.

تولید محتوای کوتاه برای وب سایت کافی نیست.
برای اینکه رتبه ی بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید، لازم است محتوایی با بیش از ۱۰۰۰ واژه که ارزشمند بوده و برای خواننده هم مفید است تولید نمایید

قبل از اینکه برای برنامه ریزی یا تولید محتوا اقدام کنید، شخصیت خریدار را خلق کنید. با انجام این کار، درک بهتری از خواننده داشته و پاسخ های دقیق تری را به آنها ارائه خواهید کرد. که در نهایت اینها منجر به تبدیل بالاتری می شوند.

قرار دادن بلاگ مهمان در وب سایت هایی با حوزه های محبوب یا قرار دادن بک لینک ها درون وب سایت شما. انجام این کار هم، به اندازه ی برند شخصی ترافیک بیش تری را ایجاد می کند.

از تیترهای طولانی پرهیز کرده و عنوان های ساده، کوتاه، رسا و مؤثر انتخاب کنید.

از قدرتِ ایمیل مارکتینگ در برنامه ی بازاریابی محتوای خود غافل نشوید. ۸۰ درصد از کسب و کارها گزارش داده اند که ایمیل، مستقیماً در درآمد اصلی شان نقش داشته است.

مطلب را بطور مرتب تولید کنید، نه گاه و بیگاه!
طبق بررسی که HubSpot انجام داده ۸۲ % از بازاریابانی که بطور روزانه در بلاگ خود فعالیت دارند حداقل یک مشتری را از طریق خودِ بلاگ کسب می کنند. این رقم نسبت به ۵۷ درصد بازاریابانی ست که به صورت ماهانه در بلاگ شان فعالیت می کنند.

محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و برای انجام این کار، از دکمه های انتشار در کنار صفحات وب سایت خود استفاده کنید. برای فرآیند ساده تر می توانید از پلاگین استفاده نمایید.

جلوه ی جدیدی به محتوای قدیمی خود بدهید و نکات مفیدتری را به آنها بیفزایید و مجدداً برای کاربرانی که قبلاً با آن برخورد نداشته اند فراهم کنید.

همیشه استراتژی محتوا ایجاد کنید. مؤثرترین بازاریابان محتوا تمایل زیادی برای داشتن استراتژی های مستندسازی شده دارند.

استراتژی را برای ارتقای محتوای خود ایجاد کنید. برای هر پستی که در لیست کانال های اجتماعی و برنامه های کاربردی که برای ارتقای محتوای خود استفاده می کنید چک لیست قرار دهید.

همیشه برای ساختن مخاطبان خود، برنامه داشته باشید. از ابزارهای بازاریابی که باعث صرفه جویی در زمان تان می شود استفاده کنید. از جمله ی این ابزار، Narrow.io که با شما برای افزایش فالوورهای تان کار می کند.

تاثیرگذاران حرفه ی خود را که شناخته اید، آنها را در محتوای خود بکار ببرید و منشن کنید. از طریق ایمیل، نوتیفیکیشن های شبکه های اجتماعی و یا ابزاری مانند ContentMarketer.io آنها را از این اقدام خود باخبر کنید.

گاهی اوقات بهترین نوع بازاریابی محتوا، نوشتن یک ایمیل تشکر خالصانه یا نامه است. شرکت When I Work ، تیم به همه ی مشتریان جدید خود کارت های تشکری که با دست خط خودشان نگاشته شده ارسال می کند. قریب به ۷۰ درصد از این کارت ها، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و در نهایت تعداد مراجعه کننده ها تا ۲۳ درصد افزایش می یابد. به نظر می آید که انجام این کار، خیلی ساده باشد اما در واقع، این یک رابطه ی بُرد- بُرد بین کسب و کار و مشتری است.

محتوای تک قطعه ای ایجاد نکنید. سعی کنید آنها را به صورت سریالی درآورید تا به ترافیک مداوم و بیش تر وب سایت کمک کرده باشید.

تمامی اصول پایه ای برای بهبود را در ذهن خود نگهدارید. همه ی محتوای شما در هر یک از کانال ها، شانس زیادی را برای فروش بیش تر ایجاد می کند. پس بهتر و  بیش تر درباره ی تیترها، عناوین، تعاملات بصری، Layout محتوا و … فکر کنید.

توجه زیادی را روی بررسی های تان قرار دهید. ببینید محبوب ترین محتوای شما در خصوص چه موضوعاتی ست و چه نوع محتوایی ترافیک بیش تری را به سمت وب سایت شما جاری ساخته است. هر چیزی را که نتیجه ی خوبی داشته بیش تر انجام دهید.

ارائه ی محتوایی با موضوعات داغِ روز، بسیار مهم است. اما همواره این نکته را هم به یاد داشته باشید که محتوایی بادوام (اصطلاحاً همیشه سبز- کاربرد همیشگی دارند) همیشه و در هر زمانی، منجر به ترافیک بیش تر می شوند.

نوع محتوا و یا کانال چندان مهم نیست، اما به هنگام تولید محتوا همیشه روی مخاطبان خود تمرکز کنید. به قول Brian Clark مؤسس CopyBlogger روی “داشتنِ یک بلاگ عالی” تمرکز نکنید! روی ایجاد بلاگی تمرکز کنید که برای خواننده عالی باشد. اگر برای یافتن و ساختن مخاطبان صحیح حوزه ی خود، به کمک نیاز دارید روی لینک کلیک کنید.

همانطور که با دوست خود صحبت می کنید، بنویسید. مخاطبان شما با محتوایی که در حالت طبیعی و گفتگویی نوشته شده باشد بهتر ارتباط برقرار می کنند. همواره با خود تکرار کنید که شما کتاب نیستید. متناسب با سطح آنان صحبت کنید.

خودتان را برای نوشتن خوب اجبار نکنید. شرایط، توانایی ها و ساعات مختلف را در روز امتحان کنید. بهترین شرایطی را که برای خلاقیت و بهره وری تان مساعد باشد را بیابید.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar