نکات مثبت و منفی استخدام نیرو برای خارج از کشور

استخدام نیرو

استخدام نیرو برای خارج از کشور

استخدام نیرو برای خارج از کشور چه مزایا و معایبی به همراه خواهد داشت؟

اگر شما در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک دفتر بین المللی هستید، و یا در حال جا به جایی اعضای تیم خود برای انجام یک عملیات شرکت در یک کشور خارجی هستید، می بایست به نکاتی توجه داشته باشید. بله، ارسال نیرو به خارج از کشور برای شما گران تمام می شود چراکه شما می بایست هزینه های مهاجرت، امورمالیاتی، کمک هزینه سفر، بیمه و اقامت و سایر پرداختی ها را متقبل شوید، اما در بسیاری از مواقع ارزش سرمایه گذاری را دارد.

در بیشتر مواقع، اعزام یک نیرو برای شما ممکن است ۲ یا ۳ برابر نیروی کار محلی هزینه داشته باشد. داشتن فردی مورد اعتماد در اجرای اهداف شرکت و آموزش نیرو های جدید، و یا استخدام مهاجرین آگاه برای کسب و کار شما، ممکن است به مراتب نتایج بهتری در بلند مدت به همراه داشته باشد.

امروز ما قصد داریم به بررسی دقیق تر جوانب مثب و منفی در استخدام و یا اعزام نیرو به خارج کشور بپردازیم.

جوانب مثبت اعزام نیرو برای کسب و کار بین المللی خود

۱- کیفیت بیش از کمیت

معمولا استخدام نیروی محلی می تواند بسیار دشوار باشد مخصوصا اگر شما در حال افتتاح دفتر خود در خارج از کشور باشید. به این دلیل که آنها نمی توانند درک مناسبی از شیوه کار شرکت شما داشته باشند. از سوی دیگر، ارسال فردی که به سر رشته کار آشنایی کامل دارد می تواند در آموزش نیرویبسیار مفید واقع شود.

این بدان معنی است که اعزام یک فرد مستعد و سخت کوش که با کسب و کار ما آشناست می تواند به اندازه استخدام ۳ نیروی محلی مفید واقع شود. استخدام نیروی محلی ممکن است به عنوان یک مسیر ارزان و کوتاه مدت بنظر برسد، ولی با بازده کم در بلند مدت آسیب پذیر خواهد بود و شرکت را تضعیف می کند. البته این تصمیم در وضعیت های مختلف متفاوت خواهد بود. برای مثال، برخی از شرکت ها با ترکیبی از نیروی های اعزامی و محلی شروع به فعالیت می کنند.

۲- کشور مقصد ممکن است نیروی های مستعد کمی داشته باشد

یکی دیگر از دلایل می تواند کم بودن نیرو های مستعد برای صنعت شما در کشور مقصد باشد. در این وضعیت، ممکن است استخدام یک نیروی آگاه به صنعت شما هزینه بالای به همراه داشته باشد. به یاد داشته باشید افراد کمی هستند که با نرم افزار ها و یا سیستم های کامپیوتری مخصوص صنعت شما آشنا باشند و مهارت های لازم را داشته باشند.

۳- فرآیند کار شما می بایست با استاندارد های بازار اصلی خود مطابقت داشته باشد

این یکی از دلایلی است که در ارسال نیرو مستعد بیشتر حس می شود. برخی از شرکت ها با اعزام نیرو های باهوش در نشان دادن و آموزش فرآیند بین المللی خود خود به کارکنان محلی، موثر عمل می کنند. او به عنوان ناظر عملیات و کسی که تلاش می کند کسب و کار بین المللی مطابق قوانین و قواعد دفتر داخلی عمل کند، فعالیت می کند.

جوانب منفی اعزام نیرو برای کسب و کار بین المللی خود

جوانب منفی بسیاری وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

۱- اعزام نیرو گران و مشکل ساز است

خود نیرو مشکل ساز نیست، بلکه می بایست اطمینان حاصل کرد که هزینه مرتبط، اخذ ویزا، تهیه محل اقامت، بیمه و مالیات و سایر هزینه ها تحت پوشش خواهد بود. شما می بایست انتظار هزینه ۲ تا ۵ برابر بیشتر از استخدام نیروی محلی را داشته باشید. در هر صورت شما باید تصمیم بگیرید که این کار به نفع شما خواهد بود یا خیر.

۲- نرخ فرسایش شغلی بالا

تحقیقات نشان داده کسانی که در خارج از کشور، به ویژه کسانی که درخواست شغل بالایی دارند، فرسایش شغلی بیشتری دارند. ۲۵% از آنها به زودی به خانه برمی گردند چراکه استرس بالایی دارند. این مشکلات ناشی از عوامل متعددی از جمله زبان، دوری از خانواده و دوستان و تفاوت فرهنگ و احساس انزوا می باشد.

۳- ریسک های قانونی

برخی از شرکت ها به دلیل عدم رعایت تعهدات مجوزی و مهاجرت مجبور به پرداخت جریمه های سنگین و یا پایان دادن به فعالیت خود در کشور مقصد می شوند. حتی این شرایط برای خود مهاجر می تواند به مراتب شدیدتر باشد. برای مثال ادامه کار در کشوری که تاریخ مجوز کار به اتمام رسیده باشد می تواند مجازات حبس داشته باشد. مطالعات بازاریابی نشان می دهد که ۶۵% از کسب و کار های بین المللی از جرایم اجتناب ناپذیر ارسال نیرو رنج می برند.

اگر شما هنوز بر سر تصمیم گیری در ارسال نیرو برای نظارت بر فعالیت های بین المللی خود مردد هستید به موارد زیر دقت کنید:

  • کارمندان استثنایی، با دانش و مهارت کسب و کار و مدیریت برتر، که می تواند با منابع محدود فعالیت کنند، طلا هستند.
  • هرگز بدون در نظر گرفتن هزینه های مستقیم و غیر مستقیم، مقرارت و مفاهیم مهاجرت اقدام به تصمیم گیری در این خصوص نکنید. ما در مورد هزینه های اقامت، رفت و آمد، مالیات، تامین اجتماعی و حمایت از خانواده صحبت میکنیم.
  • مهاجر نیاز به زمان کافی برای یادگیری زبان و درک فرهنگ و معاشرت کشور مقصد دارد، نباید از او انتظار کار شبانه روزی داشت.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar