هزینه رسانه های اجتماعی چقدر است؟

 

هزینه رسانه های اجتماعی

 

هزینه رسانه های اجتماعی

هزینه رسانه های اجتماعی یا ارزش رسانه های اجتماعی؟! بسیاری از مشاوران مستقل، حضور در رسانه های اجتماعی چون فیسبوک، توییتر و … را که بطور رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد توصیه می کنند.

حساب کاربری های ایجاد شده در این شبکه ها، رایگان هستند اما ارزشی که به حضور شما می دهند بسیار باارزش است. منابع انسانی باید منابعی را برای توسعه ی محتوای ارزشمند اختصاص داده و برای داشتن یک جامعه ی اجتماعی فعال سرمایه گذاری کند.

هزینه هایی که برای حضور در رسانه ها صرف می شود ممکن است بسیار زیاد باشد. استراتژی رسانه های اجتماعی باید برآورد هزینه های این مسئله را هم شامل شود.

شرکت شما، نباید قبل از اینکه هدف تعریف شده و مشخصی داشته باشد به حضور در رسانه های اجتماعی بپردازد! رسانه های اجتماعی مبلغ بسیار زیادی را جذب می کنند بدون اینکه هیچ تأثیر قابل مشاهده ای در افزایش یا کاهش عملکرد شرکت داشته باشند.

 

ارزش واقعی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در مورد تعامل هستند. نیروی متخصص شرکت شما باید مرجع های معتبر یافته و بطور منظم و با برنامه ی خاصی آنها را انتشار دهد. فقط برخی شرکت های خوش شانس هستند که بدون سرمایه گذاری خاصی، به یک جامعه ی بزرگ آنلاین دست می یابند. دیگر شرکت ها، مجبور به سرمایه گذاری زیادی در این حوزه می شوند.

برای موفقیت در رسانه های اجتماعی، حضور قوی و مداوم شما نیاز است. حضور کم و بدون پیوستگی هیچ تأثیری مثبتی ندارد و برای تان مفید نخواهد بود. شرکت شما باید با برنامه ریزی صحیح و مستمر در رسانه های اجتماعی حضور یابد تا کم کم به موفقیت دست یابید.

مدیر شرکت باید ریسک کند! چرا که استراتژی رسانه اجتماعی می تواند با شکست همراه باشد. استراتژی رسانه اجتماعی باید مزایاهایی که برای منابع انسانی و سازمان دارد بطور کاملاً روشن و واضح توضیح دهد. منابع انسانی باید برای یافتن، توسعه و اثرگذاری در جوامع مختلف سرمایه گذاری کند. البته انتظار بازخورد سریع و عالی نداشته باشید!

کارمند شما باید تحقیقات کامل و جامعی از رسانه های اجتماعی بدست آورد. همینطور بررسی رفتار و فعالیت های رقیبان اصلی از عوامل مهم در موفقیت شما از طریق رسانه هاست.

نتیجه گیری:

حضور در رسانه های اجتماعی، از هزینه های شما برای استخدام نیرو و استعدادهای برتر، فارغ التحصیلی و صرفه جویی می کند. اما به یاد داشته باشید که همه ی اینها تحت شرایطی ست که حضورتان کاملاً شناخته شده و پررنگ باشد.

حضور در رسانه های اجتماعی، از هزینه های شما برای استخدام نیرو و استعدادهای برتر، فارغ التحصیلی و … صرفه جویی می کند. اما به یاد داشته باشید که همه ی اینها تحت شرایطی ست که حضورتان کاملاً شناخته شده و پررنگ باشد.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar