هشت اشتباه مرگبار بازاریابی دیجیتال!

 

اشتباهات بازاریابی دیجیتال

 

اشتباهات بازاریابی دیجیتال

با توجه به همه گیر شدن بازاریابی دیجیتال، اغلب دیده می شود که این بازاریابی به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرد. از این در این مقاله سعی داریم با اشاره به اشتباهات رایج، به بازاریابی دیجیتال شما عزیزان کمک کنیم. با ما همراه باشید تا ۸ مورد از مرگبارترین اشتباهات رایج را مورد بررسی قرار دهیم:

۱- پریدن به روی آخرین مد زودگذر فقط به خاطر اینکه هیجان انگیزتر از چیزهای دیگر است.

همیشه این اتفاق می افتد. همیشه از سمت همسالان یا نشریات بازاریابی این فشار برای حرکت به سمت مدهای زودگذر احساس می شود. کار شما اینست همکاران خود را برای استفاده از تکنولوژی مناسب هدایت کنید. وقت و هزینه خود را برای تکنولوژی های براق هدر ندهید در عوض با تمرکز بر روی کسب و کار ملموس می توانید سود بیشتر و رضایت کارفرمایان خود را بدست آورید. به این معنی نیست که شما نمی توانید تبلیغات کنید، بلکه می بایست از اتلاف انرژی خود دوری کنید.

۲- تفکر دیجیتال درمان تمام مشکلات است

یک راه حل تکنولوژی همیشه راه حل مناسبی نیست. در مورد مردم و فرآیندها و سایر P های بازاریابی تفکر کنید.گزینه های دیگر ممکن است ارزان تر و مؤثر تر از گزینه های دیجیتال باشند.

۳- دست کم گرفتن پیچیدگی پروژه های دیجیتال

هر کسی یک وب سایت دارد، این چقدر می تواند مشکل باشد؟! وقتی شما از هر کسی می شنوید که داشتن آن ممکن است یک فرصت باشد. ساخت یک وب سایت معقول و اثر گذار و یا انجام یک بروز رسانی عمده خیلی سخت است و این سختی دور از انتظار نیست. یک قدمِ مهم در جهت درست این است که شما مطمئن شوید مدیر پروژه درک مناسبی از نیاز های پروژه پیدا کرده و از نظر مالی به اندازه کافی تأمین شده است.

۴- عدم ارزیابی برای فعالیت های اجرایی

یکی از بهترین چیزهای در مورد فناوری دیجیتال این که شما به سرعت می توانید یاد بگیرید چه چیزی برای شما کار می کند، اما شما تنها زمانی قادر به این کار خواهید بود که بتوانید ارزیابی مناسبی از کارها داشته باشید. برای ارزیابی و گزارش گیری از کمپین ها و یا نشان دادن ارزش خود می بایست بودجه در نظر بگیرید.

۵- پیش فرض همه چیز خاموش خواهد شد

شما ایده های زیادی را می بینید که بی حرکت مانده اند و خاک می خورند. از این اطمینان حاصل کنید که نرم افزار، اجزا، ویدئوها، ابزارک ها و یا استراتژی بازها راه های ارتباطی با شما را بصورت یکپارچه انجام می دهند، در غیر اینصورت هیچ کس شما را پیدا نخواهد کرد و ایده با شکست مواجه می شود. توصیه دهان به دهان می تواند شما را به موفقیت برساند.

۶- تکیه بر سازمان ها یا اشخاص خاص برای تمام تخصص فنی مورد نیاز

آنها می توانند شما را به سمت موفقیت هدایت کنند. داشتن رابطه ای مبتنی بر اعتماد خیلی زیباست، اما شما باید به سادگی باور کنید که بهترین منافع را در دل سازمان خود دارید. مطمئن شوید که اعضای تیم شما دانش مناسب و معقولی از رشته های دیجیتال دارند. در غیر اینصورت شما را وادار به سرمایه گذاری در زمینه های نامعقول خواهند کرد.

۷- ایجاد نهاد های اجتماعی بدون تعهد بلند مدت

نهاد اجتماعی، به معنی مردم است، و مردم در هر بستر استراتژی اجتماعی نخواهند بود. هیچ چیزی بدتر از عدم به روز رسانی یک صفحه کسب و کار در شبکه های اجتماعی بیشتر از یک ماه نیست و یا سوالی که بدون پاسخ مانده باشد. هنگامی که وارد شبکه اجتماعی می شوید هیچ راه برگشتی وجود ندارد! مطمئن شوید که بودجه و افراد مناسب را برای گفتگو های آنلاین دارید.

۸- اولویت ضبط داده ها بیش از تبدیل

هر کس اهدافی برای دستیابی دارد، اما اولویت اصلی تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان فعلی ست نه ثبت اطلاعات مشتریان بالقوه در پایگاه اطلاعات! فرم های کوتاه درست کنید و اجازه دهید برخی از جاهای خالی بعداً پر شوند. یک چت مناسب به تیم بازاریابی پایگاه داده خود بدهید تا مطمئن شوید آنها به درستی فعالیت می کنند.

پاداش گناه – استفاده از صفحات متحرک برای تبدیل روزنامه به مجلات آنلاین

هرگز اینکار را نکنید! هیچ وقت! هیچ شرایط خوبی برای آن وجود ندارد. آن را می بایست به همراه موزیک در وب سایت به سطل آشغال انداخت! چرا که هیچ مزیتی ندارند. مشتریان را سر در گم می کنند. حجم صفحات را بالا می برند. به راحتی قابل چاپ نیستند و در SEO تأثیر مثبتی ندارند. اینها به سختی هم قابل ترجمه هستند. به ندرت می توان بدون نرم افزار جانبی (فلش پلیر و …)  و یا بصورت آفلاین از آنها استفاده کرد! وب سایت را در حد معمول ارائه نکنید بلکه آنرا در وضعیت خوب به نمایش بگذارید.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar