هفته اول سال جدید را چگونه شروع کنیم؟

هفته اول سال جدیدهفته اول سال جدید

فقط خود را مشغول نکنید، مشغول به انجام کاری شوید که برای رشد در ۱۲ ماه آینده  ضروری است.

حالا که تعطیلات و سال جدید در راه است، زمانش فرا رسیده تا  به اتاق فکر بروید و به تدوین فرموله کردن های ایده های تازه، هوشمندانه، و موثری که موجب رشد  سازمان شما می شوند بپردازید.

شرکت شما با هر اندازه ای که باشد، چه شما B2B یا  B2Cباشید، و صرف نظر از صنعتی که در آن فعال هستید. و  اگر هدف شما افزایش سود و سهم بازار در ۳۶۵ روز بعدی است. در اینجا چهار کار ضروری وجود دارد که نیاز دارید آنها را به کار گیرید»

  1. طرح ۱۰۰ روزه

از سال ۱۹۳۰ زمانی که فرانکلین روزولت این روش را به عنوان ابزاری برای سنجش اثربخشی خود در دفتر ریاست جمهوری راه اندازی کرد. طرح ۱۰۰ روزه به یک سنت برای رئیس جمهور های جدید آمریکایی تبدیل شد. این طرح عبارت است از:  اهداف کوتاه مدت و دست یافتنی که به چشم انداز بلند مدت یک رییس جمهور برای کشور پایبند است. کارآفرینان باید برنامه ۱۰۰ روزه ی خود را به عنوان نقشه ای برای پیشبرد بهره وری و سودآوری سازمان خود بنویسند. چنین طرحی ۱۰۰ وظیفه را ایجاد می کند، و صاحبان کسب و کار باید مراحل خاص و منابع مورد نیاز برای اجرایی شدن آن ها را در نظر بگیرند. در حالی که زمان و مکان برای برنامه ریزی بلند مدت رویایی وجود دارد، طرح ۱۰۰ روزه به کارآفرینان اجازه می دهد تا با مهارت اهداف قابل دسترسی را دنبال کنند. و سال تحصیلی را با یک انفجار انرژی شروع کنند. زمانی که ۱۰۰ روز به خط پایان می رسد،  کارآفرینان خواهند دانست که باید موفقیت خود را جشن بگیرند و یا نیاز به تلاش مجدد دارند.

  1. کاهش پارازیت و ساماندهی

این که آیا شما می خواهید چیدمان دفتر خود را بهبود بخشید و یا بخواهید وسایل خود را راحت تر پیدا کنید.  مرتب کردن جامع فضای کار شرکتتان ، هنوز یک کار لازم و دشوار است. برای انجام این کار، یک روز تعطیل را در نظر بگیرید. تا تیم شما نیز بتوانند بیایند. سپس سطل زباله ی بزرگ و یک خرد کننده ی کاغذ را اجاره و اسناد ، صورتجلسه ها و فایل های غیر ضروری را نابود کنید. و  تجهیزات قدیمی، روزنامه ها، مجلات، کتاب ها، نمونه های محصول و دیگر موارد غیر ضروری را بیرون بیندازید. هنگامی که فضای کار شما فشرده و مرتب شد، یک سیستم پشتیبان گیری مبتنی بر ابر را اجرا کنید. چرا که بازیابی سریع و راحت فایل ه های الکترونیکی سازمان شما را راحت تر می کند. پاکسازی نه تنها باعث می شود که تیم شما کار بهتری ارائه دهند بلکه باعث می شود دفتر کار شما  بسیار ساده تر و حرفه ای به نظر برسد. پس در هفته اول سال جدید حتما زمانی را برای حذف اضافات و مرتب سازی اختصاص دهید.

  1. فردی را که لازم است اخراج کنید، اخراج کنید

شاید شما سعی در مداخله برای تغییر چیز های اطرافتان داشته اید ، و یا مسئله ای را با این امید که در نهایت خودش رو به راه خواهد شد، نادیده گرفته اید. اما با این حال شما چالش داشتن اعضای ضعیف در تیم خود را مدیریت کرده اید، شما  از حضور آنها و خطرناک بودن آنها برای  سلامتی شرکت خود آگاه هستید. اگر شما جرأت  انجام هیچگونه پاکسازی را در طول فصل تعطیلات نداشته باشید، دیگر این کار را به تاخیر نیندازید. هزینه هایی مصرف شده در بهره وریِ کم، روحیه کم کارکنان ، نظارت اضافی، روابط آسیب دیده با مشتری ، و درآمدهای که بخاطر کارمندان غیر استاندارد  به وجود آمده اند می تواند به میزان زیادی در سال افزایش یابد، بنابراین حالا تصمیم بگیرید که یا یک وضعیت انعطاف پذیر را ایجاد کنید – و یا یک فضای پاک و بی نقص شکل دهید. معمولا هفته اول سال جدید برای اخراج افراد نالایق بهترین زمان است.

  1. بهتر و بهتر شوید

هفته اول سال جدید یک زمان عالی برای بررسی و احتمالا افزایش قیمت محصولات یا خدمات شما است. بسیاری از صاحبان کسب و کار های کوچک سعی می کنند با کاهش قیمت محصولات خود به رقابت بپردازند، و این کار  اغلب اشتباه است. در عوض، با مطالعه چشم انداز رقابتی خود؛ بررسی سوابق قیمت گذاری شرکت؛ بررسی تقویم برای تعیین بهترین زمان برای بالا بردن نرخ های ، هزینه ها، و یا قیمت ها؛ و فکر کردن در مورد چگونگی افزایش ارزش پیشنهادات به منظور توجیه قیمت تجدید نظر، یک طرح را ایجاد کنید. اگر فضاهایی خالی و سفید را مشاهده می کنید که حتی کوچکترین افزایش در بهره وری را به همراه دارد، شما باید و قطعا از آن استفاده کنید.

پس از لذت بردن از تعطیلات، دقایقی طول می کشد تا صاحبان کسب و کار ذهن خود را متمرکز کنند و کشتی کار خود را پیش برانند، اما حرکت صعودی برای شروع قابل توجه است. کارآفرینانی که نظم و انضباط را اهرمی برای این چهار مرحله  به عنوان “راه اندازی مجدد” سازمانی در آغاز سال جدید قرار می دهند، به پر انرژی شدن تیم های کاری خود، الهام بخشی ایده های هیجان انگیز، و ایجاد فرصت های جدید برای نوآوری و رشد کمک می کنند.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar