هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی چگونه امکان پذیر است؟!

هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی

 

هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی

هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی چگونه امکان پذیر است؟! امروزه شخصی سازی بدون توجه به نوع صنعت، اولویت اصلی برای کسب و کارهاست. برای اطمینان از این که هر برنامه شخصی سازی در سازمان شما یک موفقیت درخشان به دنبال دارد، باید آنرا با چشم انداز و اهداف کسب و کار هماهنگ کرد. بدون هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی، دلیل اجرای یک برنامه شخصی سازی می تواند از بین برود، و شخصی سازی می تواند به اندازه کافی آسیب رسان باشد.

خطر در بهینه سازی یک هدف کوچکتر، مانند افزایش کلیک در وب سایت شما، نهفته است. زیرا این نوع استراتژی توانایی  همجنس خواری اهداف مهمتری مانند افزایش رضایت مشتری یا ارزش عمر مشتری را دارد. یک مثال کامل از این مورد، “طعمه برای کلیک کردن یا click-baiting ” است. مثلا مطلبی با عنوان هایی بسیار کنجکاو کننده در سایت قرار می گیرد و به همین دلیل کاربر روی مقاله کلیک می کند اما محتوای واقعی ممکن است به عنوان مرتبط باشد یا نباشد. و حتی اگر مقاله  مرتبط به عنوان باشد ممکن است به اندازه خود عنوان مقاله هیجان انگیز نباشد. این کار با اینکه به احتمال زیاد باعث افزایش کلیک خواهد شد، اما به همان اندازه ممکن است برای مخاطب، گمراه کننده و ناامید کننده باشد.

در مقابل، استفاده از بخش مخاطبان علاقه مند در گوگل آنالیتیک  برای تعیین عنوان مقالاتی که مورد علاقه مخاطبان شماست، می تواند به شما کمک کند محتوای بهتری ایجاد کنید. با استفاده از این معیارها می توانید اطمینان حاصل کنید که تاکتیک های شخصی سازی شما تاثیر مثبتی بر سود نهایی کسب و کارتان دارند.

اما رسیدن به تمام نقاط عطف و اهداف کسب و کار، پیچیده تر از ارائه محتوای شخصی است. برای رسیدن به آنها، شما باید کل فرآیندهایی را که منجر به دستیابی به اهداف کسب و کارتان می شود، بررسی کنید. چه اصول استراتژیکی باید لحاظ شود؟ چه پروژه هایی این ابتکارات را بهتر نشان خواهند داد؟ چه تاکتیک هایی این پروژه ها را موفق خواهند ساخت؟ و همه اینها چگونه اندازه گیری و ارزیابی شود تا اطمینان حاصل شود که تصمیم گیری درست انجام می شود؟ بیایید جزء به جزء این موارد را برای هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی بررسی کنیم:

اهداف کسب و کار

در بالاترین سطح سازمان تعدادی اهدافِ کسب و کار وجود دارد که در سطح C ایجاد شده و در سراسر سازمان اطلاع رسانی می شوند. اهداف کسب و کار معمولا به عنوان بخشی از برنامه سالانه یا چند ساله ایجاد می شود. در یک سازمان معمولی ، افزایش درآمد آشکارترین هدف کسب و کار است. اهداف دقیق تر ممکن است عبارت باشند از:

کاهش هزینه ها به میزان ۲۰ درصد

افزایش آگاهی از نام تجاری به میزان ۲۰ درصد

افزایش رضایت کلی مشتری به میزان ۹۵ درصد

مهم این است که این اهداف کلیدی کسب و کار روش مشخصی برای اندازه گیری دارند. و اندازه گیری ها با سیستم های مختلفی که برای اجرای شخصی سازی استفاده می شوند، مرتبط هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، بدون اندازه گیری مناسب اهداف سطح بالای کسب و کار، بهینه سازی می تواند به راحتی گمراه شود. برای هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی ،اهداف کسب و کار باید در هنگام اجرای چرخه های کوتاه تر ذکر شده در زیر، مد نظر باشد:

ابتکارات استراتژیک

اهداف کسب و کار لزوما عملی نیستند، زیرا بیش از حد مبهم می باشند. به عنوان مثال، راه های زیادی برای کاهش هزینه ها در یک سازمان وجود دارد، از جمله: کاهش حجم نیروی کار، کاهش مصرف انرژی، محدود کردن هزینه های سفر و …

ابتکارات استراتژیک خاصتر از اهداف کسب و کارِ گسترده هستند و می توانند به راحتی به تعدادی از پروژه هایی که می توانند تحویل شوند، تقسیم شوند. نمونه هایی از طرح های استراتژیک که به هدف کسب و کار افزایش درآمد مرتبط هستند عبارتند از:

افزایش ۴۰ درصدی کسب مشتری جدید

کاهش ۱۰ درصدی کاهش مشتریان

کوتاه کردن دوره فروش به یک ماه

افزایش ۱۵ درصدی قیمت

این ابتکارات نیز باید به منظور گزارش دهی در مورد نتایج و ردیابی دستاورد، قابل اندازه گیری باشد. تعیین اینکه چه طرح های استراتژیکی برای کسب و کار شما مناسب است، می تواند شامل یک تجزیه و تحلیل پیچیده و درگیر کننده تیم های بسیاری و گاه مشاوران خارجی، باشد.

برای مطالعه بیشتر:

شخصی سازی محتوا رویکردی برای موفقیت در بازاریابی محتوا

مبانی استفاده از گوگل آنالیتیک برای به دست آوردن اطلاعات تحلیلی

سفارشی سازی گوگل آنالیتیک جهت ایجاد گزارش جدید و دسترسی های مدیریتی

پروژه ها

هنگامی که ابتکارات استراتژیک شما مشخص شد، وقت آن است که تعدادی از پروژه هایی را که از آنها حمایت می کنند، ایجاد کنید. هر پروژه باید دارای هماهنگی مشخصی با حداقل یک استراتژی ابتکاری باشد، اما در برخی موارد باید با چند استراتژی هماهنگ باشد. با هماهنگی با ابتکارات، پروژه همچنین با حداقل یک هدف کسب و کار هماهنگ شده و بنابراین کار موجهی است که ارزش کسب و کار را به دست می آورد.

بیایید یکی از ابتکارات استراتژیک بالا را در نظر بگیریم، مثلا افزایش ۳۰ درصدی مشتری جدید. نمونه هایی از پروژه ها در رابطه با این ابتکار می توانند عبارت باشند از:

افزایش تبدیل وب سایت از طریق شخصی سازی

ایجاد و پیاده سازی یک استراتژی محتوا برای افراد خریدار مجزا

افزایش نمایش کسب و کار و حضور در رویداد

هر پروژه باید یک تیم داشته باشد. در برخی موارد، یک تیم ممکن است مسئولیت بیش از یک پروژه را بر عهده بگیرد، اما اگر بتوانید برای هر پروژه یک تیم داشته باشید، آنها قادر خواهند بود تا بیشتر و موثرتر تمرکز کنند. این تیم باید به طور مداوم موفقیت برنامه ها و موفقیت پروژه ها را ارزیابی کند تا اطمینان حاصل کند که آنها سازمان شما را در جهت اهداف بزرگتر کسب و کار پیش می برند.

تاکتیک ها

هنگامی که یک تیم به یک پروژه اختصاص داده شد ، وقت آن است که پروژه اجرا شود. برای تکمیل این پروژه چه تاکتیک هایی استفاده می کنید؟ اگر شما برای افزایش تبدیل، شخصی سازی را در وب سایت خود انجام می دهید، تاکتیک های بالقوه (یا روش های شخصی سازی) می تواند شامل موارد زیر باشد:

شخصی سازی بر اساس مرحله بازدید کننده در سفر خرید

شخصی سازی براساس مکان بازدید کننده

شخصی سازی بر اساس علاقه مندی های بازدید کننده

تاکتیک ها ممکن است بزرگتر از یک کار تنها باشند، بنابراین اگر لازم است آنها را تقسیم بندی کنید، این کار را انجام دهید. هدف شما باید رسیدن به بدنه کار باشد که می تواند برنامه ریزی شده، اولویت بندی شده، به راحتی تعریف شده و به راحتی توسط تیم قابل درک باشد.

ارزیابی و اصلاح

هیچ تعریف دقیقی از آنچه که یک طرح استراتژیک را در مقابل یک پروژه در برابر یک تاکتیک تعریف می کند، وجود ندارد. نکته این است که کار و ایده های خود را به بخش های کوچک قابل کنترل تقسیم کرده و سپس اصلاح کنید. کار معنی دار را سریع انجام دهید، اثربخشی آن را ارزیابی کنید و درباره آن اطلاعات به دست آورید. در حالی که اهداف کسب و کار باید ثابت باقی بمانند، ابتکارات استراتژیک و پروژه های مرتبط باید به طور منظم بررسی و اصلاح شوند. از انجام تغییرات بزرگ نترسید.

یادگیری انجام این کار، همان چگونگی شخصی سازی است، و گاهی اوقات بهترین تجارب شما از شکست به دست می آید.

کلام آخر

صرف نظر از اینکه تیم شما چقدر ماهر و کارآمد است، هماهنگی استراتژیک با اهداف صحیح برای هر برنامه شخصی سازی ضروری است. اگر شما بتوانید این اهداف را تعیین کنید، آنگاه حصول اطمینان از اینکه آنها در تمام سازمان به روز می شوند و در سراسر سازمان اطلاع رسانی می شوند، گام مهمی است. زمانیکه اهداف کسب و کار در اختیار شما و تیم شما قرار گرفت، مطمئن شوید که متن و روح اهداف را درک کرده اید تا بتوانید به سمت نتایج مطلوب بهینه سازی کنید. اینگونه هماهنگی اهداف کسب و کار و اهداف شخصی سازی صورت می گیرد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar