• اسفند ۸, ۱۳۹۸

مهارت های فروشندگی خود را با اجرای سه تکنیک ارتقا دهید

مهارت های فروشندگی

شاید شما عنوان “فروشنده” را نداشته باشید و مهارت های فروشندگی را در خود نبینید، اما باز هم ضروری ست که مهارت های خود را جلا داده و به یک رابط بهتر جهت موفق شدن در کسب و کار و زندگی بدل شوید. چه شرکت خود را اداره کنید و یا در شرکتی استخدام شده باشید، فرصت خوبی است که در برخی اوقات روز، زمانی را برای فروش مرتبط با کارتان صرف کنید. همه ی ما، صرف نظر از عنوان شغلی یا نفوذ، نوعی کار فروش را تقریباً به صورت روزانه انجام می دهیم.

پدر و مادر زمان قابل توجهی را در تلاش برای فروش فرزندان خود، از مرتب کردن تخت آنها گرفته تا انجام کارهای روزمره و مطالعه برای آزمون های آینده صرف می کنند. یک کارآفرین تازه کار زمان قابل توجهی در تلاش برای معرفی و فروش ایده ها و سازمان های تازه تأسیس به سرمایه گذاران و دیگر بازیگران کلیدی صرف می کند که می تواند برای پیشبرد روند رشد به آنها کمک کند.

مدیر عامل شرکت یا رهبر یک سازمان بزرگ به طور مداوم زمان قابل توجهی را در تلاش برای فروش چشم انداز شرکت به کارکنان صرف می کند. کارمندی که برای یک شرکت کار می کند مقدار قابل توجهی از زمانش را در تلاش برای فروش مجموعه ای از مهارت های خود می گذراند به طوری که می تواند زمینه ی ارتقا را فراهم کرده و نردبان ترقی شرکت را به ثبات رساند.

فروش اکسیژن رشد کسب و کار و موفقیت شما است. بدون آن، نهایتاً هیچ کسب و کاری وجود نخواهد داشت. رشدِ هر چیزی بدون فروش غیر ممکن است.

در اینجا سه راه از مهارت های فروشندگی برای تبدیل شدن به یک فروشنده ی حرفه ای، آمده است.

 

 

مهارت های فروشندگی

 

  1. همیشه با سؤالات کارتان را هدایت کنید.

برخی از بهترین رابطین که تاکنون با آنها روبرو شده ام همیشه یک سؤال را مطرح می کنند. من بسیار در مورد اهمیت پرسش ها نوشته ام، این سؤالات قطعاً برای تبدیل شدن به یک رابط و فروشنده ی بهتر به کار می رود.

در جلسه ی فروش بعدی خود و یا تعامل با کسی، سعی کنید گفتگو را با پرسشی بزرگ هدایت کنید. تحقیقات خود را انجام دهید و خود را برای پرسش های بزرگی که باید جواب داده شود، آماده کنید.

هنگامی که شما سؤالات خوب بپرسید، دو چیز را انجام می دهید که در دراز مدت کمک حال شما می شود. شماره ۱، به شما نمایشی از احساس فروتنی که همیشه به شکلی مثبت به شما مثبت خدمت می کنند. شماره ۲، شما شروع به دریافت پاسخ کلیدی می کنید که معمولاً قادر به پیدا کردن آنها نیستید. وقتی که پرسش های بزرگ پرسیده شود، هیچ چیز قوی تری در این دو ویژگی وجود ندارد. برتری در طول هر تعامل را از همین حالا با سؤالات رهبری کنید.

  1. درک خود را در مورد فروش تغییر دهید.

من نمی توانم به شما بگویم با چند نفر مواجه شده ام که چیز خوبی برای گفتن درباره ی فروش به آنها نداشته اند. آنها نمی توانند درک کنند که چرا هر کسی مایل به انجام چنین کاری است، و یا اینکه بودن در کار فروش بدان معنی است که شما نمی توانید جای دیگری کار پیدا کنید.

برای موفقیت در فروش، شما باید اول درک خود را در مورد فروش تغییر دهید. به جای داشتن نگاهی منفی، شروع به مشاهده ی آن به سبک متفاوت کنید. فروش بطور کلی در مورد خدمت و کمک به دیگران در رسیدن به جایی که می خواهند بروند، است. در خرید و فروش، شما فقط زمانی موفق می شوید که به موفقیت دیگران کمک کنید.

اگر به گفتار خودتان درباره ی میزان نفرت تان از فروش ادامه دهید و هرگز سعی نکنید که دیدگاه منفی خود را درباره ی آنچه که فروش برای آن صورت می گیرد، تغییر دهید، موفقیت در فروش ها و فروش موفق محصول یا خدمات، بسیار مشکل خواهد بود.

  1. در مورد اینکه در حل مشکلات یک استاد باشید ، وسواس به خرج دهید.

این مورد می تواند یک تغییر دهنده ی تمام عیار در نتیجه ی بازی باشد. وسواسی بودن در حل مشکلات و ارائه ارزش واقعی در بازار، شما را نسبت به دیگران، متفاوت و منحصر به فرد نشان می دهد. موفق ترین فروشندگان به آن به عنوان یک فروش نگاه نمی کنند، بلکه آن را به عنوان یک فرصت برای حل یک مشکل می بینند. آنها کاملاً در مورد تبدیل شدن به یک استاد در حل مشکلات، وسواسی و نگران هستند.

برای دو برابر کردن ارزشی که به بازار و به چشم انداز خود می دهید، به دنبال راه بگردید. سپس تمام وقت و انرژی خود را برای حل مشکلات واقعی معطوف کنید. هنگامی که شروع به حل مشکلات می کنید و و قبل از دریافت برچسب و نشان فروشنده بودن، به عنوان یک حلال مشکل شناخته می شوید، کسب و کار و زندگی شما دگرگون خواهد شد.

تبدیل شدن به یک فروشنده ی ماهر و کار بر روی مهارت های ارتباطی تان جهت ارتقا مهارت های فروشندگی، در کل بیشتر از موفقیت در کسب و کار به شما کمک خواهد کرد. حتی اگر شما عنوان یک فروشنده را نداشته باشید! همه ی ما در فروش در یک اندازه و حد هستیم.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar